Čo na ekzém v 6 týždni tehotenstva?

katulka1141
6. sep 2012

ahojte baby som v 6tt a par tyzdnov pred tehotenstvom sa mi vytvoril ekzem respektive cerveny flak nad obocim,ktory velmi pali a budi ma aj v noci.lekarka mi predpisala kotrikosteroid na 5 dni. ten flak zmizol ,ale dnes ho tam ma znova.nechcem uzivat ziadne kortikosteroidy dlhodobo.kupila som si aj detsky krem aveeno na ekzem,ktory je cisto prirodny,ale ani ten nezabral.poradte mi nieco .nejake bylinky alebo nieco take.zabudla som povedat,ze zijem v anglicku takze navsteva kozneho lekara je skoro nemozna.vopred dakujem za rady. 🙂 😵

stanislavao
6. sep 2012

treba ist koznej. nemozete predsa skusat maste, co vam niekto poradi na internete. ved nikto vam tu neurci diagnozu a co ak vam mast viac uskodi? alebo sa opytajte v lekarni. urcite aj v UK su kozni lekari

achesa
6. sep 2012

ide o to, aký je to ekzém. My máme skúsenosť s atopickým u dcéry a nepomáhalo dlho nič. Skúšali sme aj klasickú medicínu, aj alternatívnu (jonášovu metódu). teraz po vyše 2 rokoch jej začína pomaly miznúť (klop klop 🙂 ) a je to cca pol roka po zahájení kúry s konopným olejom nalačno a kúpeľom obdeň vo vode z kameňa ktorý sa volá šungit. Pomáha aj úprava stravy (žiadne mlieko a biele pečivo ani čokoláda) a nepranie v pracích práškoch (my máme praciu guľu). Kortikoidy sú nanič pomôžu na pár dní a ekzém je späť, navyše v tehotenstve... no neviem. Vyskúšaj nejaké homeopatiká (krém halicar salbe- neviem, či u vás dostať) to by ti nemalo ublížiť. Aj aloe je dobré (šťava na pitie alebo gel na potieranie) ale tiež neviem, ako sa môže v tehotenstve- treba overiť. Nuž, ja osobne nemám dobrú skúsenosť s kožnými lekármi- aspoň tí na Slovensku liečia metódou pokus-omyl (česť výnimkám) my sme boli u kožnej tri krát- až na tretej návšteve nám povedala, že miešaná masť, ktorú už tri mesiace natieram malej na ruky je kortikoidná (!!!) Z babských receptov vraj dobre pomáha vo vode uvarený zemiak s tou vodou, kde sa varil na kašičku roztlačený alebo pena zozbieraná z hovädzej polievky (to ti ako tehotnej istotne neuškodí)😀 veľa šťastia

alexv
6. sep 2012

Ahoj, tak ked si v UK urcite najprv vyskusaj kremik E45, predavaju v kazdej lekarni, drogerii aj supermarkete. Dalej skus pohladat pripravky s kyselinou mocovou /urea/ a kyselinou mliecnou, tie vacsinou dobre zaberaju na kozne veci.

marllik
6. sep 2012

prikladanie caju z repika lekarskeho by nemal nic pokazit. (lyzicku caju zaliat vriacov vodou, luhovat 15 min) Ukludnuje a je protizapalovy. A myslim, ze v tehotenstve sa moze pouzivat konopny krem, ktory pomaha na ekzem. Na slovensku sa da zohnat myslim od ceskeho vyrobcu (ten uvadza ze je vhodny i pre deti, tehotne a dojciace zeny..), mozno i v anglicku budu mat nieco podobne...

lucy109
6. sep 2012

najma si daj pozor co jes, ked ti to prejde, mne sa ekzem spravil v tehu,lebo som zacala pit caro namiesto kavy, ako som prestala pit, uplne zmizol, premastovat plet vhodnym kremom u nas napr. lipobase krem je neskodny- neviem ci ho maju v UK 😒 , homeopatika by som urcite neskusala, ale je to kazdeho vec. s ekzemom nejedz najma rajciny, jahody, oriesky, cokoladu, soju- to aj pocas kojenia 😉 ... zatial by som premastovala pokozku a isla k lekarke. pokial viem ekzem najma svrbi, nepali, mozno to nie je ekzem a potrebujes skor lokalne antibioticku alebo antimykoticku masticku ako kortikosteroid a budes mat pokoj- ale ja nie som lekarka, treba zajst k dokimu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre