Covid v 7. týždni tehotenstva

31. júl 2022

Babulky, vcera som zistila ze som pozitivna. Bola som na kontrolnom ultrazvuku, klop klop vsetko je v poriadku.
Mam vsak teploty 38,3. Odporucili mi brat paralen.
Prosim nemate nejake tipy na skorsie uzdravenie ?
Mali ste niektora covid pocas tehotenstva a bolo vsetko v poriadku ? Prosim upokojte ma

Dakujem 🍀

ropucha6
31. júl 2022

Ja som v 22tt a mam covid 4ty den. Prvy den som fakt myslela, ze je koniec 🙂 potom uz klasicke priznaky. Co mna stve, ze som uplne cela zahlienena a lekarka mi povolila len homeopatika, plus teda paralen. Skusam aj vitaminy, caje, zatial to moc nepomaha, ale snad uz to dako dobojujem. Ale teda uplne si neviem predstavit chytit to nejako pred porodom…

xsuzannex
31. júl 2022

Ja som mala covid v tehotenstve 3x.. mala je uplne v poriadku..

autor
31. júl 2022

@ropucha6 Ja som tiez mala hlieny jeden den potom to preslo a vcera buchlo. Teplota a slabost. Tiez sa liecim cajmi, paralen a vitaminy vela toho nemozem.. stve ma to davala sok si pozor. Asi som to chytila v robote

autor
31. júl 2022

@xsuzannex Ach naozaj ?
Som rada ze vsetko dobre dopadlo upokojila si ma
A mala si aj teploty ?

ropucha6
31. júl 2022

Praveze ja som ani nevedela prvy den, co to je 🙂 zobudila som sa s bolestou hrdla, potom asi 3 hodiny som pregrcala, potom dosla zimnica, krize ma boleli ako pri mocaku a tep cely den 120-140. Proste taka sopka, az neskor to zacalo mat take klasickejsie covid symptomy. Aj ja som asi chytila v robite alebo cestou, ale uz som bola jedna z poslednych, co to este nedostala. Hlavne nestresuj a vramci moznosti sa liec, oddychuj.

xsuzannex
31. júl 2022

Teploty nie, ale kazdy priebeh iny..

autor
31. júl 2022

@xsuzannex mas pravdu veru, dakujem za povzbudenie

autor
31. júl 2022

@ropucha6 tiez som na tom rovnako. Uspesne som sa tomu vyhybala 2 roky a presne teraz to muselo prist.
Ano snazim sa liecit vsetkym moznym a nestresovat

ajsha123
31. júl 2022

@ropucha6 na odhlienenie je najlepší obyčajný Calciovy sirup, ten pôvodný Calcium chloratum, to môžeš aj v tehotenstve. Bohužiaľ, momentálne je uz dlhšiu dobu výpadok a nedá sa kúpiť. No ak by si mala doma staré zásoby, nevadí ze po exspirácii, použi. Je to soľ a cukor. Pomôže.

ropucha6
31. júl 2022

@ajsha123 kalciovy sirup nejaky mi manzel kupil, aj ked neviem ci presne ten, co spominas, asi nie, ked vravis, ze je vypadok.

anicka176
1. aug 2022

Môžete skúsiť kloktať slanú vodu, alebo Vincentku ak nemáte alergiu na jód alebo sa neliečite na štítnu žľazu 3x denne, a preplachy nosa tak isto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre