Chrápanie v tehotenstve

dmk_1
18. máj 2021

Ahojte, boli tu sice na tuto temu uz nejake diskusie a aj ked mi to je trapne, ale chcela by som sa opytat, ci ma niektora skusenost. Posledny tyzden sa muz zacal stazovat, ze ho v noci zobudim, ze nepilim sice ako drevorubac, ale funim a chrapem. Citala som clanky, ze to moze mat suvis s tlakom, preeklampsiou, cisarskym atd. Tak sa chcem opytat, ci mala niektora tieto problemy a ci to chrapanie mohlo indikovat. Na poradni to lekarke poviem, len ma zaujimaju aj vase skusenosti. Dakujem.

oliviabb
18. máj 2021

@dmk_1 moja neter je tehotna a chrape neskutocne. Lekar na sone jej povedal, ze jej to tlaci maly

petamich
18. máj 2021

myslim, ze v tehotenstve je to normalny jav a nie nemam preeklampsiu, tlak mam ukazkovy ;) tiez manzel na mna v noci cka, ked sa nahodou otocim na chrbat, "organy sa ti prakticky napchali" do 1/3 povodneho priestoru a zvysok zabera drobec, ktory tlaci kade tade, vobec by som sa tychto katastrofickych scenarov neobavala a menej ich citala :D

beadygirl18
18. máj 2021

@dmk_1 Ja chrápem takmer celé tehu. Tlak mám v poriadku. Čítala som, že ti môže byť aj tým, že sa svalstvo v tele uvoľňuje a tým aj bránica, ktorá to chrápanie spôsobuje. Nič si z toho nerobím, viem, že to mám len ako som tehotná 😉

dmk_1
autor
18. máj 2021

@oliviabb @petamich
@beadygirl18 dakujem. Muz tiez hovori, ze som proste pribrala a mam menej miesta, ja si tiez myslim, ze to bude tymto, nie som z tych, co si vymyslia hned diagnozu, ked nieco precitaju, len ma to zaujalo, ci to fakt mala niektora /niektore . Tlak mam ok, pravidelne si meriam, len mam od puberty syndrom bieleho plasta (prekrocim dvere ambulancie a srdce bije jak splasene) lekarka vravi, ze to ma tiez, tak neriesime viac, ale predsa len sa zamyslim, ci tomu venovat viac pozornosti.

petamich
18. máj 2021

@dmk_1 urcite netreba podcenit akekolvek symptomy v tehotenstve, radsej zbytocne ist na kontrolu ako podcenit 🙂 toto chrapanie ale zrovna je uplne bezna vec, si myslim, v beznom zivote nechrapem a teraz ma asi vsetko postretlo - chrapanie, zaha, plynatost, zapcha, grgam jak drevorubac 😂😂 len som radsej prestala googlit ale pokojne to lekarovi na poradni spomen

beadygirl18
18. máj 2021

@dmk_1 Baby dobre píšu, ak si si nie istá, spomeň na poradni a uvidíš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre