• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Celiakia a tehotenstvo

31. júla 2015 
@leonetka uplny suhlas - kebyze niekto dokaze vyliecit celiakiu tak by to hned bezal patentovat - to hej musel by to prekazat aj nejakym vyskumom a museli by to preverit aj ludia co tomu rozumeju - a nabalil by sa na niekolko generacii - lebo teraz je tej celiakie strasne vela.

za posledne dni sa to tu hemzi zaujimavymi svetovymi vynalezmi - vyliecenie celiakie pomocou ocisty organizmu, meranie IQ pomocou kyvadla - clovek sa nestaci cudovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. feb 2014 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miriatko inaksie ten vyraz "mala som celiakiu na skusku" - je dobra somarina - poznam cloveka, ktoremu v detstve uz davali pomaly posledne pomazanie lebo neboli schopny ho zdiagnostikovat - pred 40r celiakia sa este vobec "nenosila" - dieta vlacili po vselijakych vysetreniach - zdiagnostikovali mu nejaky problem s pankreasom - co by ak by to bola spravna diagnoza tak by sa nebolo dozilo ani 20 narodenin. potom sa nejako znormalizoval a prakticky fungoval normalne skoro do 30r - to hej vychudnuty, caste hnacky, unava, - az po skoro 30r ked uz sa konecne vedelo co je to celiakia a ze takato intolerancia existuje mu ju zdiagnostikovali - takze len tak k tej celiakii "na skusku" - a poznam este niekolko ludi ktorym zdiagnostikovali celiakiu az v dospelosti - a nehovorim hned akonahle dovrsili 18r
7. feb 2014 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat Ahoj a ake vlastne to IgA je? myslis ako v imunologia, proteiny alebo v com to mam vo výsledkoch hladat? dakujem
10. apr 2014 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mam celiakiu od malička mam 28 rokov a práve som zistila že som tehotná. Môžu sa vyskynuť nejaké problémy? Čakám že dieťa bude mať celiakiu to mi nevadí len nech je všetko ostatné v poriadku. Prosím Vás napíšte mi nejaké mamičky celiatičky a poradťe.Čo môžem čakať. Ď
28. apr 2015 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana8607 ak drzis poctivo dietu,tak ziadne by byt nemali :wink: dieta moze aj nemusi mat celiakiu,poslu vas potom s dietatom neskor na genetiku,kde spravia odbery a ak budu problemy tak aj na gastro a biopsiu. No sak uvidis, to mas kopec casu este pred sebou. Normalne drz dietu ako si zvyknuta a v pohodke donosis babo. Riziko maju tie,co nedrzia dietu alebo tie co drzia dietu menej ako 1 rok, tam moze v tom rannom stadiu tehu to zle dopadnut. Ale to sa Teba netyka :wink: Hlavne odporucam ked pojdes rodit do nemocky,tak si zabezpec poriadne blp stravu, s tymto je problem. Aby Ti nedali nieco v com bude lepok a budes mat krce. Neviem ci mas aj stopy lepku, ak aj tie tak treba striktne trvat aj na tom. Aby ho nekontaminovali vobec.
28. apr 2015 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kiki68 dakujem na toto som zabudla cakala by som ze to budu v nemocnici respektovat ale zabudla som ze sme na slovensku .... ďakujem
29. apr 2015 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana8607 toto vzdy a vsade over, to neni len na SK, moja teta co ma silnu intoleranciu na laktozu,tak jej v Rakusku,kde zije uz xy rokov dali pri pobyte na chirurgii stravu s laktozou. proste zabudli akosi,ona si to nepreverila. Takze radsej preverit nez mat potom krce a zhanat co Ti ulavi a 3 mesiace zase davat telo dokopy...
30. apr 2015 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, já som tehotna 6 t, som celiaticka 2 mesiac a mám aj alergiu na mliecnu bielkovinu...dobrá kombinaci a,že? Od radosti neviem co mám jest.
5. júl 2015 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, kedze sa radim medzi celiaticky zaciatocniky chcela by som sa spytat ako je to s otehotnenim. O tehotenstvo sa pokusam dlhsie (2 r.) a teraz sa dozvedam nove diagnozy okrem PCOS, ktore mam uz dlho mi na imunologii zistili celiakiu a som objednana na biopsiu a potom zacnem s dietou. Hladam vsetky mozne alternativy kde by mohol byt pes zakopany. Taktiez mi zistili zvysene NK bunky zacala som s liecbou Medrolom na 6 tyzdnov a aby toho nebolo malo mam aj zvysene trombocyty, ktore tiez mozu mat vplyv na neplodnost. Ak mate niektora skusenost budem rada za kazdy nazor. dakujem
31. júl 2015 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok