Bolesť hrdla v 7. týždni tehotenstva

mkmimka
20. apr 2015

Ahojte. Som v siedmom týždni tehu a už dva dni ma bolí prutal hrdlo. Prechádza to až na priedušky. Neviem čo môžem zobrať a bojím sa aby som tým čo si dám nepoškodila bábätku. K doktorke hneď bežať nechcem ale už nedokážem pomaly prehĺtať. Neviete mi poradiť čaj alebo čokoľvek čo môžem teraz brať? V práci vkuse rozprávam keďže učím a tým pádom nemám ani hlasový kľud. Dá sa to liečiť takto alebo radšej sa dať vypísať?Poraďte mi, ktorá máte skúsenosť. Ďakujem.

zita19
20. apr 2015

neber nic okrem vitaminov a horúceho caju a chod si k lekarovi pre lieky. Nelieceny zapal moze dieta poskodit viac ako opatrne naordinovane ATB.

ladynaamah
20. apr 2015

@mkmimka dnes som bola u gynekologičky, som v 6tt a tiež ma bolelo hrdlo, tak som jej hovorila, čo som si na to dávala a odobrila mi to. Na hrdlo septisan, na večer pred spaním vlažné mlieko s maslom a medom a cez deň zázvorový čaj. Kloktať môžeš slanou vodou ale keď neznesieš tak aj repíkom Celé to trvá trošku dlhšie bez liekov ale mne to za týždeň prešlo-teda ešte mám mierne dozvuky ale je to o 98% lepšie. Hlavne nepi horúce nápoje ale skôr vlažné až teplé...

nicicka
20. apr 2015

@mkmimka ja si stale ked ma bolieva hrdlo namocim vatove tapmpony do lesany, alebo alpy a obviazem. Daj si to na noc a uvidis, ze rano budes ok. Myslim, ze aj v tehu to kludne mozes. Ja som dnes pila bublinkovu mineralku a tiez mam pocit, ze ma zacina pobolievat, tak si to asi supnem na noc 😉

me_to_you
20. apr 2015

Myslím, že zrovna v tehotenstve je na mieste ísť k dr alebo aspoň zavolať. Alebo lepšie ako tu je pýtať sa v lekárni. Zázvorový čaj s medom a citrónom nič nepokazí, na kloktanie som niečo dostala, tuším to bolo tantum verde

jachin
20. apr 2015

@mkmimka mna v siedmom týždni tiež tak chytilo hrdlo, nechcela som nič brať, ale ked CRP vyskočilo na 70, tak som išla na ORL a dostala som penicilín. Takže ak to dlhšie neprejde, radšej chod k doktorke, aby fakt sa nestalo niečo horšie 😉

mkmimka
autor
20. apr 2015

dakujem velmi za radu. prave zajtra idem prvy krat ku mojej gynekolog. tak jej o tom poviem. chcela som to preliecit cajom ale asi to takto nepojde. a zvlast v takomto stave:(

katka1981
20. apr 2015

@mkmimka, skorocelovy sirup, med, citron, zazvor, vitamin C a preventan quatro, ten mozu aj tehotne. Ak sa ti do 3 dni nepolepsi, urcite chod k lekarovi. Ja som bola vzdy proti ATB, ale tiez som v 5. t.t. ochorela, utekala som hned k lekarke, lebo som sa bala o babo, ATB nebolo treba, ale na konci tehu som uz dopadla horsie. Ale aj gynekolog povedal, ze keby som tie ATB nevybrala, ze by som babatku ublizila viac.

seahorse27
20. apr 2015

Môžeš kľudne aj Bioparox do hrdla a na kloktanie Corsodyl, tiež homeopatika Homeogene 9 alebo ak ti to chytá hlasivky, tak Homeovox. Aj spomínané pastilky Septisan sa môžu. A daj sa určite vypísať...

ivet1371
20. apr 2015

Bioparox

jachin
21. apr 2015

Upozornujem že zázvor sa v tehotenstve nepije.. spôsobuje sťahy maternice, hrozí riziko potratu, zázvor je silný...takže citróny, ovocie, zelenina, ale pozor na niektoré bylinky a hlavne ten zázvor. Tiež som ho mala zakázaný, aj od gynek. aj od obvodnej .

evittam
21. apr 2015

@jachin Tak ja som zázvorový čaj pila celé tehotenstvo - aj jedno aj druhé a predstav si, že som normálne porodila v termíne dve normálne detičky 😉 🙂 Takže ak ho nepiješ na kvantá tak sa určite s mierou môže - ja napríklad každý deň pollitrový pohár normálne vrecúškový a 3-4 krát do týždňa pollitrový pohár z čerstvého zázvoru,citrónu a medu.

chovancova27
21. apr 2015

@mkmimka florsalmyl sprej zo šalvie si utekaj kúpiť, určite zaberie, mne vždy okamžite zabral, a pastilky na cmúľanie

zuzike123
21. apr 2015

Septisan, bioparox

jachin
21. apr 2015

@evittam ja s tým nemám osobnú skúsenosť, mne to tak doktorky povedali, tak radšej som sa toho vzdala, ved príroda ponúka aj kopec iných vecí 😅 napr. minulé tehotenstvo mne kázali piť urologický čaj, čo som čítala že by sa nemalo ( neviem už kvôli akým látkam), pila som a v pohode..ale fakt všetko s mierou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre