Arytmia v 14. týždni

angi07
24. okt 2012

Ahoj, pár dní cítim, že mi vynecháva srdiečko. Stane sa, že mi vynecháva za 1 minútu aj 3 krát. Liečim sa na vysoký pulz už 3-4 roky, beriem Concor 5 mg. Včera som bola u kardiológa, dne u internistu. Jeden hovoril, že concor nemôžem, druhý zas povedal, že kludne. Tak teraz pijem čaj na nervy a dávam si Concor, lebo pulz mám okolo 100. Len tá arytmia... neviem, či to neškodí malému... Concor mi pomáha na pulz, ale na arytmiu nie. máte s tým skúsenosti?

andrejka1974
24. okt 2012

ja som to mala tiez , aj lieky som uzivala ale je to u mna v poriadku a ak sa bojis o babo mozu ti ho skontrolovat na specialnom ultrazvuku na kardiologii. Mojej dcerke zistili pocas mojho tehotenstva arytmie a chodila som pravidelne na kontroly na kardiologiu na kramare kde ju sledovali az do porodu a po porode uz bolo vsetko ok a mala ma srdiecko ako zvon teraz ma 6 mesiacov . Ak budes chciet tak ti dam na nich kontakt a moze ta tam odporucit tvoj gynekolog a objednava sa ale ked je to surne tak ta objednaju hned na druhy den a budes aj ty kludnejsia ze malinke babo je ok a ty sa hlavne nesttresuj vsetko bude ok a mysli na to malinke a uvidis tep aj arytmie ti klesnu.

jennifer0013
25. okt 2012

angi07
Hlavne sa nestresuj, prudko sa nenamahaj, nestras sa, to som mala presne aj ja v 16tt, tiez som bola u kardiologa aj u internistu, bude dobre aj babatko bude v poriadku, hlavne sa drz. mysli na babatko a aj tep sa urovna, v tehotenstve je to vraj normalne, mne na internom lekar povedal ze mi prsia tlacia na srdce tak mi kazal nosit bezkosticovu podprsenku.

bubinko83
25. okt 2012

@angi07 a ty ten concor uživaš? Mne ho hned vysadil kardiolog ked som otehotnela,vraj sa nemože. A pulz vysoky je vraj v tehu normalny arytmia neviem. Robili ti echo srdca?

angi07
autor
25. okt 2012

Concor sa dá užívať, je to napísané aj v dávkovaní, aspoň je tam tak napísané, že sa musíš konzultovať s lekárom, ale nie je to zakázané. Môj gynekológ aj internista povedali, že sa môže , že sa to bežne dáva tehotným ženám. Tak to užívam. Viem , že vysoký pulz je normálny v tehu, ale ja som mávala vyše 100. A na arytmiu by som mala užívať tiež niečo podľa môjho gynekológa, ale internista nič nevypísal. V utorok idem na kontrolu tak uvidím....

bubinko83
25. okt 2012

@angi07 no mne ho hned vysadili asi v 5tt ako som zistila že som tehu.Uživam ho na vysoky tlak.Teraz neuživam nič tlak je ako tak v norme davam si len magnezium a ked by vystupil tlak tak mi daju dopegyt ten je vraj najbezpečnejši v tehu.Tak ja neviem ,najlepše ti poradi lekar.

zugas
21. nov 2012

@bubinko83
@angi07
Ahojte tehuľky, som rada, že táto téma ohľadne arytmie a tehotenstva existuje, aspoň som kľudnejšia, že nie som v tom sama ☹
Ja sa liečim na arytmiu srdca už asi 4 roky, no odkedy som zistila, že som tehu, kardiologička mi hneď zmenila liečbu, teraz beriem Concor 5mg, vraj sa to môže. Občas mávam búšenie srdca, ale hlavne vtedy, keď sa v robote poriadne rozčertím, bohužiaľ mám stresové zamestnanie 😒 Ale už sa snažím to nejak riešiť, aby som bola kľudná.... No neviem či sa to dá hlavne pred uzávierkou,ach... Budem rada, ak mi odpíšete, máme spoločnú diagnózu, bohužiaľ. Ahoj

spisiacka
10. jún 2013

@zugas ahoj citam o tvojich problemoch amomentalne tiez trpim tym vynechavnanim pulzu a tak podobne. Lekari tvrdia ze to nic nie je ale tak je toneprijemne dost. Pred 2 rokmi sim prekonala fibrilaciu predsieni a od vtedy mam s tymto problem nastatie do takej arytmie tonepreslo. Teraz skusame otehu ale tak zatial sa nedari a ani neviem ci to s tym srdcom zvladnem. Uz si na konci tehu tak akoto bolo?

zugas
10. jún 2013

@spisiacka ahoj,som na konci tehotenstva,zatiaľ ti neviem povedať ako prebehne pôrod,ale dúfam,že bude všetko OK. Termín mám v piatok,potom sa ozvem a podelím o skúsenosť....

spisiacka
10. jún 2013

@zugas no tak to velmi drzim palce to uz je za dverami. Prajem vela energie pri porode a hladky priebeh. Aby si mala drobca cim skor pri sebe 😉

spisiacka
2. aug 2013

@zugas ahoj tak pozeram ze uz mas po porode. Tak ako to prebiehalo? Bol nejaky problem s tou arytmiou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre