Ako správne aplikovať Fraxiparine injekcie?

tanaja
27. máj 2014

Ahojte, som druhý krát tehotná a znova si pichám fraxiparin. Stále rozmýšlam nad tým,čo robím zle,že vždy po vpichnutí sa mi urobí buď modrina,alebo mi to opuchne a svrbí ma to na to mieste celý deň 😒 Viem,že si mám vytvoriť kožnú riasu a tak vpichnúť, občas sa mi podarí trafiť nejakú žilu a to je modrina,jak keby som bola týraná 😉 Ženy,prosím poradťe,ako sa takýmto problémom vyhnúť.

1tinulienka1
14. okt 2017

@andrea841 ahoj az teraz som sa prihlasila tak hadam este nie je neskoro na odpoved - nedoplacala som vobec nic - ja som ju brala po sekcii takze som si je nemusela zhanat dali mi ju v KE a tiez mi ju dali na domov - vybrala som davku a dost - ale budem ju potrebovat pri dalsom tehu tak som zvedava - ale nemyslim ze by mal byt problem - aspon dufam

dadika1114
16. feb 2018

Treba spraviť riasu a stále ju počas aplikovaní a držať. 10 cm od pupka. Ale modrý ký sem tam sú ok

ingrid56
19. máj 2018

Prosím o radu!!! Fraxiparin som dostala teraz po operacii .... treba predtym ako si zapichnem ihlu nejak odstrieknut z toho alebo len zapichnut a strieknut?

katchaxx
19. máj 2018

@ingrid56 ta bublina sa nema odstriekavat aby si neprisla o ucinnu latku...pichnut a streknut cele

citronely
19. máj 2018

@ingrid56 ja som odstrekovala a robim to aj pri clexane. ale vsade pisu ze nemusi lebo to nejde do zily ale do tuku. urob si normalne koznu riasu a pichni 😊

ingrid56
19. máj 2018

@citronely dakujem krasne! Mne to sused pichol a zachvilu prisiel ze mi tam pustil asi aj vzduch,ze to mal odstreknut... takze je to ok, ak to zapichol a cele vytlacil do tuku?

martina2ve
19. máj 2018

Ja som si to pichala 11 mesiacov v kuse, a pichal mi fraxiparine manzel, tak viem ze ked spravil riasu, zapichol (rychlo) a tlacil obsah pod kozu tak to musel pomali, lebo inak sa robili hrce, modriny a bolelo-svrbelo.. presne jak je spominane. Takze mne "zaberalo" to pomale vstrekovanie . Drzim palce 👍🏻

citronely
19. máj 2018

@ingrid56 pozri kazdy ti povie inak, v navode mas ze neodstrekujes 🙂 ale ja to davam prec je to troska vzduchu nic sa ti nestane ked tam mala modrinka ale tie mozes mat bezne. ja picham uz od 11/2017 a este dlho dlho budem. takze par modrin a hrciek mam ale vzdy to zmizne. neboj vsetko bude v pohode

ingrid56
19. máj 2018

@citronely no ved prave , ze som si 1 k nasim zobrala a navod zostal doma 😂 tak som pokojna mimo paniky 🙂 dakujem moc vsetkym!!! :-*

ingrid56
19. máj 2018

@citronely to kvoli comu si to tak dlho pichas? 😯

citronely
19. máj 2018

@ingrid56 mala som trombozu nohy

ingrid56
19. máj 2018

@citronely jaj tak ☹ tak uz bude hadam len dobre 😉

citronely
19. máj 2018

@ingrid56 jasnacka 🙂 tak hlavu hore a neboj zvladnes to aj ty sama ja uz to nejako ani nevnimam a to som ihly nemohla ani vidiet 😊

kattyy3
1. okt 2019

Ahoj baby pridavam sa medzi vas bojovnicky sme v 11t a uz od 6t pichame fraxik a tiez sa mi robia sem tam modrinky a aj hrce ci svrbenie ktore po dni prejde ...niekedy to ale vobec neboli nesvrbi nieje hrca tak to bude asi tym vstrekovanim budem musiet pomalsie a netlacit na vpich nechat latku sa rozplynut samu...juj neviem si predstavit ako budem vyzerat na konci tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre