Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

raona
3. apr 2009

ahoj Mandyk.. uplne suhlasim s Tebou.. to slniecko robi svoje, hned je lepsia naladicka v celom dome... ja sa z toho taaak strasne tesiim...
no a k cenam na Slovensku sa radsej nejdem vyjadrovat.. ale ja mam to stastie, ze nie vsetko som musela nakupit.. takze uz len dokupovavam co treba a vacsinou to riesim cez net, co sa mi tiez viac vyplaca ako behanie po obchodoch... 😉

Krasny zbytok vecera zelam a este krajsi zajtrajsi den...

dancul80
13. apr 2009

ahoj baby,
vidim ze ste sa nedali a hematomy su fuc 🙂 ja som teraz v 15tt zajtra uz 16 a mam hematom 23x24mm. minulu sobotu som skoncila na pohotovosti s tym ze asi je definitivny koniec. no ale nastastie nebol. tyzden som lezala a na sviatky ma pustili domov. no a jak som prisla domov tak 2-3x objimam misu co je pravdepodobne dovod ze som zacala spinit :( niekedy silno inokedy vobec. ked je to silnejsie tak mam tlaky v brucho ako pri ms. take suvisle. davam si aj magne. zajtra sice zavolam gyndr ale teraz sa nejak bojim. lekar mi sice povedal ze sa mam setrit, ale ze ked je to zivotaschopny jedinec tak to zvladne. bolelo vas pri spineni aj brucho?

mandyk
14. apr 2009

Caf dancul. Mna nic nebolelo je sice pravda ze som spinila pomerne slabo v porovnani ako uvadzaju holky tu.
Nepredpisali ti ziadne lieky? nic hormonalne? NO napis ako si dopadla.

Inak baby ako dopadla olievacka? ja spievala ze som zakonom chranena a nemozem sa nachladit a take. a dali mi pokoj 😀 😀 😀 akurat na mojho otca to neplatilo. 😒 ten si to ako obvykle uzil. Som rada ze je potych sviatkoch, inak velmi ich nemusim.Strasne ma bolia herminy/ kozy/ ach .Dievcata v ktorom som to ja vlastne mesiaci? My doma ratame a starky tvrdi ze zaciatok 7 ho a tu citam na strankach ze 8 my uz..ja uz som z toho pako. Raona v ktorom sme? 🤐 🤐

dancul80
14. apr 2009

mandyk, dostala som lieky. klasika duphaston, ascorutin a davam si aj magne. gyndr ma vidiet nechce mam lezat a nie behat po nemocnici 🙄
a dodrzala si lezanie? mna uz mrle zeru. dnes som bola poste a na spinenie to nema vobec vplyv.

raona
15. apr 2009

Ahojky tehulky,

Mandyk, ja to tiez kazdu chvilu ratam, ale je to tak, ze my sme skoncili siedmy mesiac a mame zaciatok 8smeho mesiaca... xi xi.. kuk na
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php podla datumu mojej poslednej MS 29.9.2008 /teraz teda som v 28tt a 2dni = 29tt/:

Ak je dátum poslednej menštruácie 29.9.2008 :

# Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 12.10.2008
# Ak si tehotná, si približne v 28 týždni a 2 dni
# To znamená, že si v treťom trimestri
# Ideálny dátum pôrodu je 6.7.2009
# Normálny dátum pôrodu bude medzi 22.6.09 až 20.7.09
# Do pôrodu zostáva približne 11 týždňov.
# Koniec 1. trimestra a začiatok 2. trimestra: 28.12.08
# Koniec 2. trimestra a začiatok 3. trimestra: 6.4.09
# Normálne tehotenstvo trvá 40 týždňov +- 2 týždne

Tretí Trimester – Dvadsiatydeviaty týžden (ôsmy mesiac)

Veru Mandyk uz sa nam to kraaaati... dneska som bola na poradni, brali mi krv, tak hadam to bude v poriadku, zatial nemam ziadne tazkosti ani tvrdnutie brucha nic.. mala kope.. o tri tyzdne idem na ultrazvuk, tak sa straaasne teskam 😉

Noo a sibacka, svagrovci a krstny synovia ma troska vysibali, ale len tak po nohach trosicka, voda skoro ziadna, len z takej malej pistolky ma troska zasiahla, ale inak to nikto neprehanal, ako po ine roky /to som aj v sprche byvala a tak../, kazdy to proste bral tak ako je, ze som tehu a tak sa krotili...

Dancul, no ako? Krvacas este? alebo sa to upravilo? Napr. ja som lezanie dodrzala poctivo i ked som si aj porevala, nemohla som si na to zvyknut.. ale oplatilo sa.. Drz sa.. a ak mas nejake podozrenie tak utekaj na pohotovost.. nevyhovaraj sa na dr. ze Ta nechce vidiet, je povinny Ta vysetrit... tak to nepodcenuj.. mna inak tiez brucho nebolelo, mala som len to krvacanie..

dancul80
15. apr 2009

raona, spinim stale a podla mna budem dovtedy kym ten hematom cely neodplave. preco je vlastne dolezite lezat? v mojom pripade nejde o cerstvu krv. a viem ze lekari sa v nazoroch roznia a dokonca hned 2.veta dr bola ze zivotaschopny jedinec prezije

raona
15. apr 2009

Dancul, neviem presne, ze preco lezat, lebo tiez som pocula viacero nazorov.. raz som bola aj u bylinkarky a ta mi tiez kazala lezat.. a mat proste klud, ziaden stres.. moj doky to iste vravel, no ale stretla som sa aj s nazormi, ze lezanie nepomoze, aj tu to niektore baby pisali a ze naozaj, ak ma plod zostat, tak zostane a ak nie, tak proste odide a nepomoze mu nic... jeden lekar na pohotovosti mi povedal, ze priroda to tak zariadila, ak ma ist o poskodeny plod, alebo tvoje telo na to nie je este pripravene, tak proste odide...

A co sa tyka cerstvej krvi, ani v mojom pripade neslo o cerstvu krv, ani o ziadne bolesti, proste bolo spinenie a plod odisiel... pri druhom tehu, som mala aj svetlu krv, potom zas len spinenie a tak dokola, no a plod sa udrzal.. takze ja osobne neverim tomu, ze plod odchadza len ked ide o jasnu cervenu krv...

mandyk
16. apr 2009

Dancul ja lezala asi 3 dni .prerevala som ich cele a povedala som si ze dost a isla som do prace ..Psychika robi vela.A hemat som mala do 6 mesiaca a potom nejak zahadne zmizol a nic som nespinila ..Iba vtedy na zaciatku. Hlavne musis sa tesit z babatka..a hlavne byt kludna.Lekari to co ti povedia ti povedia ako lekar nie ako clovek kt. to s tebou preziva.
Presne ako raona pise..ak by sa jednalo o poskodeny plod priroda by to zariadila sama. Ak ma prezit uzijes si kopancov ja ich volam hačkovanie lebo mam pocit akoby tie male palceky zahačkovala do tej maternice a tahala. 😀 😀 ...

Raona aj ja som v tom ze zaciname 8 mesiac alle aj tak to nejak nevychadza.To nic termin mame a slecny sa aj tak musia narodit vsak?? 😎

dancul80
16. apr 2009

diky holky, v podstate si to myslim tiez. ale to krvacanie co som zazila prislo z nicoho nic ked som vecer lezala na gauci. v podstate toho sa bojim. pretoze cele dni pred tym ma nic nebolelo ani spinenie ani nic. proste uplna pohoda.

nerataju sa tie mesiace ako kalendarne a nie lunarne? jako mne to tiez nikdy nevychadza 🙂

mandyk
17. apr 2009

Holky. No dala som si aj ja aktualnu foto do alba..konecne nie? 😀 Takze ..ze vraj mam maly pupok..na 29 tyzden.volovina jak traky nie?

raona
17. apr 2009

Mandyk nemas maly, taky akurat, to aj mne hovoria.. ale moj doky vravi, ze je to v poriadku.. a ze len aby som vela nepriberala.. to je vse 😉

mandyk
18. apr 2009

sak ja len 8kil pribrala..Lekar vravel ze mozem byt rada ze do mna nic nejde iba do bejby.Tak som mala aj so synom. Na mne ostalo iba 2a pol kg.Raona teraz budeme este len priberat 😀 😀

raona
18. apr 2009

ja som tiez doteraz len 6kg pribrala, tak sa vytesujem.. snaad to nejak vahovo neprezeniem 😉 , ale teraz som tyzden u svokry a ta ma napchava dobrotami, tak uvidim, ked sa o tyzden postavim na vahu, ze ako to bude vyzerat 😀

mandyk
21. apr 2009

Bre ranko ..Hlasim prvy falosny poplach.Vcera som bola s muzom na nakupy a bolesti krizov tvrdnutie brucha a zaliala ma horucka..joj..stres.Vcera to bolo asi 3x ale nie pravidelne.Naštopala som sa magneziumkami a nohy hore. Pojdem na usg koli krcku..Ach a tak fajne som sa citila. Asi je to uz prec. 😢 sak uz len 10 tyzdnov.

raona
22. apr 2009

mandyk, ja tiez nemam velmi pozitivnu spravu.. ja som si dneska bola po vysledky krvi a kultivacie a zistili mi dakeho streptokoka.. prd o tom viem, tak idem citat, ci sa tu o tom nieco docitam.. jedine co mi lekar prizvukoval bolo, ze musim 4 hod. pred porodom, zobrat nejaku infuziu.. len som bola z toho taka mimo, ze som sa zabudla spytat, ze co bude potom, ked nestihnem tie 4 hodiny pred porodom.. sakra ja mam z toho nervy...

mandyk
23. apr 2009

joj raona..a to preco ti alebo ako???? z coho? z jedla alebo nejaka chripka? mozno z liekov ked si nejake brala..aky to ma vplyv na babatko? tiez je doky mudry ze 4 hodiny a to si mas akoze naplanovat? ze terau moja este sa nerod lebo mamka musi ist na infuzku? abo ako? to tiez je mudre.
JA vola dnes na ultrazvuk a monitor koli podelku co som sa vyplasila. Vsetko je podla knizky ukazkove. Dokonca aj placenta mi uz z krcka vystupila hore..Ale mala sa otocila zasa hlavickou hore..Zvedava je 😉
Raona napis co si zistila ..Mozes aj do posty..diky.cakam

raona
23. apr 2009

mandyk, to moze dostat kazdy, tazko povedat, preco a z coho.. ale idem Ti hodit do IP co som o tom zistila...

dada78
23. apr 2009

raona, nič si z toho nerob, ja som ho mala pri Romankovi tiež, má to skoro každá štvrtá tehuľka, aspoň tak mi to povedali na poradni, chytíš to ani nevieš ako. Treba však aby Ti pichli pred pôrodom antibiotikovú injekciu, aby sa bábo nenakazilo keď pôjde von pôrodnými cestami.
Presne sa to volá streptococcus agalactiae a nález Ti napíše doktorka aj červeným písmom do tehu knižky, nech o tom vedia pri pôrode.

raona
23. apr 2009

ano dadi, presne ako pises, tak sa vola ta pliaga.. aj do knizky mi to zapisali cervenym... baby z konika mi o tom popisali, tak som kludnejsia, ale obava stale je... hlavne sa bojim, ze ci tie antibiotika mozu tak rychle zabrat...

ak sa mozem spytat, mala si porod v poriadku, maly sa tym nenakazil??

dada78
23. apr 2009

raona, pôrod som mala úplne v pohode, dokonca aj sestričky hovorili, že na prvorodičku ukážkový, chcela by som aj tento druhý taký 🙂 Neboj, ono sa to podáva rovno do žily, takže to prejde veľmi rýchlo kam treba.
Radšej to pripomeň doktorom, keď pôjdeš rodiť, lebo je to ozaj pliaga, môže byť z toho aj zápal mozgových blán, čo mi hovorila sestrička z novorodeneckého. Ale oni si to určite ustrážia tiež 😉

raona
24. apr 2009

dakujem dadi za povzbudenie, to jasne, ja im to pripomeniem aj dva krat ak bude treba 😉 nechcem aby som mala tak chore dieta.. a hadam aj ja budem mat porod v pohode...
pekny den zelam..

dada78
24. apr 2009

neboj, určite bude krásne dieťatko, už sa Ti to tiež pekne kráti 🙂 najlepšie je prehupnúť tridsiatku, potom už len toľko týždňov čo máš prstov na ruke 😀

mandyk
24. apr 2009

Prajem pekny den holky.Dnes som si kupila pohodlne šaty ..A moj milovany manzelik: Su pekne len to brucho v nich nejak nesedi..No..co na to povedat?Sak raz budeme znova štihle no nie? 😉
Raona nebud smutna poslala som ti postu a plne ta chapem.Precitaj uvidis. papa tehulky

dada78
24. apr 2009

mandyk, to sú chlapi, povedz si že diagnóza chlap ! práveže to bruško je strašne sexi, mne sa to páči a hlavne keď malý robí presúvania 😵

pizicek
24. apr 2009

Ahojte baby chcem sa vas opitat doktor mi zistil hematom bola som aj v nemocke 2 tyzdne a spinenie konecne prestalo ,ale v stredu som uz zacala spinit znova uzivam vsetky lieky ale stale spinim doktor mi povedal ze bud sa vstrebe alebo sa to vyplavi ale ja sa bojim ked stale spinim mate nejaka takuto skusenost dik

raona
24. apr 2009

pizicek, jasne mame takuto skusenost, precitaj si prispevky vyssie a dozadu sme o tom hodne pisali.. treba zachovat klud, nestresovat sa, nohy vylozene, nenamahat sa...
ja viem, lahko sa to pise, hlavne ked uz mas jedneho drobca doma a musis sa o neho starat.. ale asppon sa troska snaz vzdy ked budes moct, oddychnut si...

bubwajz
19. nov 2009

Ahojte, som v 5tt a tiez som zacala krvacat. Hrozne som sa zlakla a na druhy den som bezala k doktorovi. Pri vysetreni mi zistil hematom. Ze tymto sa vyplavuje von alebo sa vstrebe. Zvlastne je ale, ze mi vobec nekazal lezat, takze chodim normalne dalej do roboty. Vcera som uz nekrvacala, ale dnes zase spinim ☹ Dost sa bojim, nezda sa mi to totiz v poriadku...

krakulka
19. nov 2009

Ahojte, ja som otehotnela vdaka IVF, cca v 6-7tt som zacala spinit, tak som utekala k svojmu gynekologovi. Zistil niekolko hematov, dostala som Duphaston a kazal absolutny klud na lozko, vlastne najskor dr. navrhoval pobyt v nemocnici, ale to som odmietla. Tak som doma poctivo lezala 2t., spinenie prestalo po 2-3 dnoch a vsetko dopadlo dobre. Hematomy sa vstrebali, alebo odisli a my cakame rasneho chlapceka. 🙂
Takze ak mozem Bubwajz poradit, tak chod znova k dr. a nech ta vypise. Nieje to ziadna sranda, ja som sa strasne bala, ze mozem potratit.

evca35
27. nov 2009

ahojte,
ja som začala krvácať v 7. týždni - jasnočervená krv ako pri menštruácii, hneď hospitalizácia, ľadové obklady na bruško, injekcie a zvýšenie dávky Duphastonu, ktorý už som brala odkedy som vedela že som tehotná. A prísny príkaz ležať. Po dvoch dňoch som prestala krvácať a následne USG zistený hematom 7,5 x 9 cm. Liečba pokračovala a hospitalizácia trvala dokopy 21 dní, tiež čakali kým sa hematom vstrebe, ale po týždni sa začal vyplavovať - tmavohnedá krv. Lekár mi to vysvetlil ako bábätko rastie, tak naňho tlačí. Nakoniec sa celý vyplavil a mňa pustili domov. Keďže som odvtedy na PN, celý ďalší mesiac som preležala až do ďalšieho USG, kedy som sa uistila že je bábo v poriadku, dostali sme sa až takto ďaleko.

mojalili
30. nov 2009

BUBWAJZ - mnasi pre malicky hematom 13x 7 mm nechali v nemocnici tyzden, pokial nezmizol. Nie jeto sranda, nakolko ked praskne, zoberie so sebou aj plod...takze naozja treba mat klud na lozku.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre