Aloprotilátka anti-E

burina111
28. apr 2010

hľadám tehuľky alebo už aj mamičky, ktoré mali v tehotenstve a po testoch na hematologii aloprotilátku anti-E, prípadne ako dopadli po pôrode ich bábatká, či bolo treba robiť transfuziu alebo detičky boli zdravé a protilátky máte iba vy mamičky.

latvia
2. aug 2010

@monci78 😀 jeeeeeeeeeeeeeeeeej, srdecne gratulujem!!!!!! 😵 😵 😵 hlavne ze ste zdravi a nebolo treba ziadne zasahy a transfuzie 😉

monci78
2. aug 2010

@latvia dakujeme pekne, predstav si že malí zdedil po mne krv negat. takže to som nečakala. 😉

latvia
2. aug 2010

@monci78 😅 to fakt????tak to je super 😵 preto zrejme bolo vsetko v pohode 🙂 jaaaaj, som rada, uz len nech odrodi burina v pohode a bude nam hej 😀

monci78
2. aug 2010

@latvia veru tak asi preto to bolo v poho. No ja verím že aj burina bude o.k.aj s malinkym. Mam ale jednu otazocku. Mozno mi budes vediet poradit. Maleho som zvykla kojit no kym sa napapal trvalo to aj dve hodiny vela sa jedoval nevedel mi chytit bradavku. Tak dnes po prebdenej noci som si už v zufalosti odsala mliecko, mam ho vela, a dala som mu z flasky no malinky sa tak isto zabava a nechce sa poriadne prisat ani na dudel. Toto mi ani jeden chlapec nerobil, zabava sa somnou, uz z flasky aspon vypije vela a rychlejsie ale niekedy je to hruza kym zacne tahat, preco to robi???

latvia
2. aug 2010

@monci78 v kojeni zial niesom profik 😅 mozno si mala silny tok mlieka....neviem....v tomto ti poradi annag, resp.holky z jej temy, urcite sa opytaj, lebo flaskovanim mozete skoncit s kojenim, a to by bola velka skoda 😒
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
holky to uz maju zmaknute od A po Z< poradia ti najlepsie. a este vypln dotaznik annag, ona ti odpise, zhodnoti celkovo stav a poradi, aj mne pomohla ked som mala problemy
https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...
odpoveda cca do 2 dni, rozpise sa velmi podrobne, prejde s tebou vsetky veci ohladne dojcenia, urcite jej napis

monci78
2. aug 2010

dakujem za radu, zajtra jej hned napisem... 😉

burina111
autor
2. aug 2010

@monci78 monči ahooooj, jooj moja, srdečne gratulujeme, krásne meno ste dali.....a teda další chlapčisko....ale žltačka bola, hej?? jáááj, no hlavne že ste už v poriadku, malý mal krásne miery....tak hlavne veľa spánku, mliečka, malý roly nech je spokojný a šťastný..a tebe skoré zotavenie po pôrode....teším sa, že si sa ozvala....tak už to máš za sebou 😵

monci78
2. aug 2010

@burina111 tak dakujeme krasne ja som sa uz zotavila citim sa super uz na druhy den som behala akoby som ani nebola po porode. Fakt super. Tak a teraz si ty na rade, tak sa drž!!! 😉

burina111
autor
2. aug 2010

@monci78 ahoj monči...bože, aj sa bojím čo bude....len aby to dobre dopadlo s malou...chlavabohu že vám nič také strašné nebolo, že ste už zdraví doma aj ty...tak sa len držte, malý je v pohode až na to papanie?

burina111
autor
2. aug 2010

@monci78 latvia dobre radí s tou anag, ona je záchrana pre všetky baby....aj pofotí kde čo...isto jej napíš

monci78
15. aug 2010

@burina111 ahoj, no ako? ešte nič? Myslim na teba, nech to dobre dopadne, držím palčeky!!! 😉

domika9
15. aug 2010

burine sa dnes rano narodilo dievčatko 🙂

latvia
15. aug 2010

@domika9 jeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵 😵 ze pozdravujem a srdecne gratulujem!!!!! dufam ze su obe v poriadku! 🙂 🙂 🙂

monci78
16. aug 2010

@burina111 jeeej, gratulujem z celeho srdiečka, dufam aj ja ze ste o.k., urcite sa ozvi, vidim že telepatia funguje, akurat vten den som na teba myslela... 😵

burina111
autor
20. aug 2010

ahojte holky..tak sme doma od včera..ešte aj nadštandard sa nám ušiel....no bola som v nemocke už od stredy, klesali ozvy, chodila som furt na CTG, nebolo to zle ale ani dobré..všetci plašili. v piatok som podpísala reverz a chodila na ctg ambulantne. v sobotu večer lala nejaké ževraj kontrakcie a tak ma nechali v nemocke...dali mi infuzku kôli bacilovi čo som mala až do rána..ráno ma napojili zas na ctg a potom už zo mna iba drapali tie pásy nešťastné.nič mi nebolo do 4 rána, potom nepravidelné občas kde tu....no a ako som na ctg ležala, začali vyskakovať už odrazu každé dve minuty..rýchlosť ukrutná, nestihla som ani mm volať, tak ma to štve, nestihol...bo sestričky že mám furu času... pôrod rýchly ale o to bolestivejší a veru o viac ako polovicu kratší ako pri synovi. o 5,45h som bola otvorená iba na 2 prsty, o pol hodinu bola malá na svete. dostala som strašné krče a posťahovalo mi ruky, nohy, usta. no a malá bola o 6,15h na svete. dokonca s fajn váhou 3070g a 48cm, to mi primár povedal že som vraj "patologická matka" že nedokážem donosiť normálne dieťa, že ked syn mal 2600g, že toto podľa brucha odhaduje ledva na 2kg...no bolo mi v piatok na vyskočenie z okna. som rada, že sa narodila sama, spontánne, lebo v pondelok už mi chystali indukciu a den predtým hrozili cisarskym...
malá je super, spí, nie taký zlobor ako jej braško, ale uplne ako ona, černuľa s modrými očkami po tatikovi. no a krásne papká, mlieka máme...skoro na zápal...musím odstriekavať a pije syn 😀 no a chvalabohu, nič jej nie je na to všetko čo sme nazbierali a čo sme za posledný mesiac prežili..apgara mala po narodení hneď 9, po 5 minutach už 10.
monči vy sa ako držíte? malý čo???a mlieko? už máš dosť?
latvi dakujem ti za všetky rady...hrozne si mi v ťažkých chvíľach pomohla a narovinu povedala..presne ako to potrebujem počuť
baby držte sa

latvia
20. aug 2010

@burina111 kokso, ze patologicka matka??? 😕 😕 ved vaha 2600 je normalna... 🙄 inac porod nezavidim, ja som mala to iste, najprv nic nic a potom supa jak z dela, rychle otvaranie, bolesti skoro som sa skrabala po stenach 😝
ale pekne ste to obe zvladli s moncici, som na vas normalne ze pysna 😵

burina111
autor
21. aug 2010

@latvia ani nevieš, ako si nám veľmi pomohla...pre mňa to boli muky od 20tt a posledný mesiac uff...takže ver, že aj ja som šťastná, že už je po všetkom a ešte mi dr. v pôrodnici hovorí, že moja vy keď prídete rodiť tretie, tak ja neviem, to už asi na vrátnici..no ale toho sa fakt báť nemusí 😀 v dnešnej dobe aj jedno veľa, keď má dostať čo treba 🙂
takže ešte raz ti ďakujem, bodaj by som mala iba na takých milých a uprimných ľudí šťastie v živote

monci78
23. aug 2010

@burina111 este raz gratulujem, pridaj potom malinkej foto, chceme ju vidiet 😉 no mi sa uz mame dobre mali sme problemy s papanim ale uz je dobre. nekojim bohuzial maly strasne zvracal tak papa len nitrilon antireflux, ten je dobry aj zvracat uz prestal. Ale uz sme boli zufali v krcoch sme krmili ze kedy bude zvracat az sa dusil aj nosom mu slo. teraz velmi vela papa aj 200ml kazda doktorka krici ze to je vela ale ked on je hladny co snim mam robit, uplne je pahltny. ale pekne zacal priberat a s kakanim tiez nie su problemy tak asi tak. Moj porod bol super tiez, sice som mala epi ale bez epi nikdy viac by som nerodila. Tlaky som citila uplne a to bolo vsetko. sitie vobec a na druhy den som sedela a behala. mali je zlati prespi niekedy aj 5hodin. Len v kociku nechce moc spat. Dnes sa zacal uz usmievat na mna a zacina vidavat zvuky ked sa mu podari. Slniecko. tak sa drzte...! 😵

monci78
5. sep 2010

Dievčence, žijeme...??? 😀

kingstonka
6. okt 2010

ahojte- najde sa niekto kto mal podobny problem s protilatkami ako ja? zaujimalo by ma ako to nakoniec dopadlo- v ktorom tyzdni ste rodili, ci bolo babo v poriadku. Ja mam pozitivne protilatky Anti D a anti C od prveho trimestra... v 20 tyzdni bol titer anti c 1:4 a anti d 1;1 a v 26 anti c 1:8 a anti d 1: 4 teraz ma caka odber v 30. tyzdni teh. babo sa ma zatial podla ultrazvuku dobre.

monci78
11. nov 2010

@kingstonka ahoj, obidvom sa nam narodili zdrave babatka, nemaj strach, mne vyskocili protilatky po podani rhegi po odbere plodovej vody a ked sa mali narodil zistili ze ma krv po mne rh negat tak to kvôli tomu. 😉

mb
23. jan 2012

@monci78
ahoj citala som spatne Tvoje forum.Ja mam tiez protilatky a zvyseny titer,ale zaujimalo by ma,lebo Ty si pisala ze Tebe titer klesal.Ze si ho mala tie protilatky negativne.Moze vazne pocas tehu klesat titer?Velmi sa bojim,ze bude dalej.

monci78
23. jan 2012

@mb ahoj, nie je mi celkom jasné, o aké protilátky ide u teba, ja som mala vytvorené protilátky po podaní rhegy, lebo mám krv negatív a manžel pozitív, to kvôli tomu či sa telo nebráni proti krvi bábatku, ale nakoniec vysvitlo že malí zdedil krv po mne tak kvôli tomu tie protilátky vyskočili. Ten titer to klesalo @burine111 skús sa na nu obrátiť, určite ti poradí... 😉

mb
23. jan 2012

@monci78
dobre skusim jej napisat.Ja mam krv pozitiv a vraveli mi,ze je to podobne ako ked maju zeny krv negativ.
Ked bude mat babo krv po mne,tak bude vsetko OK?Ci ako to je.Vobec tomu nerozumiem.Mna sa u doktora nepytali aku ma krv manzel.Ja ma protilatky anti -E ☹

monci78
23. jan 2012

@mb ty podla mna mas to co burina111 nie to co som ja mala. Ale ak som to spravne pochopila aj jej to zacalo klesat a hadam to je dobre nie? No urcite ti v tomto poradi jej smelo napis, potom sa ozvy ako si dopadla, držím palce...!!! 😉

monci78
23. jan 2012

@mb a aky mas ten titer? trosku som to spätne citala tak ti trosku viem poradit...

mb
24. jan 2012

@monci78 no praveze ja mam titer 1:64.Som v 11 tyzdni.Pred rokom a pol som potratila v 6 mesiaci dvojcata.Po potrate som mala tiez nejake pritilatky.Niekde som citala,ze moze ostat aj zostatkovy titer.Prve tehu bolo bez problemov.Toto je tretie tehu.

mb
24. jan 2012

@burina111 ahoj citala som spatne forum a myslim,ze Ty si mala protilatky anti E.Mne tiez vysli a mam titer 1:64.Som v 11 tyzdni.Ako to bolo u Teba?Stupalo Ti to alebo klesalo?Pisala so aj vyssie,ked chces tak pozri.Vdaka za kazdu odpoved.

monci78
24. jan 2012

@mb pokial som dobre citala, tak co pisala pred tym latvia, tak do 1,8 je to v norme, ale vraj sa to rapidne zvysuje az po 21tyzdni, ano je to tym ze si potratila a tie protilatky ostali v krvi, nevies stym nic robit bohuzial, iba cakat, budu ta castejsie sledovat ale aj burine to zacalo klesat, alebo sa jej to aspon drzalo v tej norme, kym je babatko ok tak sa zbytocne nestresuj... 😉

burina111
autor
24. jan 2012

@mb ahoj, no tie hodnoty ak sa ti nezvyšujú náhle po 1000, nie je to nebezpečné. budú ti to sledovať celé tehu, ak by sa niečo dialo, povedia ti. okrem toho, dá sa to zistiť na amniocenteze, či je všetko ok, u mna už bolo neskoro a tak som čakala v neistote až do pôrodu. neboj sa, to nemáš vysoké....hádam to všetko bude ok....je ale pravda, že do 5 mesiaca stupajú nenápadne, rapídne sa to potom zhoršuje. neviem, mne vždy stúpali, ale iba o málo, nedostala som sa našťastie k hranici 10 000...tak ti držím palce, ak chceš, v pc mám asi niekde aj uložené o tom všetkom čo som našla...ak máš záujem, pošli mail, pošlem.
m

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre