Čo znamená tmavý krvavý výtok v 8. týždni?

00iva00
30. máj 2014

Ahojte,
Neviem kam som s tou otazkou mala prispiet. Ide o to ze som v 8 tt tehotenstva, dnes mam tmovo krvave vytoky, casto mavam krce v podbrusku ako pri Mrche. Bojim sa ze opet o malinke pridem :( tak chcela som vediet ci s tym mate niektora skusenost. Prosim vyjadrite sa k tomu :( dakujem

mima300
30. máj 2014

Utekaj lekarovi !!!

mata90
30. máj 2014

ja byť tebou tak bežím na pohotovosť...

sissy27
30. máj 2014

snáď najlepšie by bolo, keby sa ti k tomu vyjadril lekár, nie? nechcem byť zlá, ale my ti tu do maternice nevidíme ani jedna, tak ak chceš, môžeme tu spraviť tipovačku a anketu, veď nejde o nič, "len" o teba a tvoje dieťa...

tessyna
30. máj 2014

nemám takúto skúsenosť . . .ale krvácanie v ktoromkoľvek štádiu tehu nie je dobre!!!! takže tu nevypisuj otázky a utekej k Dr.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

obcansr
30. máj 2014

no ja by som už letela k lekárovi , sa čudujem že si tam hned nešla

lilianna123
30. máj 2014

aj ja som take mala, musela som chvilu lezat v nemocnici.. dostavala som tabletky, infuzie a neboj sa, babetko zachrania.. len som musela lezat az do porodu "hore nohami".. neboj sa, len chod rychlo do nemocnice.. drzkajte sa

katka.l
30. máj 2014

Chod lekarovi. Ak ma uz po ordinacnych hodinach chod na pohotovost, ihned!! Tu ti nikto nepomoze.

cmulinko
30. máj 2014

z vlastnej skusenosti viem len tolko,ze v mojom pripade sa to 3x takto skoncilo potratom.

gv35
30. máj 2014

ihned bez na pohotovost. Zajtra moze byt neskoro!!! Mala si hned konzultovat,ked to zacalo so svojim gynekologom a kedze mavas aj krce v podbrusku aj tie. Osetrujuci lekar ma vediet o vsetkom, najma ked si po potrate.

mata2
30. máj 2014

rychlo na pohotovost!!!!
so mnou lezala v porodnici baba,ktora zacala krvacat v 16tt,napichali ju liekmi a infuzkami,musela lezat - nemohla sama ani na wc,ale tehotenstvo udrzali 😉

piacere
30. máj 2014

Ja tomuto nerozumiem... "Bojím sa, že o malinké OPAŤ prídem".... tak načo pre boha živého zapínaš internet a pýtaš sa na koňovi, namiesto toho, aby si dvihla zadok od počítača a išla sa ukázať prinajmenšom na pohotovosť?

Ja som špinila celý prvý trimester, potom v 20, 21 a 34tt masívne krvácala.... bolo to z placenty, v 20tt skonštatovali, že aj to špinenie v prvom trimestri bolo z placenty, ktorá sa vytvárala cez vnútornú bránku krčka....
Krvácanie, či už z nízko nasádzajúcej placenty alebo z hematómu, ktorý sa vyplavuje sa dá zastaviť a tehotenstvo zachrániť, pretože v tak skorom týždni hrozí, že s hematómom sa odplaví aj plod 😔 Ale skutočne musíš dvihnúť riť (keď už to má človek tak povedať), vypnúť koňa a naklusať na pohotovosť. Krvácanie/špinenie nemusí a ani neznamená hneď začínajúci alebo prebiehajúci potrat... ale nikto z nás nemá čarovnú guľu, aby ti to potvrdil. Musí ťa vidieť lekár....

niki928711
30. máj 2014

Ja by som na vašom mieste už bola dávno u lekára.

smatka
30. máj 2014

K lekárovi okamžite!

pribinak
30. máj 2014

Narovinu, znamená to problem, dúfam, ze si uz na ceste na pohotovosť, držím palce!

rebellefleur
30. máj 2014

okamžite smer pohotovosť!!!

vodnicka
30. máj 2014

Ja by som ti odporucala hned na pohotovost a potom kludovy rezim pod zadocek maly vankusik a lezat nic nedvihat jednym slovom ziadna fyz.namaha .mala som to aj ja tak mi lekarka pred.utrogestan a duphaston od 5 tt do 13 tt a lezanie nic ine.Niekedy sa uhniezduje vajicko-embrio a kym sa uhniezdi v stenach maternici tak vyplavuje sa hnedo cerv.vytok.le chod a necakaj na pohot.Ti mali by urobit usg a palpacne vysetrenie ja som nedovolila aby ma vysetrovali so zrkadlami len palcom zo spodu a usg zo spodu 😉 😉 😉 drzim palce.

monika319
30. máj 2014

okamzite na pohotovost !!!!!!! aj ja som zacala len trosku spinit potom sa to zhorsilo. prisla som o babetko v pondelok.

nini1010
30. máj 2014

BOZE toto nikdy nepochopim!kazda zena a hlavne ta co uz potratila vie co znamena tmavy krvavy vytok!ale isto je dolezite to radsej predebatovat tu na koni ako ist okamzite na pohotovost!

25daniela
30. máj 2014

Co znamena? Rybicku na pohotovost...

domin85
30. máj 2014

Sa bojis? Nepisat ale okamzite ist na pohotovost!!! Nemusi to byt nic ale moze a za tie nervy to nestoji. Tiez sa mi tak minulu sobotu spustilo spinenie uplne lahucke ale taka som bola nervozna, ze ma priatel sam nalozil do auta a bral na pohotovost. Nastastie to nic nebolo (vraj sa zarezava placenta do vystelky ci co) ale aj doktor povedal ze radsej prist lebo raz to moze byt nieco naozaj a prave vtedy clovek nepride a je zle...

emma_932
30. máj 2014

preboha.... a co tak zajst k dr.... cert nam bol dlzny ten internet 🙄

lubicaziv
30. máj 2014

Aj ja som krvacala v 7.tyzdni.. muz mi zavolal sanitku... na pohotovosti ma vysetrili a zistili ze som mala polyp.. to z toho... poslali ma domov.. ze babo je ok.. vraj treba cakat ci sa vstrebe alebo urobi neplechu :( nastastie sa vstrebal.. tuk tuk tuk 🙂

lencika
31. máj 2014

aj mne sa to stalo akurat dva dni pred dovolenkou a doktor mi zakazal dovcu a musela som mat pokoj a brat duphaston a potom bolo vsetko v poriadku, ale netreba to podcenovat

anjelik87
31. máj 2014

Aj ja som spinila a nechali si ma v nemocnici ☹ ale nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre