Antidepresíva v tehotenstve

bambuliacick
23. jún 2016

Ahojte maminky,prosim poradte,pomozte. Som v 11tt a uz 9mes uzivam xanax 1mg 2x denne. V 7tt ked som sa o babatku dozvedela som ho zacala na odporucanie vysadzat kazde 3 dni o polku menej. Problem je v tom,ze ked si nedam rano tu polku mam take stavy,ze idem odpadnut. Nech sa akokolvek snazim a premaham,musim ju uzit. Mamicky,presli ste si tym niektora? Su babatka ok? Prosim,som zufala ☹

tyelde
23. jún 2016

zájdi za lekárom nech ti predpíše niečo iné, isto existujú aj lieky, čo bábätku neškodia...ale väčšinou je lepšie, ak lieky berieš a si v pohode, ako nebrať a trápiť sa, bábätko to cíti a tiež mu to nerobí dobre...takže skús sa poradiť s lekárom či ti nevie zmeniť liečbu napr 🙂

bambuliacick
autor
23. jún 2016

Ved prave,ze dr silou mocou vysadit,ale bojim sa uz aj ist za nejakym dr,bola som u 4 a kazdy radi vysadit,len ja viem,ze to nedokazem a tieto mam uz len na 3 dni a viac mi nepredpise 😥

yasminka137
23. jún 2016

@bambuliacick ahoj,ja som brala seroxat/paretin a lexaurin,ale v 6tt som vysadila postupne samozrejme,lebo presne ako píšeš,po dohode s dr som sa tak rozhodla,on vravel,že aspon prvé tri mesiace,potom keby bolo zle,kludne sa môže brat v znížených dávkach samozrejme a pod jeho dohľadom,ale zvladla som.ti,mala som neskutočne abstaky,ale som rada,že som to dokázala...teraz budúci týždeň budem rodiť,práve na jeho odporúčanie to bude sekcia a snáď bude po porode všetko ok a nebudem musieť nic brat.ked bude treba,jasné,že hned pofrcim k psychiatrovi,sme dohodnuti,ale uvidime no,tak drzim palce.

iwesska
23. jún 2016

@bambuliacick Jeeej a to preco az 9 mesiacov uzivas pravidelne navykove lieky? Nebolo lepsie ist na AD radsej? Tie sa mozu aj v tehu, benzodiazepany nie, este 2x denne, to je dost v prvom trimestri 😒Ja by som to radsej vydrzala tie stavy a varila si medovkovy caj, pripadne si kupila tinkturu z medovky, ta je silnejsia a dala vyprchat alkohol do vriacej vody a to uzivala kym to nevysadis. Myslim, ze lekari ti dobre radia. Ja som mala na zaciatku tehu strasne stavy, v oboch tehotenstvach, prve 4 mesiace to som mnou mavalo, ani von som nemohla pred dom vyjst, co mi hned dreveneli nohy, srdce busilo, atd...ale povedala som si ze vydrzim a snazila som si miesto toho hlavu zamestnat, aby som sa nevenovala priznakom, ale inej cinnosti. Predychavala som pomalicky. Ty si aj sledovana u psychiatra, ci len sama si si nasadila ten Lexos?

sardinka335
23. jún 2016

@bambuliacick tak nech ti daju antidepresiva. Prvý trimester sa naozaj odporuča vysadit nakolko sa u dieťatka vyvíjaju všetky zivotne dolezité sustavy a nikto nechce riskovat poškodenie. V druhom a treťom trimestri uz dieťatko nabera skor na vahe a sustavy ,,dozrievaju,, ale zaklad je uz vytvoreny. Ale ak su stavy nezvladnutelne tak sa mozu uzivat niektore AD..napr. sertralin je vraj dobre tolerovany, ale samozrejme treba to konzultovat s psycharom. Benzáče naozaj nie su vhodné. Ja som vysadila v tehotenstve ale mam priatelku, ktora uzivala cele tehotenstvo AD aj benzáč a ma 5 zdravých detí. Možno by bolo fajn skusit aj nejake techniky, terapiu ako tu predpokladam paniku zvládnuť.

gita17
23. jún 2016

su AD co sa mozu aj v 1.semestry, ale to uz je neskoro teraz spekulovat, hned zajtra sa chod poradit k lekarovi a ries co sa este da spravit

bambuliacick
autor
24. jún 2016

Dakujem zj rady zienky. No AD som uzivala,sertralin,lexaurin a este jedny to uz neviem ako sa volali,ale zo vsetkych mi bolo zle,jedinx xanax mi pomahal. Ano ja viem,ze musim prestat,ja sa tak neskutocne snazim,ale mam doma est 2r dcerku,kt prechadza obdobim vzdoru,do toho tehot.nevolnosti sice obcasne,ale zle,rodinne problemy a ja to psych.nezvladam,dr o vsetkom vie,vie ze mam abstaky,ze to nezvladam,mam strach o babo,ale chvala bohu mam sono a vsetky vysetrenia v poriadku. Skusala som xanax nahrjdit cajmi a odporucili mi homeopatika sedatif pc,ale je mi to nic platne,neviem co mam robit,zatala som sa a nevzala som si tabletku,zamestnavala som sa vselijako,aldm abstak neustupil,chytila ma triaska,len som sedela a ani nevnimala,ze mala place,len to,ze musim tabletku,lebo mi busi srdce. Hned prisiel priatel z roboty a napchal mi ju do ust a na pohotovost,nemohol na to pozerat. A tam? Este mi vynadali,ze mi ju vobec dal ked som tehu,nie aby pomohli. Som zufala.

bambuliacick
autor
24. jún 2016

@yasminka137. Sekcia koli panickej poruche? To som ani netusila,drzkam prsteky,nech ste ok

bambuliacick
autor
24. jún 2016

@iwesska ahoj,bola som u psych.,ale xanax mi predpisovala obvodna

sardinka335
24. jún 2016

@bambuliacick potrebuješ kvalitneho psychara čo ti nastavi liečbu...ked tije zo 4 liekov zle tak musiš skusit 5ty, 6ty, 7mi...proste to je pokus omyl proste. Aj ja som vystriedala 2 lieky kym sadlo. Niekto musi vystriedat aj 5 liekov ...a lexaurin je zase benzáč nie AD takze treba skušať.

bambuliacick
autor
24. jún 2016

@sardinka335 dakujem za rady,urcite to tak nenecham a pojdem v pondelok na gyn.kedze dnes moj nerobi,lebo je to fakt neznesitelne

sardinka335
24. jún 2016

@bambuliacick a čo mas paniku?
davam link na super knihu o tejto poruche :
https://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Br...

bambuliacick
autor
24. jún 2016

@sardinka335 ano panickuporuchu. Dakujem za link

bambuliacick
autor
24. jún 2016

Dievcata,myslite,ze bude babo ok,ked na sone a vysledky mam dobre? Mam hrozny strach

sardinka335
24. jún 2016

@bambuliacick X zien na antidepresivach maju deti zdrave, samozrejme to mikro percento je vzdy a ten strach čo máš je tvoja psychika, ktora sa chytí ,,kazdeho hovna,, aby sa mohla báť. O tom su tieto poruchy zjednodušene povedane. Všetko bude ok..ak sa začneš kvalifikovane liečiť. Praktický lekar nema take skusenosti so psychoporuchami ani nemoze tolko liekov predpisovat. Ak más dobre vysledky tak nie je objektívny dovod na strach.

bambuliacick
autor
24. jún 2016

@sardinka335 dakujem ti,si strasne zlata,ze ma tak psychicky podporujes 😘

yasminka137
24. jún 2016

@bambuliacick áno,uz mam predoperačné vyšetrenia a v utorok s nimi idem na poradnu do nemocnice a uz mi určia presný dátum...no tesim sa aj bojim,tak dufam,že všetko dobré dopadne 🙂dakujem

yasminka137
24. jún 2016

@bambuliacick ja mám dvoch synov 14,18 a ešte 2a pol rocneho a ked som vysadila,mala dom čo robiť,aby som to zvládla,ale keby to nešlo, tak určite neprestanem...mam uzasneho psychiatra, ktorý mi veľmi pomohol a povedal,ze keby to nešlo,budem brat seroxat normalne,lebo ja a moja nerv.sústava musí byť na poriadku a bolo by pre bábätko horšie,keby som ja nebola v pohode.takze hlavu hore,kludne pod lek.dozorom lieky brat môžeš a všetko bude ok.drzim palce

silvika99
1. jan 2017

baby pls odpiste mi ako ste to poriesili tie lieky pocas tehu a ci je vsetko ok? ja sa liecim na nespavost dva roky a uzkosti z toho a strasne tuzim po druhom babetku dakujeemmmm

simona_simi
16. sep 2017

@silvika99 Ahoj ako si riešila tie lieky ? Teraz som našla tvoj príspevok ... Ja beriem AD ... Kľudne napíš IP ak by si chcela

silvika99
18. sep 2017

@simona_simi ahoj tak nakoniec nie som tehotna....zatial,,,teraz som nastupila do prace po rodicovskej tak uvidime,,,ale ozaj neviem stale nad tym vaham,,,ani nie nad liekmi tie by som mozno brala v tehu v pohode ale skor co pride potom ci sa to nevrati a ci by som zvladna dve deti,,,,,,no proste nie som sto percentne rozhodnuta,....

simona_simi
18. sep 2017

@silvika99 Ja som sa nato už dala takže to dobojujem 🙂 a verím si zatiaľ to ide ... Mala som také "točivé" dni ale verím, že to prejde a bude mi dokonca lepšie 🙂 Neukrátim sa o to, že budem matkou 🙂 Ja ešte detičky nemám

silvika99
18. sep 2017

@simona_simi ahaa jasne chapem neboj nic bude dobre.....ja som mala problemy az po porode preto vaham 🙂

simona_simi
18. sep 2017

@silvika99 práveže som počula, že ženy, ktoré berú AD zvládajú po pôrode lepšie. Moja chyba bola vysadenie, čo už nikdy neurobím 🙈

karolinabese
15. apr 2019

Ahoj baby...som v 6tt. Vysadila som po 3 mesiach citalec 20mg. Teraz po tyzdni sa vratili hrozne stavy. Chcem sa vratit k ad. Co si o tom myslite?

bianka532
15. apr 2019
pbh
18. apr 2019

@karolinabese porád sa s lekárom a vráť sa k liekom, v prvom rade musíš byť v poriadku ty, aby bolo bábätko v poriadku. Drž sa.!

silvika99
18. apr 2019

@pbh presne tak

karolinabese
21. apr 2019

Dakujem babeny. Teraz si davam sedatif pc, magnerot. Snazim sa bojovat. Buduci tyzden zacnem 7 - 8tt. Uz sa to krati..

Len teraz mam take stavy ze neviem ci uzkost alebo tehu. Citim take vnutorne napetie, strach. Cakam ze nieco zle sa stane. Neustale citim nevolnost. 24 hodin. Mam hrozne zive sny. Cokolvek pocas dna zazijem alebo vidim v tv, vecer sa mi o tom sniva. Obcas mam pocit akoby knedliku v krku. Len neviem ci od nevolnosti alebo nervov... neviete mi poradit?? Ked mo busi srdce tak len minutku, dve a konec... necitim ze by som mala depky ale uzkost. Navaly tepla, trasenie, stuhmutie, nutkanie na stolicu. Nic z toho nemam.

pbh
21. apr 2019

@karolinabese prečo tak veľmi bojujes a trpis? Skús sa poradiť s tým lekárom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre