Ako dlho ste špinili pri hematóme?

ayscha
30. dec 2008

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali hematom v tehotenstve, ako dlho ste pri nom spinili? Ja teraz zacinam druhy trimester a pred 2 tyzdnami som zacala krvacat. Bola som tyzden v nemocnici, s tym ze spinenie pomaly prestavalo.
Ale na sviatky som bola na navstevach, dokopy tak 3 hodinky a spinenie zacalo znova dokonca silnejsie. Vcera ma zacalo aj brusko pobolievat tak sme boli na pohotovosti a babo zije ale je tam stale ten hematom, nezmensil sa a mam z toho stale tmavohnede spinenie.
Neviete za kolko sa asi pri kludovom rezime vstrebe? Ja teraz len lezim. A ako dlho ste vy spinili pri hematome? Dakujem

gazovicka
27. aug 2011

@bibuska1112 ahoj.... ja som mala hematom 2x, prvy sa objavil a potom vstrebal a potom sa mi objavil dalsi... k tomu som mala nizko placentu, co mi sprevadzalo hnede spinenie a raz aj silne krvacanie, bola som v nemocnici na tyzden, ale drobcek sa udrzal a teraz je vsetko ok... od piateho mesiaca tehotenstva beham uz ako srnka.... ale ak mas hematom, pocitvo lez, tak ako povedal doktor... hematom ma vela zien, len treba vydrzat v klude, neboj... drzim palce.... lahni, nohy vyssie poloz a oddychuj....

zuzanka2905
10. sep 2011

ahojte som v 8tt tehotenstva a tiež mám hematom ale mám aj vrodený trombofilný stav a pichám Clexane každý druhý den no lekárka vravela že už mám pichať každý den pichla som 2dni po sebe a začala som špiniť dúfam že kôli tomu hematomu že sa vyplavuje von mám strach aby som neprišla o dieťatko tiež beriem Duphaston a pri krvácaní ASCORTIN 😒 Mám otázku HEMATOM je krvná zrazenina alebo čo ?

janka273
10. sep 2011

@zuzanka2905ja mám tiež hematóm- mne dr.povedala, že hematóm je vlastne tekutina - nie krv, ale buď sa ti vstrebe, /ale môžeš prasknúť a zobrať i bábätko/ alebo sa ti vyplaví , kedˇže toto je moje druhé tehotenstvo, tak pri 1. som mala tiež hematóm - špinením sa vyplavil, a pri tomto druhom tehot.sa mi pomaličky vstrebáva - jem duphaston, musíš dodržiavať kľud.režim, nič ťažké nezdvíhať, a ešte žiaden sex - to je vraj podľa dr.najviac nebezpečné.

zuzanka2905
11. sep 2011

@janka273 no hej mne sa asi vyplavuje von od piatku dnes je to už o niečo lepšie ale ten strach čo cítim kedže som už 2krát prišla o male je hrozný 😨 dúfam že to čím skôr prestane a bude všetko v poriadku

lubkaj38
29. sep 2011

@zuzanka2905 ja som prve 3mes ani nevedela ze som tehotna, ziadne komplikacie, vsetko som robila a chodila do prace v pohode, len som casto bola unavena ... a ked som prisla do 13tt z nicoho nic som zacala krvacat ani by som na to neprisla lebo ma nic nebolelo ale idem na wc a pozeram ze to co? a krv tak rychlo do nemocnice kedze bola sobota ostala som tam lezat 5 dni povedali ze mam hematom 44-19 mm ked som si konecne lahla po vysetreniach tak sa spustila krv zo mna prudom az postel prezlekali .... po 5dni sa vstrebal a pustili ma domou ale po 6dnoch som opat bola v nemocnici zacla som opat velmi krvacat ... hematom mal 88-20 mm po 2tyz sa vstrebal na 65-19 mm uz som doma ale dodrziam kludovy rezim ako v nemocnici chodim maximalne na wc a lezim a ked ma boli uz chrbat tak sedim

lubkaj38
29. sep 2011

@janka273 mne lekar povedela ze mam stastie lebo hematom je ulozeny tak ze neohrozuje az tak dietatko lebo keby bol hore tak by nesla vyziva pre babatko a uz davno by som o neho prisla .... zatial sa drzime obaja moj bojovnik malicky 🙂

janka273
29. sep 2011

@lubkaj38 mne sa zas minulý týždeň zväčšil ☹ , ja mám hematóm napravo dolu , aký ho máš veľký ty?

lubkaj38
30. sep 2011

@janka273 ja ho za placentou dole ... mne sa raz vstrebal a potom o tyzden som mala raz tolko ako prvy krat 88-19mm teraz som bola na kontrole v utorok tak som ho mala 65-19mm ale fakt nic nerobím len lezim alebo sedim na gauci ak ma uz boli chrbat, maximalne co prejdem je na wc, este ze mam sestru kt. je na materskej tak vari aj pre mna a manzela kt. mi pomaha ako moze. ale viem ze kopu zien ma ten hematom a maju uz aj deticky a tak pochybujem ze mozu len lezat a zvladli to aj tak a maju zdrave babo. ja uz som v 19tt jeden lekar mi hovori ze to uz by ten hematom nemal sa robit a druhy zase mi povie ze to si este uzijem ked ma bude kopat. ale babo je otocene teraz tak ze nozicky nema pri placente a tak ked kope tak si aspon ja myslim ze ten hematom je v klude ale moze sa otocit a potom neviem co bude. no zatial babo krasne rastie kope aj ked este pohyby necitim zatial ale ked ho vidim na ultrazvuku tak ten pocit je krasny ma sa tam dobre 🙂 musime dobojovat zvladlo to tolko zien musime to zvladnut aj my
a ty aky velky mas? bola si aj na hematologii? ake beries lieky?

bibuska1112
1. dec 2011

@ cucu2 tak to ma velmi teši 🙂 No ja som teraz už 24 tyždni a čakame dievčatko velmi sa na ň tešim hematon našťastie je už davno vstrebany 🙂 Dufam že všetko dobre dopadne🙂

bibuska1112
1. dec 2011

@gazovicka No tak to je skvele že to dopre dopadlo to som rada 🙂 No už je to za mnou hematon už je vstrebany už som v 24 tyždni a čakame dievčatko o dva tyždne ma čakaju testy na hladinu cukru tak som zvedava ako to dopane ...Jaaaj strašne sa tešim na malinku dufam že všetko bude ok 🙂

gazovicka
1. dec 2011

@bibuska1112 to je super..... drzim palceky.. nech uz kocikujes a mojkas tu svoju malu nadheru 🙂 ja uz tiez opatrujem svojho maleho "Vilka" 🙂

bibuska1112
1. dec 2011

@gazovicka Dakujem krasne 🙂 Juuuj no to je super teda a ako sa vam dari 🙂

gazovicka
2. dec 2011

@bibuska1112 ahoj... celkom dobre, malinky bude mat v pondelok mesiac, trosku sme sa trapili s kojenim prve tyzdne a kym sme si na seba zvykali, teraz je uz lepsie, ale maly je vecer dost placlivy, mava koliky... ale inak fajn.. to vies, ze kazda maminka si povie, ze to je jej zlaticko 😉 zelam ti, aby ti to tehotenstvo rychlo ubehlo.. ja som sa nevedela nakoniec uz dockat, mala som pocit, ze som uz 100 rokov tehotna 😀

bibuska1112
2. dec 2011

@gazovicka No tak to je super 🙂 juuuj jaky drobček maličky 🙂 Dakujem krasne no dufam že to rychlo ubehne už by som chcela mať malinku veľmi pri sebe neviem sa už dočkať kedy ju prvy krat uvidim 🙂

zuzanapp
2. dec 2011

Ahojte baby, pozerám, že to fakt skoro každý má hematóm 🙂 ja som začala pred týždňom krvácať, tak sme šli do nemoc. a nechali si ma tam po 1. dni som prestala krváca,ť tak ma po troch dňoch pustili, ale bez kontrolného USG. Ani nie 24hod. po prepustení ma tam znova prijali pre krvácanie a znova sa opakoval scenár hematóm tam stále bol a znovu sa spúšťal, chvála bohu bábätko je v poriadku, dnes ma po troch dňoch prepustili. Dva dni som nekrvácala ani nešpinila, ale teraz večer som kúsok mala na intímke tak sa bojím aby som tam nemusela znovu ísť. Dnes mi Doky robil USG a povedal, že hematóm tam nieje tak neviem z čoho to špinenie. Nakázali mi kľudový režim, nič som dnes nerobila, len čo som si večer dieťa poobliekala po kúpaní. Tak dúfam, že to už bude dobré 🙂

deeya
16. jan 2012

Ahojte kočky som v 13tt, dnes ma prepustili z nemocnice...po 4 dnoch som sa tam vratila zas :(prvy krát ma zobrali kôli silnemu krvacaniu..mala som male odlepenie placenty a popraskali mi tam nejake cievky...krvacanie po jednom dni prestalo a po 4 dnoch ma pustili domov 6.1. 9 januara som bola u svojho lekára ten mi povedal že nalez na USG neukazal nič hrozne iba mali 3mm zrazeninu ktora sa vstrebe...neupozornila ma však na prisny rezim. Ale chcem podotknut že nič namahave som nerobila...par krat som sa prešla okolo domu navarila obed. V stredu 11.1. som šla do MFN kôli cukrovke....tam mi Dr.Matušek robil USG a okamžite ma poslal do nemocnice že mám v maternici velky hematom ktorý keby sa dostal pod placentu tak stratim babo hematom mal 6x4cm. Okamžite som nastupila do nemocnice kde mi pichali dicinol a z tbl. mi davali ascorutin 3x denne a duphaston 2x denne. Ani som nekrvacala ani som nemala bolesti...nariadený som mala prísny režim na lôžku.Dnes 16.1 ma prepustili domov s tym že klud na ložku a mam pokracovat s ascorutinom a duphastonom. Hematom sa zmenšil iba o pol cm Upozornili ma že viacmenej je to v rukach prírody, že stať sa moze cokolvek. Bojím sa ale po precitani vasich prispevkov mám nadej že to dobre dopadne.Samozrejme že som zmenila gynekologa. A chcela by som sa opýtať na te kludovy režim....viete pytam sa preto lebo byvame v dome a mamka nieje doma a v domacnosti mam 2 chlapov ocka a priatela..mala som na mysli varenie a lahke dom.prace. Male mi je samozrejme prednejšie len som sa chcela opýtať či okrem ležania možem aj niečo ine 🙂 dakujem

peggi
21. jan 2012

@deeya Ahoj aj ja som si odležala svoje v nemocnici kvoli krvácaniu a hematómu. Pustili ma na 9.deň. Ešte v ten deň navečer mi začal hnedý výtok,dnes to pokračuje. Dúfam,že to prejde. V nemocnici mi dávali ascorutin,ten užívam aj teraz a dicinone. Ten mi vysadili na 7.deň pobytu v nemocnici. Pred prepustením mi lekár urobil sono. Hematóm tam nevidel,len zbytky po ňom. A plod mám vraj uložený nízko pri krčku.Prepustil ma pod podmienkou,že budem ležať tak ako v nemocnici a budem na PN. Ja sa snažím nič nerobiť,len ležím,manžel varí aj sa stará o malého. Domácnosť je hore nohami,ale bábo je prednejšie. Tak ti radím,nerob nič,čo nie je nevyhnutné. Naozaj treba poctivo ležať a veriť,že hematóm sa vstrebe alebo sa vylúči von. Možno preto máme aj to špinenie. Drž sa.

petraas
21. jan 2012

ahojte baby, ja som bola v pondelok 16. 1. u lekara s tym ze pomali kazdy den najviac do obeda mavam na toaletnom papieri cerstvu krv. inak vobec nekrvacam len vzdy po utreti tam bola ta krv niekedy len malicko a niekedy dost. tak ma pozrel a konecne mi potvrdil tehotenstvo ale povedal ze tam mam dost velky hematom. chcel ma nechat v nemocnici ale nakoniec som sa a nim dohodla ze budem doma poctivo uzivat duphaston, acsorutin a pambu a dodrziavat kludovy rezim. tak teraz som doma, uzivam tie lieky a snazim sa dodrziavat kludovy rezim. neda sa to na 100% kedze mam doma 2 rocnu kocku ale tak snazim sa. lieky som si nasadila hned ako som prisla od lekara.
v pondelok po obede ziadna krv, v utorok ziadna krv, v stredu som mala do obeda aj po obede raz ale len minimalne, v stvrtok len do obeda malicko a teraz v piatok a sobotu som mala rano po prebudeni dost a ked som isla na dlsi krat na wc uz bolo menej a na treti krat este menej a po obede uz nic...
no ja to fakt nechapem ked mi to takto ide...neviem teraz ci sa mi to zhorsilo alebo sa moze takymto sposobom vylucovat ten hematom. ja si myslim ze keby sa vylucoval tak by to bola taka starsia krv, nie? no som z toho na nervy

peggi
22. jan 2012

@petraas Ahoj. Ja som mala hematóm aj na začiatku tehu asi 6.tt a vtedy som mala tmavú krv,taký tmavý až hnedý výtok. Po pár dňoch to prešlo. Lieky som vtedy nedostala žiadne. Na kontrolnom sone už hematóm nebol. V 13.tt som začala moc krvácať jasnou červenou krvou,išla som hneď gynovi a keď mi spravil sono,mala som na maternici veľký hematóm,poslal ma hneď do nemocnice,kde ma hospitalizovali. Liekmi mi krvácanie zastavili,prepustili ma domov už bez liekov a krvácanie sa mi spustilo zasa. Už nekrvácam jasno-červenou krvou ale skorej červeno-hnedou. Tak som zvedavá,čo povie zajtra gynekológ. Dávaj si pozor,snaž sa čo najviac ležať. Viem,že je to ťažké pri malom dieťati,aj ja mám doma jedno,ale ten kľudový režim je naozaj doležitý. Dobré by bolo,keby ti mal kto pomoct - manžel,mama,svokra,sestra...Aby si čo najviac oddychovala. Držím palčeky a daj vedieť,či sa niečo zmenilo.

deeya
22. jan 2012

@peggi Ahoj, tak ja som z nemocnice doma 6 dni..a to špinenie...tak neviem ci to je normalne ale po noci ked idem rano na wc tak moč ma hnedu farbu a na toal.papieri sú bud hlieny hnedej farby alebo je cely hnedy. Hyg. vložku mám ale čistú. Včera sa mi stalo že ked som sa prevratila na gauči tak ma začalo pichat na tom mieste kde ten hematom je. O hodinu som šla na toaletu a už zo mna šlo hnede. Myslim si že ten hematom zo mna vyteka takýmto spôsobom. Alebo sa mýlim a mala by som ist k lekárovi? Ďakujem za názory.

peggi
25. jan 2012

@deeya Ako si na tom s tým špinením? Zlepšilo sa to?

deeya
25. jan 2012

@peggi Ahoj..tak ani by som nepovedala...každe rano zo mna vyteka hustý hnedy hlien, moč je celý hnedý a toal.papier ani nehovorim...ale to iba ráno po zobudení. Potom postupne sa to špinenie zoslabuje. Celý den ležím najviac ked tak prejdem na wcko. Dnes som ale bola na kontrolnom USG . Dr mi povedala že to že zo mna vyteka hnedy hlien tak je to dobre lebože sa čistím. USG ale ukázal že ten hematom tam este je ale je menší. O 2 týždne ma čaká další USG a aj triple testy. Takže dalej ležím ☹

peggi
26. jan 2012

@deeya No u mňa tiež žiadne zlepšenie. Zo mňa stále ide tmavá krv,celý deň a niekedy aj počas noci. Ja by som tam už hematóm nemala mať,tak sú to asi nejaké zbytky z predchádzajúcich hematómov. V pondelok idem na kontrólu,tak som zvedavá,čo bude nové. Ja sa tiež snažím ležať,som na PN,ale mám doma skoro trojročného syna a pri ňom je ťažké dodržať pokoj na ložku. Drž sa. Musíme to nejako vydržať,hlavne aby bábätká boli v poriadku.

deeya
2. feb 2012

@peggi Ahoj no ako si dopadla na kontrole? A ako pokracuje to špinenie? U mna este stale 😒 ja mam planovanu kontrolu 10.feb. + mi budu brat aj krv na triple testy. Ja sa priznam že sa snažim ležať povolila som len v tom že sa sem tam postavim za sporak a niečo pripravím...ale potom sup do postele.

peggi
2. feb 2012

@deeya Na kotrole som bola v pondelok,robil mi USG,mám tam pozostatky z hematómu cca 9x3 cm,zobrali mi krv,či nemám zhoršený krvný obraz alebo zápal. Zajtra idem po výsledky,ak sa potvrdí zápal,dá mi antibiotiká. Dnes sa mi zdá,že špiním menej,tak snáď je to už na dobrej ceste. Drž sa,dám vedieť,ako som dopadla.Pa

zanet_ronny
2. feb 2012

ahojte kocky, mne hematom zistili v 12tt, a spinila som asi 4 tyzdne...brala som duphaston 3x1 a magnezium...drzim vam palce, nech to mate co najskor za sebou, aby ste si potom mohli tehu vychutnavat plnymi duskami!!! 🙂

deeya
6. feb 2012

@zanet_ronny Ahoj a potom ti ten hematom zmizol? Ja som už prestala špinit..a špinila som teda riadne (už asi 4 den nič) ale mám strach co bude v piatok na USG. Dr. povedala čo by ten hematom mohol zapríčiniť (ak by sa dostal pod placentu a prerušil by prívod život k drobcovi) a čím je bližšie kontrola tým nad tým viac rozmyšlam a mám strach. Snažím sa na to nemyslieť ale je to ťažké ked som celé dni doma v posteli a ked moja váha ukazuje stále rovnako :(

peggi
7. feb 2012

@deeya Ja ešte špiním,ale už asi druhý deň slabšie. Neboj sa,musíš veriť,že je všetko ok a to,že si prestala špiniť znamená,že všetka krv už vytiekla a je po hematóme. 😉 A pohyby ešte necítiš? Lebo ja už ano a aj podľa toho viem,že je bábo v poriadku.

deeya
7. feb 2012

@peggi verím že je všetko ok...a tie pohyby...zatiaľ ešte nie ☹ do piatku to už vydržím a potom dám vedieť ako som dopadla 😉

peggi
7. feb 2012

@deeya Neboj,určite už čoskoro pocítiš pohyby. Je to krásne 😵 😵 😵 a nezameniteľné s ničím 🙂 🙂 🙂 A ešte krajšie je,keď svoje bábätko pocítiš naživo,hneď zabudneš na bolestivý porod. Byť matkou je tá najkrajšia rola na svete a materinská láska sa nedá so žiadnou inou zrovnávať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre