Chrípka v 36. týždni

4. feb 2024

Ahojte, viem, že momentálne je chrípkové obdobie, manžel je chorý - chrípka, horúčky, bolesť svalov, síce sa snažíme od seba izolovať, no cítim, že už aj na mňa to lezie.
No, najhoršie je, že ešte som len v 36tt a bojím sa aby bábätku neublížila vysoká teplota.
Boli ste niektorá chorá v takomto štádiu tehotenstva? Čo Vám pomohlo? (Len Paralen a režimové opatrenia?) Kedy ísť na pohotovosť?
Ďakujem

maryetta
4. feb 2024

Ja som mala kovid v 9.mesiaci. Nastastie do porodu to preslo. Ak teplota,bolest daj si paralen, caj.
Skore uzdravenie.

syla88
4. feb 2024

Ja. V 35. týždni. Nasadila som si Paralen hneď ako sa objavilo na teplomerom 38 a zabral mi. Každé 4 hodiny, ale našťastie len jeden deň a jednu noc. Ešte stale nie som fit, prešlo mi to do kolosálnej nádchy, kedy je pre mňa najbolestivejšie sa vykašľať kvôli svalom na bruchu. Veľa šťastia, nech ti to rýchlo prejde!

autor
4. feb 2024

@maryetta ďakujem ☺️
@syla88 dúfam, že aj mne to prejde čím skôr, ďakujem ☺️

janinah
4. feb 2024

Véd vysoká horúčka sa dá riešiť aj u tehotných,dieťa je v podstate " hotove" už len naberá na váhe,takže netreba mať z toho stres.

tehotna40
4. feb 2024

Nad 38 paralen každé 4 hodiny, pri teplote nad 38 stupňov sa prehrieva plodová voda, čo môže byť pre babo nebezpečné, bola som nato upozornovana niekoľko krát, keďže som prekonala viacero chorôb počas tehotenstva. Veľa zdravia

katuska322
4. feb 2024

U nás dnes podobná situácia, ja som v 32tt, priateľ od rána zvýšená teplota, kašeľ, únava, tak sa v rámci nášho mini bytu izolujeme trosku, aj keď to veľmi nejde a len sa modlím, až niečo nechytím, držím palce, až ste čím skôr fit, tiež by som to riešila len tým paralenom pri vyššej teplote a morská soľ do nosa plus vitamíny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre