Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bartholiniho žľaza počas tehotenstva

zojuskaa
4. dec 2012

Ahojte, ak mate niekto skusenost hl. ku koncu tehotenstva ak sa vam objavila a ako ste to nasledne riesili, ci to nebude mat nejaky vplyv na porod...atd...
Dakujem

ewca
4. dec 2012

Mne sa upchala bertoliniho zlaza pred par rokmi, tusim 5-6.... pri porode to nebol vobec ziadny problem, dokonca som si po porode vsimla, ze uz ju nemam upchatu, hrca zmizla, teraz je to uplne ok

syrik
4. dec 2012

Ja som to síce v tehu nemala, ale pred...a mne tú hrču doktor prepichol a striekačkou vysal obsah...blééé....ale to bola úľava potom 🙂

milasik1903
6. aug 2013

@zojuskaa ak mas skusenosti a mas uz aj po vsetkom, prosim napis mi. dakujem velmi pekne. s pozdravom zuzana

lussinda2
6. aug 2013

Ahoj ja som mala Bartholiniho zlazu tesne pred tehotenstvom, no bola taka velka, ze som mala ist na operacny zakrok a presne vtedy mi zistili, ze som tehotna 🙂 potom mi asi tak v stvrtom mesiaci praskla a vdaka bohu mi uz nikdy nenarastla....

zuz1903
7. aug 2013

.
@lussinda2 Dakujem. Moze mat jej vyskyt nejaky negativny vplyv na dietatko?nikde sa neviem dopatrat k informaciam o jej zapale v tehotenstve a vplyve na dietatko. brala si nejake antibiotika? mne ju potvrdili, som 33tt+6d a nasadili mi antibiotika a v pripade potreby mozno bude potrebny aj operacny zakrok, tak sa bojim o drobca a aj operacie v celkovej anestezii:( dakujem za vsetky rady a skusenosti

zojuskaa
autor
7. aug 2013

@milasik1903 ahooj noo bala som sa ze co dalej ci to nejak neuskodi malemu ale nejakym zazrakom sa to vstrebalo asi lebo po sestonedeli ked som bola na kontrole uz som to mala v poriadku

milasik1903
10. aug 2013

@zojuskaa dakujem velmi pekne za odpoved. ja som bola vcera na kontrole u lekara, tak tiez vsetko vyzera byt ok🙂 tak sa tesiiiim🙂

valerka222
25. sep 2014

Ahoj syrik mozem sa spytat kde ti to prepichli a vybrali obsah dakujem

ivkadracova
5. jan 2015

Keby sa niekto este objavil s podobnym problemom: operaciu ak nie je nevyhnutna, neodporucam, ani ked je to velke ako vajicko. Drenaz sa da vzdy urobit, a antibiotika to preliecia. Mam osobne skusenosti.

bejbi777
10. okt 2015

@ivkadracova ahoj mala si to pocas tehotenstva?

ivkadracova
10. okt 2015

@bejbi777 mala... v 16 tyzdni s tymto mojim 7 tyzdnovym spuntom ... a vies co? mesiac po porode ma to chytilo na lavej strane ... a tearz to mam opat na pravej... a uz zvazujem operaciu, teda dr sa tvari ze to uz je jedine riesenie lebo sa to furt vrati
Dufam, ze to nemas .. ci hej?

bejbi777
11. okt 2015

@ivkadracova a ako ti to prebiehalo?ja som v 10tyzdni a v pondelok sa mi spravila nebolastiva gulicka v tvare hrasku a teraz v piatok sa mi to zvacsilo a je to bolestive nie tak ako pusu ze nemozu sediet a podobne preto to riesim teraz cez vikend ma to doteraz neobtaxovalo a hlavne sq bojim aku ci to neohrozuje babo:/

bejbi777
11. okt 2015

@ivkadracova sorry pisem cez mobil tak preklepy su tam,aky si mala priebeh a taj akoto riesili?lebo co som precitala na nete uz tak mam riadny stres z toho a asi pisnem dnes mojmu gyn

ivkadracova
11. okt 2015

@bejbi777 hej aj ja z mobilu zvyknem pisat bludy ;) to je v pohode.
.
Normalny priebeh je: zapcha sa vyvod bartolinyho zlazy z urciteho dovodu, ta sa zapali, a telo zacne so zapalom "bojovat", vznika odpad vo forme hnisu, ktory uz nema kadial, alebo nestiha odtekat, a bartolinka sa meni na dutinu napustenu tekutinu (hnisom), a teda abscess, kt sa zvacsuje, a tlaci na okolite nervy, takzd velmi boli. Ten sa v niektorych krajinach nechava volne prasknut, ale bezne uz je to tak bolestive, ze sa to pomoze otvorit chyrurgicky, malickym rezom, vyplachne sa to, a zavedie sa rukavicovy dren, aby sa predislo zatvoreniu, a tekutina mohla volne vytekat. Ulava nastava takmer okamzite po prasknuti alebo otvoreni. Preplachy peroxidom prvych par dni stipu. Ale potom uz je to v pohode. Otvorenie abscessu je ambulantny zakrok, hospitalizacia nie je nutna. Vacsinou sa to robi v case ked uz pacientka ma nasadene ATB aspon 24h. Je dobre zobrat ster na kultivacie. Vylieci sa to potom uz rychlo, treba to udrziavat v cistote. Co je vsak problem, ze sa to zvyknem vracat.
.
Mne osobne sa prvych par krat stiahol zapal sam, bez chirurgickeho otvorenia, iba pouzitim silnych antibiotik. To bolo pred asi 7 a 5 rokmi. Potom pred dvoma rokmi mi to na sluzobke ako rychlu ulavu prvy krat drenazovali, zaviedli kateter. A na Slovensku uz len tak. V 16 tyzdni tehotenstvo uz ma objednali na operaciu, ze mi to vyrezu, teda pred pol rokom, ale tak sa mi to nalialo, ze som sa uz ani o prvorodenu dceru nevedela postarat od bolesti, a tak mi to opat iba vydrenazovali. Co ale cert nechcel, po porode som to mala znovu, a uz sa to somnou taha mesiac, napriek tomu ze to bolo drenazovane aj teraz, sa mi za tym urobila dalsia hrca, cakame na vysledok steru, a potom sa uvidi, ci vyrezat, ci ine atb alebo co. Mna to obmedzuje uz aj pri stavani z postele, sediet neviem, lezat len v urcitych polohach, a pri stati neviem ako by som si nohy polozila.. Uz neviem co so sebou a to mam dve deti a manzela co musi do prace.
.
Nejake zdroje:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bartholinitis
http://primar.sme.sk/c/4117104/bartolinitida.html

ivkadracova
11. okt 2015

Info pre tehotne: pokial viem a nakolko sama som to mala aj v tehotenstve, nema to na dieta nijaky vplyv.

bejbi777
11. okt 2015

@ivkadracova ahooj, dakujem ti krasne za zdlhavu odpoved si zlata, tak dnes nakoniec moj dr isiel kvoli mne do nemocnice aaa teda nastastie to nieje bartoliniho zlaza fuuu🙂) bol to zapal mazovej zlazy - tiez to dost bolelo ked my vytahoval hnis ale trvalo to asi 2minutky takze super snad sa mi to zahoji a bude ok🙂 ale dakujem moc

sofinka07
15. feb 2016

@ivkadracova ahoj a ked si brala atb mohla so kojit?
Lebo tusim ze to mam aj ja a stale vaham ci s tym ist k dr tiez ma to dost obmedzuje a aj boli na dotyk..

ivkadracova
15. feb 2016

@sofinka07 chod ... mne sa to vplyvom tych hormonov vskuse vracalo ... to bolo strasne, az 2 komory v 1 bartolinke, resp. uz len cyste... sa mi spravili ...3 drenaze za pol roka? fuj.. ja uz som velmi zle znasala bolest, potom operacia... takze ano, brala som ATB, aj som kojila... snazila som sa menej kojit, pri narkoze som den nekojila, a potom ked mi siel Tramal potokom do zili som nekojila, a potom "iba" pri koktejli ATB (entizol + dalacin C tusim) som kojila, a stale kojim : ) koniec basnicky.

sofinka07
16. feb 2016

Fuha tak to si si uzila, dik za info 🙂

asia83
18. feb 2016

Ja som s touto žľazou na ľavej strane mala problém pred tehotenstvom. Najprv mi ju narezali v lokálnej anestéze, hnis vytiekol. Pri kontrole doktorka zistila, že síce hnis tam nie je, ale cysta tam ostala (mala som ju tam už od puberty). Bolo riziko, že sa znovu upchá, naleje hnisom, zapáli a podobne. Nakoľko nerada čakám na to, že sa to stane a verím, že by sa to stalo znova, dala som si vybrať celú žľazu, na odporúčanie doktorky. V celkovej anestéze. Neľutujem, odporúčam. V tehotenstve to nie je sranda, neviem, ako sa to rieši, treba veriť doktorom. Dúfam, že ma to v tomto tehotenstve či pri ďalšom nepostretne. Klop klop klop.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli