Ako správne aplikovať Fraxiparine injekcie?

tanaja
27. máj 2014

Ahojte, som druhý krát tehotná a znova si pichám fraxiparin. Stále rozmýšlam nad tým,čo robím zle,že vždy po vpichnutí sa mi urobí buď modrina,alebo mi to opuchne a svrbí ma to na to mieste celý deň 😒 Viem,že si mám vytvoriť kožnú riasu a tak vpichnúť, občas sa mi podarí trafiť nejakú žilu a to je modrina,jak keby som bola týraná 😉 Ženy,prosím poradťe,ako sa takýmto problémom vyhnúť.

aristokratka
22. sep 2016

@tamimacko 0,3 a potrebujem uz iba jedno balenie do porodu...

tamimacko
22. sep 2016

@aristokratka ono savto vraj chvilku aj po porode picha. Ja beriem 0.6 forte. Drzim palceky.
A vy ho neviete vobec zohnat?

igorfuxo
15. okt 2016

Baby, nepotrebujete niektora fraxik? Mam tri krabice 0,6 forte, neotvorene. Prechadzam na tabletky.

vanda83
10. nov 2016

Baby fraxi 0.3 nemate niekora?

tamimacko
10. nov 2016

@vanda83 ja beriem az 0.8

yrod
20. nov 2016

Nom Na strednej zdravotnej škole a učili sme sa že po vpichu nesmieš tlačiť na miesto ani si tam nic neprikladat( ani pás z nohavíc )

vanda83
20. nov 2016

@tamimacko nevadi
vravela mi dr. Ze po ivf ho mam brat. Ale je ho nedostatok. Maju len 0,4. Ivf bude az 01/17 tak had dovtedy zozeniem

miselka18
24. nov 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat ci si mozem Fragmin pichat aj do ramena ci vylucne do brucha alebo stehna ? Dakujem za odpoved

sbotex
27. feb 2017

Vie niekto, ako dlho sa môže FRAXIP. 0,6 pichať? Pichám si ho už 6 mesiacov a čím ďalej, tým mam väčšie opuchliny a červené fľaky okolo vpichu v priemere tak 5-10 cm. Ako-kedy.
Lekár ma poslal ešte v novembri na sono, ale objednali ma až na marec a tak si mám stále pichať. ☹

ikonica
27. feb 2017

ja som mala v zivote len jednu taku injekciu a ostala mi po nej este po 2 tyzdnoch modrina najskor fialova, potom cierna, teraz zlta... kolegynka (picha si to cele tenu) povedala, ze treba poriadne stlacit koznu riasu a do toho pichnut este kym je to stlacene a potom hned pustit.. ja som urobila chybu,ze po tom co mi ju sestricka pichla, som si miesto vpichu trosku pritlacila a preto mam vraj tu cernuchu na bruchu ;D

alyn
27. feb 2017

@sbotex mala si to aj na zaciatku? prvy mesiac? ja som si toitz pichala len mesiac, ale nikdy ani raz som nemala modrinu. Jedine (aj po 2 rokoch) mam na jednom mieste akoby minikalcifikat, vraj sa to moze stat. Toto tehu ma to caka opat, ale neviem ci si to dobre aplikujes, alebo moze byt problem ze ked si to niekto dava dlhsie - to uz porovnat neviem. Viem len, ze som mala len maly pas na bruchu, kde ked sa mi to podarilo pichnut, som to necitila, ked sa mi zadarilo. takze som sa snazila vzdy do toho pasu pichat na tej urovni. ani opuchlinu som ani raz nemala..mozno si nepichas dobre, skus to opisat, kam a ako..

Ako si to pichas? vznikali ti tie flaky aj na zaciatku?

sbotex
27. feb 2017

Podľa návodu - riasu a pichnúť do nej. kolmo. ale asi som robila v poslednom čase chybu v tom, že som si to masírovala po vpichnutí. Lebo už som nevedela, čo skúsiť. Teraz pichám do vonkajšej strany stehien. Pichám si každý deň 6-ty mesiac, ale nie som tehotná, už čakáme druhého vnúčika, takže som 50 plus. Pichám si z dôvodu trombozy ľavej nohy, ktorá mi v auguste opuchla, o 13 cm mala obvod väčší ako pravá.
Prvé vpichy - boli na bruchu, boli modriny a hrčky také malé, ale fľaky neboli.
Tá zo včerajška má ale priemer asi 10 cm.

alyn
27. feb 2017

@sbotex hmm, nuz neviem potom poradit. Mozno, aj to som citala, Vam dobre nerobi Fraxik a pomohlo by zmenit za podobne liecivo napr. Clexane. Skuste sa spytat lekara, nech skusia zamenit za ine. Vrja s tym mavaju lepsie skusenosti.

sbotex
28. feb 2017

Ďakujem, skúsim.
Len u môjho cievneho lekára je to tak, že robí len v pondelok, berie len 40 ľudí. Chodia tam o štvrtej ráno, aby sa mohli zapísať. Je to 25 km a tak tam chodím len na to najsúrnejšie a berú ma len "vďaka" tomu, že som na inv.vozíku a nemusím sa zapísať. Tak asi počkám ešte týždeň na to sono a potom pôjdem na kontrolu.
Uvidím, čo napíše.
Ešte raz ďakujem Iveta

luciatt
5. mar 2017

Baby prosim vas fraxiparine pichať rovno alebo kolmo?

sbotex
5. mar 2017

Ak je trošku sadielka na brušku, tak kolmo, ak nie tak, doporučuje sa 45 st.uhol.

monka30
25. apr 2017

@luciatt pichanie fraxiparinu-ked ides pichat a das dole ciapocku s ihly,nesmie byt na ihle ziadna kvapka fraxiparinu ak je treba ju utriet aby bola ihla sucha-ak ju tam nechas preto vznikaju modriny.Uhol pichnutia je 90 cize kolmo s koznou riasou,vyprazdnis striekacku,pustas koznu riasu a az potom sa vybera z brucha a miesto vpichu sa nemasiruje a ani nepritlaca.

sbotex
25. apr 2017

Ďakujem za pomoc, ale už si nepichám, pichala som si 5 mesiacov, elbo kázali pichať, kým nepôjdem na sono ciev a bohužiaľ ma objednali až o 4 mesiace, tak som pichala ako blbá. Stále kázali aj po urgencii, že mám už alergické reakcie.
Po sono mi to zmenili na tbl, ale zatiaľ mi žiadne nevyhovujú - zakaždým veľké reakcie.
Tak som to vzdala a neberiem nič ☹

rebelka2014
28. apr 2017

@alenah31 prosim ta, pichala si si to pod pupkom alebo 2-3cm vzdialene smerom k bokom? Dakujem, rada by som sa vyhla modrinam...a s pichanim frax. som v zaciatkoch

rebelka2014
28. apr 2017

@monka30 tuto tvoju radu musim vyskusat... prve 2 razy som nemala ziadnu modrinu a teraz kazdym dnom vacsia modrina a neviem preco...

sbotex
28. apr 2017

Už je možno dosť nariedená krv. Netreba skontrolovať?

rebelka2014
28. apr 2017

@sbotex to si pisala mne? Ja som si dnes dala este len 7.injekciu... Som na zaciatku tehu -hematologicka mi nakazala, ze si mam zacat pichat frax, ked zistim, ze som tehu... no a momentalne ma dovolenku do 15.5.a ked je aj v praci, neviem sa jej dovolat...

alenah31
28. apr 2017

@rebelka2014 ahoj, smerom k bokom.....potom postupne aj nad aj pod pupkom🙂 ale to len prilezitostne ked sa nahodou urobila modrinka a nechcela som to miesto drazdit. Vsetko je to len o zvyku, teraz mi to uz ani nepride, robim to automaticky.

silwa16
3. júl 2017

Ahojte je normalne ak pri vpichnuti flox... pri vstreknuti na konci akokeby zasicala ....neviem stalo sa vam to

silwa16
3. júl 2017

Teda myslela som fraxiparin...

sbotex
3. júl 2017

Mne nezasyčala, ale párkrát sa stalo, že vytryskol gejzír späť. Už som mala brucho moc dopichané, potom som šla na stehná z vonk.strany.

silwa16
7. júl 2017

@alyn je to v pohode ak je pocut na konci zasicanie ...?Stavalo sa to aj vam...je to normalne...?

alyn
7. júl 2017

@silwa16 ahoj, nepamatam si presne ci zasycanie, ale skor na zaciatku ked sa vypustala z koze vzduchova bublina tak take akoby prdkanie tlaku)

36evina36
13. júl 2017

Ahojte mohla by som sa spýtať som po dvoch MA a pri ďalšom pokuse si budem musieť tiež pichať injekcie ,chcela som sa spýtať či ste museli byť na pnke celé tehotenstvo

andrea841
3. okt 2017

@1tinulienka1 ahoj kolko si doplacala za arixtru.?Nebol problem ju zohnat.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre