Čo pomôže na hemeroidy?

adka0506
25. apr 2013

Ahoj baby,už som po termíne a stále nič.Strašne ma bolí celý spodok-kosti a dnes sa mi spravili hemeroidy,čo je tiež dosť nepríjemné a bolestivé.Ešte k tomu všetkému som sopľavá a kašlem.A vtedy keď kašlem,tak tie hemeroidy neskutočne bolia.V kekárni mi poradili mastičku Avecon či tak nejak a vlákninu Psylium.Bojím sa porodu,keďže mám problém ešte s týmito hemeroidmi,neviete ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť?

bulik30
26. apr 2013

@adka0506 ahoj mne tiez jeden vykukol pred dvoma dnami ale zatial neboli , takze som zvedava co ti baby poradia.

zivika
26. apr 2013

@adka0506 ahoj, tazko radit, lebo to, co ti v lekarni poradili je asi tak vsetko, co mozes ☹ ja by som ti k tomu mozno este poradila probiotika, vela jogurtou, acidko, ovsene vlocky...to psylium je fak super, len nezabudni vela pit, aby to nemalo opacny efekt...no a po velkej potrebe je idealne neutierat, ale hned nabehnut do sprchy a jemne umyt, ususit, natriet...neviem, ci sa ti ich podar zbavit do porodu, kedze ti uz asi dietatko velmi tlaci na cely spodok 😒
a co sa tyka toho strach z porodu, neboj sa ho, kvoli hemeroidom uz vobec nie, lebo ked zacnes rodit, vsetka pozornost a citlivost sa sustreduje na porod, takze ostatne bolesti a problemy si vsimat nebudes...ale ten avenoc si zober so sebou, po porode sa ti zide...

mamazem
26. apr 2013

Nám sa v predaji veľmi osvedčil Matuzalem Gél - zahojí, stiahne opuch aj krvácanie, dobré výsledky sme mali už po 4 dňoch. Hemoroidy po ňom síce nezmiznú úplne (na to je potrebná dôkladnejšia liečba ak by pretrvávali), ale vyrieši nepríjemné pocity. Môžete aj v tehotenstve.
Prípadne ešte druhá možnosť je krém RUTICELIT od Energy, aj ten môžete v tehotenstve.

romanula
26. apr 2013

@adka0506 ahoj v lekarni ti poradia je vela kremov aj dubova kora take obklady to ti stiahne, ale do porodu ti to nezmizne aj keby sa to stiahne tak u porodu ti to vyleze, ale nic sa neboj, u porodu ti nejake hemeroidy budu uplne jedno, ja som ich mala u prvej a vela a ani som u porodu nevedela, zato potom to bol troska problem ale to sa taky upravi.

adka0506
autor
26. apr 2013

Ďakujem za rady baby.Zatiaľ mám ten Avenoc,uvidíme čo to spraví,no zatiaľ malm sťastie,že mi to nekrváca.

magdusaaa
26. apr 2013

@adka0506 Ahoj mne ta masticka co pises nepomohla,mne pomaha preparation H,tak vyskusaj este to....

mamazem
28. apr 2013

Pridala som do nasho profilu zaujimavy clanok o Hemoroidoch. Staci kliknut na moju fotku a pohladat dole medzi clankami. V.

grace90701
28. apr 2013

@adka0506 Skus Detralex, ten je dobry na hemoroidy.

tanicasz
14. máj 2013

@grace90701 a detralex nie je len na predpis?

miskap2111
14. máj 2013

@tanicasz dá sa aj kúpiť, ale tak je myslím drahší. Inak aj mne veľmi zaberá. Je fakt super!!!

tanicasz
14. máj 2013

@miskap2111 a môžu ho aj tehotné? pozerala som internetové lekárne a tam sú len na predpis... zajtra si skúsim vypýtať.

miskap2111
14. máj 2013

@tanicasz treba sa opýtať v lekárni, ale myslím, že po prvom trimestri ho možu užívať aj tehotné- ale prever si to.

grace90701
14. máj 2013

@tanicasz jj, je na recept, moze ho napisat aj obvodak, je dost drahy. Myslim, poistovna nic nepreplaca. Na hemoroidy sa dava po vyssej davke ako pri varixoch.

grace90701
14. máj 2013

@tanicasz moze sa aj v tehu.

tanicasz
14. máj 2013

ďakujem baby. a obvoďák sa mi na to bude chcieť aj pozrieť?

grace90701
14. máj 2013

@tanicasz no to uz zavisi od neho, mozno by mohlo stacit,ak mu povies, co ta trapi. Recept na detralex ho urcite nezabije 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre