Čo používať na upchatý nos v tehotenstve?

lilly15
8. dec 2011

Ahojte tehulky, chcem sa poradiť s babami, ktoré majú problém ako ja. som v 18tt a už tretí týždeň u mňa pretváva upchatý nos a kašel. Na krčnom mi povedali že z ich pohladu je všetko ok, teda že upchatý nos je z tehotenstva, dostala som sprej ktorý mi ale vôbec nezaberal tak som v krajnej núdzi použila manželov Muconasal, lebo som už vôbec nevedela dýchať. Teraz mám ale obavu či to miminku neublíži.
Na ten pretrvávajúci kašel mi museli nasadiť na plúcnom antibiotiká, Zinnat, ktoré sa vraj môžu v tehu brať vždy lepšie ako v tele prenášať zápal. Radila som sa aj s mojim gynekológom a povedal, že tieto antibiotiká v pohode môžem. Len ten upchatý nos ma stále trápi. Baby, ktoré máte rovnaký problém ďakujem za rady 🙂

lilu74
18. feb 2017

@bibatn no super teda😉

mariac91
23. feb 2017

No ako tu citam tie komenty, spala som celu noc tak ze po dve hodiny a zobudila sa na upchaty nos, dvakrat som si striekla ten muconasal plus, ktory si cez den strieknem aj 6-6x, o 5:00 som sa zobudila s tym ze uz nemozem, chudak babetko, tak je 6:30 a vzdavam sa, musim si strieknut, muz mi povedal ze dnes mi ho zoberie, lebo mu v lekarni aj mamina co robi na gynekologii povedali , ze max dva dni. No neviem ci si nepojdem kupit dalsi . Ved mne je uz do revu z toho nosa

mishkaaa
9. mar 2017

@bibatn Ahoj,mohla by si mi napisat ako sa vola ten sprej od ORL?

majdalenka23
9. mar 2017

No, čítala som iba úvod a poradím ti čo používam ja a je to tá najúčinnejšia vec. Kuchynská soľ. Tiež som tehu a ten istý problém. 1 čajovú lyžičku rozpustiť v pohári vlažnej vody. Ja si po kúskoch nalejem do dlane a vdychnem. Nie je to nič hrozné. Manžel sa tak vyhol prebíjaniu dutín na orl keď mal zápal nosovych.

maca283
9. mar 2017

Alebo streknut na vankus eukasol sprej supr uvolni moze ho dat aj na vankus a uvolni U na zabera a aj pomaha zdy a super sa spi je to mentolove www.just,sk

jaka1999
23. apr 2017

Zdravim vas. V 3 mesiaci som sa nakazila cize dutiny a kasel. Nic mi neodporucali ziadne lieky len paralen ak by bola teplota. Kasel presiel ale nos ten mam upchaty, som uz v 7 mesiaci a tiez len na sprejoch striedam inac neviem dychat. No uz nie vela do porodu a verim ze to prejde ako tu citam. Mne sa aj obcas krv spusti ci ked fukam tak tiez sem tam take s krvickou ale to cievka praskne. Nahrievam si sem tam dutiny a naparovanie. Lekar vravi ze ak by sme mali more tak to zaberie. Prirodna slana voda by to precistila. No nemame tak nic len cakat a sprej.

lilu74
23. apr 2017

@jaka1999 v lekarni sa da kupit konvica na preplachnutie nosa osobne a nou skusenosti nemam ale kamoska ano a ta je zahlienena stale-roztok slanej vody a preplachne ti cely nos. Mozni to mas tehu nadchu a ta prejde po porode tak to uz len vydrzat😉

beatalepejova
30. dec 2019

SR

denisa_16
14. jan 2023

@bibatn dobry den, viem , ze prispevok je uz velmi stareho data ale nahodou si nespomeniete ako sa ten zazracny sprej do nosa volal na predpis od orl? Som tehotna a caka ma este dlhe obdobie kym potodim a uz po mesiaci neviem co dalej. Ani kvapky pre dospelych mi uz noc neuvolnuju. Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre