7- týždeň - srdiečko zatiaľ nebije

ladyandy
16. aug 2018

Ahojte, kedy Vám v tehotenstve začalo biť ♥ čko? Ja som bola na Gyn., keď mi vychádzalo 6+2 a srdiečko nebilo... Vraj počkáme, objednal ma o týždeň.... Že plod nevidí, zatiaľ iba gestačný vak veľký 8 mm. Ako ste to mali vy? Veľmi sa bojím, že sa Bábo nevyvíja správne a príde k najhoršiemu.. Ku gyn idem v stredu...To budem 7+3 - verím, že bude už srdiečko biť ako zvon.

terezia32
16. aug 2018

@ladyandy každý plodik je individualny a tak sa aj vyvija. Stači ze prislo k oplodneniu neskor a uz tabulka nesedi. Netreba sa stresovat.

ladyandy
autor
16. aug 2018

@terezia32 nejde mi akosi tú moju hlavu dubovú presvedčiť aby sa nestresovala :D ale moc ďakujem, nemôžem to vidieť tak čierno...

deti95060810
16. aug 2018

nechápem žienky načo chodíte tak skoro k lekárovi -potom ste len nešťastné keď lekár nič nevidí... nikdy som nešla tak skoro a keď som už prišla tak lekár videl či chcel či nie...😉

ladyandy
autor
16. aug 2018

@deti95060810 ja osm si volala v 5 - tom, keď som prišla na to, že som tehotná, takto ma objednala sestrička. Nevedela som, kedy treba ísť..

deti95060810
16. aug 2018

@ladyandy to je skoro...skôr ako v 8 tt je škoda chodiť...niektorí lekári dávajú teh. knižku až po
10 tt. Z dôvodu potratu...

majusska202
16. aug 2018

Ja som to mala tak isto a Môj prvá doktorka bola totálne hnusne oznámila mi to ako keby vonku prišlo... No ste tehotná a nebije mu srdce. Prídete o týždeň ak nebude bit pôjdete na potrat... Toto bola jej veta a poslala ma preč.. Ale kľud pekne mu začalo a je to zdravý chlap

evalin88
16. aug 2018

@ladyandy oni to rataju podla poslednej MS.. takze si tehotna cca 2 tyzdne +/- autobus.. daj tomu cas 😁 u mna riesila na prvej kontrole len to kde ten vak je.. ci to neni mimomaternicove

ladyandy
autor
16. aug 2018

díky baby, tieto slová potrebujem počuť 🙂

benculka
16. aug 2018

Tiež si myslím že je skoro. Ja som bola u lekára 6+5 kôli hematómu a tiež srdiečko nebilo. Až o týždeň už bolo ❤️.

ladyandy
autor
16. aug 2018

ste poklady, baby 🙂 ukludnili ste ma

maryah
16. aug 2018

Ahoj, ja som bola prvý krát v 6.týždni a druhý krát v 7.týždni a rovnako, srdiečko nebilo... Objednal ma na 8.týždeň a srdiečko bilo a to som presne vedela kedy som otehotnela keďže sme sa dlho snažili tak nebooj 🙂

terezia32
16. aug 2018

@ladyandy my sme mali pred tyzdom pacientku ktorej podla poslednej menstruacie zacalo bit srdiecko az 8+1, ale embryo bolo mensie. Neboj vsetko bude v poriadku. Ozvi sa ako si dopadla 😊

clodika22
16. aug 2018

Budem ti veľmi držať palčeky aby to dobre dopadlo. Ten tvoj týždeň je ešte v pohode, lebo každý plod je proste iný a u každej ženy sa všetky veci ukážu inak

ladyandy
autor
16. aug 2018

@clodika22 ďakujem, dám Vám vedieť baby...držte sa aj vy 🙂

meandbaby
16. aug 2018

@ladyandy ja som bola v 5 plus 6 tt a srdce bilo a nakoniec plod bol realne starsi o 3 tyzdne.Tie prve sona su nepresne.Kludne mozes mat pravy opak ako ja, ze si menej tyzdnov tehotna ako vyslo na sone.Drzim palce.

ericia
16. aug 2018

@ladyandy ahoj... Ja som bola na IVF... Embryotransfer som mala 15.7. Presne som si podľa toho vyratala, že som niečo cez 7 6yzden...bola som včera u lekára a povedal, že som v 5 týždni... Nechápem podľa čoho na to prišiel... Že je ešte skoro na srdiečko. Som z toho hotová... Lebo dievčatá co boli na embryotransfere po mne už dávno majú srdiečko.. Ešte sa ukludnujem tym, že ma asi slabší ultrazvuk... Do centra idem až v pondelok... Nemáš náhodou foto z ultrazvuku?
A hlavne som chcela nspisat, že viem úplne ako sa cítiš.... A byť v kľude je nemožné...

ladyandy
autor
16. aug 2018

@ericia presne, tie pocity sú také, že veľmi chceš myslieť pozitívne, ale nejde to.. 🙂 no trošku ma to tu ukľudnilo.. Lebo všade inde čítam, ako to dopadlo zle.. Som rada, že tu vidím nádej.. Ja foto nemám, ultrazvuk mal otočený k sebe, takže som ani nič nevidela... :( A foto to ani neviem, či bude možné u môjho gyn.. Musím sa spýtať na to...

sasesoe
16. aug 2018

@ladyandy ahoj, mna s prvou objednala az na 9tt podla ms, ale podla sona (aj tak sa narodila) to bol len 7tt. Sice uz srdiecko bilo,ale neviem presne ktory den. Verim,ze to bude ok, nestresuj sa. S druhym som sla 1x az v 10tt na istotu, aby hned aj krv brali (kvoli rh faktoru).

ladyandy
autor
16. aug 2018

@sasesoe tak super, to ma znova povzbudilo. 🙂 neviem teda prečo ma objednáva tak skoro, ak teraz nič nebude vidieť, tak ma asi porazí :D potom majú dva týždne dovolenku :/ ale možno by som to aj využila išla k zastupujúcej lekárke - nech to pozrie aj druhé oko 🙂

lejka01
16. aug 2018

Ja som momentalne v 13 tt a bola som po prvy krat v 6 tt lebo sme isli na dovcu na 3 tyzdne...srdiecko nebilo a bol tam len tercik, ale presne to iste som mala aj pri prvom synovi...o 3 tyzdne srdiecko bilo ako hrom a babo bolo krasne vidiet 😍...urcite ti to dobre dopadne, neboj 😀

marylynn
16. aug 2018

@deti95060810 tak skoro sa chodí na ultrazvuky hlavne preto, aby sa cim skor zachytilo pripadne mimomaternicove tehotenstvo. Je to prevencia, pretoze cim neskor by sa take odhalilo, tým vacsie škody by napachalo.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadus_ka
16. aug 2018

@ladyandy 6+4 som mala gestacky vak a male embrijko +zltkovy vak ale este bez srdecnej akcie, potom ma objednala az o 3 tyzdne a uz pekne bolo vidiet.

ladyandy
autor
16. aug 2018

@dadus_ka som rada, nebudem uz tolko stresovat, budem verit a tesit sa, nech je vsetko v poriadku 🙂

dadus_ka
16. aug 2018

@ladyandy jasne ze bude, to je este skoro neboj sa 😊

radu_lienka
16. aug 2018

vy tu riesite tak veci... mne pred mesiacom povedal cudzi lekar s ironiou a smiechom, ze neovulujem a nebudem mat moc deti, isla som za svojou doktorkou napisala mi hormony, na 19. den od 1.dna menzesu mam jest tabletky, menzes stale neprisiel 24 dni, test som si robila pred tyzdnom, sobotu a stredu, lebo muz neveril dvom ciarkam, doktorka ma dovolenku, nikto ma nedostane k cudziemu doktorovi, ked sa nevie ani správať. A nerobim stresy vobec, sice sa to vlecie tieto dva tyzdne, ale nejdem riesit veci, ktoré sa nedajú uz aj hned zistit, vy by ste tu najradsej rovno chceli aj pohlavie. Mala by som byt cca 8tt+1, ale ci to je pravda sa dozviem v utorok

ladyandy
autor
16. aug 2018

@radu_lienka budeme sa tesit s tebou, prajem vela stastia 🙏

ada309
16. aug 2018

ja mám dve deti už, ale mám aj takú skúsenosť,že srdiečko bilo a na ďalšej kontrole už nie ... pointa - nestresuj sa zbytočne,aj keby teraz bilo,neskôr už nemusí ... to by si celé tehotenstvo musela byť v strese,čo určite nechceš ...
ak aj bit nezačne,stále lepšie ako môj prípad ..

prepáč,možno drsne napisané,ale ... ......

bobricek1979
16. aug 2018

@ladyandy moja fakt úplne zbytočne stresuješ fakt to srdiečko môže byť o týždeň je to fakt individuálne u každej niektoré to zažili až v 9tt prečítaj si niektoré fóra. Pekne sa zdravo stravuj pu veľa vody hladkaj si bruško a buď v kľude. Držím silno prsty aby to bolo tak, ako si želáš.
💕

ladyandy
autor
16. aug 2018

@bobricek1979 😘 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre