Anopyrin a tehotenstvo

21. okt 2023

Ahojte.,prosim uzivali ste niektora od zatiatku tehotenstva Anopyrin ??Bolo babatko v poriadku, a zdrave?
naozaj je anopyrin bezpecny ? mam nariadeny od hematologa od uplneho zac.gravidity? Mam poz. hranicny antifosf syndrom a jednu menej zavaznu mutaciu.Po precitani prib.letaku mam vsak velky strach ho uzivat ci nejakym sposobom nemoze uskodit tehotenstvu a embryu/plodu..velmi sa toho obavam aj ked ano pocula som je bezpecny ale akosi tomu stale neverim a kazdy den ho berem s dost velkym strachom…dakujem

nafka0483
21. okt 2023

Uzivala som uz pred otehotnenim aj takmer cele tehotenstvo (do nejakeho 34. alebo 36. tyzdna). Bola som sledovana na hematologii aj gynekologii, pravdepodobne vdaka nemu som donosila babo 🙂
Je to bezpecne, uzivaju ho desattisice tehotnych zien 🙂

Upokoj sa, babu viac skodi tvoj sialeny strach ako liek ktory ti pomaha.

autor
21. okt 2023

@nafka0483 ja som uz 2x potratila, tak snad mi pomoze :/

kava1812
21. okt 2023

Ahoj🙂 ja som uzivala - v druhom tehotenstve od pozitivneho tehotenskeho testu az do 36tt, v prvom tehotenstve to bolo v kombinacii spolu s fraxiparinom. A mam dve krasne zdrave baby. Tiez som bola sledovana hematologickou. Nemas sa coho bat, ak mas nieco s krvou, tie lieky su dolezite. Drzim palce ❤️

juliet86
21. okt 2023

mala som v oboch
su ok.

nafka0483
21. okt 2023

Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo ;) ale musis byt aj ty v pohode.

jankka1981
21. okt 2023

Brala som ho pri oboch tehotenstvách od začiatku niekoľko mesiacov a k tomu som si ešte pichala Fraxiparin, mám dve zdravé deti ☺️

anastazia93
21. okt 2023

Áno aj ja celé tehotenstvo. Tak isto švagriná po 2 potratoch brala a narodilo sa im potom zdravé bábo. 🙂

anavixy
21. okt 2023

Je uplne bezpecny.

liliana8
21. okt 2023

@vsetci Deticku su zdrave fyzicky, ale aj po psychickej stranke? Mohlo by to ovplyvnit napr.nervovu sustavu? Tie, co uz mate deti-nemaju ADHD, autizmus,atd.?

autor
21. okt 2023

@liliana8 toto by aj mna zaujimalo🤔

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. okt 2023

@anastazia93 ahoj, tiez uz od pozitivneho testu? A brala si tiez 100-vku denne? 🙂 som rada ze deticky su zdrave,troska ma to ukludnilo😊

autor
21. okt 2023

@jankka1981 ahoj a tiez az 100-vku si brala?

anetkka
21. okt 2023

Anopyrin beriem celý život aj počas tehu ,len počas tehu som si pichala faxeparin či ako sa to volá a narodil sa zdraví nemusíš sa báť .... ospravedlňujem sa za chýby

autor
21. okt 2023

@anetkka ahoj,cize v tehu si aj brala anopyrin+ fraxiparine?😊

30majka71
21. okt 2023

S tvojou diagnózou je to skôr horšie ak ho nebudeš brať. Je to úplne bezpečné, 100 každý deň, pokiaľ si sledovaná na hematologii.

e1i
21. okt 2023

@liliana8 nemaju absolutne nic. Pri oboch anp 100 mg a clexane 0,4. Pri dcere 1 trimester anp, bola predcasne 29+0,nebol na vine liek. Pri synovi do konca 35tt narodeny planovane nacas,v poriadku obaja

e1i
21. okt 2023

Aj ja som tak brala. Vysli mi sy lepivvych dosticiek aj anti fosfolipid protilatky v nizkom titri. Deti su v poriadku

martaatram
22. okt 2023

Ja pri 10 vkladoch ..vzdy anopyrin vysadit a nechali len fraxik …ziadne tehotenstvo … V inom centre nasadili aj anopyrin aj fraxiparin spolu amomentálne som 28týždeň🙏🏻🙏🏻🍀takze za mna urcite ano

anetkka
22. okt 2023

Ahoj v tehu som len brala faxep.a keď som už porodila tak spat tabl.anop.

autor
22. okt 2023

@martaatram takze anopyrin asi pomohol😊 drzim ti palce

martaatram
22. okt 2023

Myslim skor kombinacia AJ ANOPYRIN +FRAXIPARIN dokopy dpolu
Ďakujeme krasne 🙏🏻🍀

anastazia93
22. okt 2023

Áno od začiatku. Minule som mala fraxiparin potom tabletky a ku koncu zase fraxiparin. Ako 100.
Teraz mám trochu menej lebo nám malo kíl ale priberám 😄 takže mi tiež zvýšia.
Pri prvom som mala preeklamsiu a to bol prúser, no chválaBohu všetko ok, a pri druhom som brala a neboli žiadne problémy, snáď tak bude aj teraz. 🙂 netreba sa báť je to bežné.

kiki68
22. okt 2023

Nic sa nestane, iba to moze pomoct donosit babatko

autor
22. okt 2023

@martaatram a ak sa mozem spytat aku davku toho anopyrinu a frax.denne beres? a zacala si kedy hned od potvrdenia tehotenstva alebo skor?
A teda ty ho mas len preventivne ci mas aj nejaku dg.v hematologii😊

martaatram
22. okt 2023

Mam syndrom lepivych dosticiek a tombozu … cize anopyrin(u mna teda stadapyrin 100ku)uz budme brat do konca zivota … fraxiparin mi vzdy nasadili este ked som mala ist na vklad .. ale ako som pisala v predchadzajucom centra som vzdy mala tabletky vysadit a nechat len fraxiparin… v tomto druhom mi nechali obidva este pred vkladom aj pocas vkladu a beriem obidva az doteraz a az do 6 nedelia … neviem ci pred porodim sa nevysadzaju to niesom si ista … tak neviem mozno ajntato kombinacia dopomohla 🙏🏻🙏🏻ale viem ze vela zien berie aj preventivne ked mali napr . Potraty .. podla mna ublizit to nemoze pokial je to sledovane

kvetinka1918
22. okt 2023

Užívam od začiatku a zatiaľ všetko ok 31 tt

autor
22. okt 2023

@martaatram stadapyrin a to je uplne to iste ako anopyrin? prvy krat pocujem o takomto nazve anopyrinu 🙂

autor
22. okt 2023

@kvetinka1918 ahoj a len cisto anopyrin? ci aj nieco popri tom?

martaatram
22. okt 2023

Ano je to to iste ma to taku istu funkciu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre