Downov syndróm z Tripple testu

jarka19
9. dec 2021

Ahojte! Vysiel niekomu prosim DS z odberu krvi cez poistovnu a neskor sa ukazalo,ze babatko je zdrave? Dala som si robit aj sukromny test tomorrow a cakam na vysledok,no bojim sa…

monikamama
9. dec 2021

Ano mne. Mala som zhodu 1:240. Je zdravy 🙂

denden77
9. dec 2021

ano, 1:50.. zial potvrdilo sa

emalka
9. dec 2021

Tie vysledky su len pravdepodobnost, tieto testy niesu jasny pozitiv/negativ.
Ak vyjde vysoka pravdepodobnost tak sa to potom dalej skuma a na zaklade toho potvrdi alebo nepotvrdi. Poriadne detailne sono, trisomy test, amniocenteza su vsetko metidy ktore ti to daju jasny vysledok.

katkuz
9. dec 2021

1. tehu tusim 1:240, 2. tehu - nebolo podozrenie, 3. tehu 1:40 - vsetky deti zdrave, ani pri jednom som nebola na amnio, pretoze bolo aj ked male, ale bolo, riziko potratu a to som nechcela podstupit... dietatko by sme prijali tak ci tak 🙂

simsalabim
9. dec 2021

@jarka19 mne. 1:80 tusim. Bola som potom na amnio. Dcera je chvalabohu zdrava.

sam2
9. dec 2021

🙋‍♀️
Prvy odber 1:125. Absolvovali sme nasledne platene Nifty testy, ktore to vylucili. Druhy odber cez poistovnu 1:85. Absolvovala som sedenie s genetikom a specialny ultrazvuk, ktory to taktiez vyvratil. Maly je zdravy jak repa. Tie testy su len tabulkova statistika 🤷‍♀️

jarka19
autor
9. dec 2021

@emalka ano,dakujem

jarka19
autor
9. dec 2021

@denden77 to mi je ozaj luto! Drzim palce 😘

jane1987
9. dec 2021

@jarka19 1:8 a maly je zdravy. Tiez som sla potom na Trisony a morfo do MT pre istotu

eriksonka1234
9. dec 2021

@jarka19 kolegyňa 1:3,dcera zdravá, druhá tiež podozrenie, opäť zdravá dcéra. Amnio odmietla, dieťatko by prijali.

jaga18
9. dec 2021

1:20 down z triple testu, trisomi bol negativny, malý je zdravý.

brezza
9. dec 2021

1:5 z tripple testov, trisomy testy vysli negativne. Maly je zdravy

zuzudrnda
9. dec 2021

Pomer 1:110 cca. Indikacia vek. Po morfo usg sa znizilo riziko na 1:340 cca. Dalsie vysetrenia som odmietla, kedze moj postoj by vysledok neovplyvnil.

leuska1991
10. dec 2021

@jarka19 ano,mam zdraveho chlapceka🥰

miadi
10. dec 2021

Je to len statisticke cislo. Ked mà niekto 1:240 tak ti moze 239 mamiciek napisat ze dietatko maju zdrave. Ale jedna to povedat nemoze, Otazka je ktora z nich si ty, Poznam jednu co mala 1:80 a dietatko mà DS, zda sa ako dost vysoke cislo no ona bola Ta 1: .., istejsie su trisomy/nifty testy. Drz sa.

tomikejt
10. dec 2021

@jarka19 mne vyslo 1:50, dala som si potom spravit tiež tie platené testy z krvi a tam sa to vylúčilo. Malý je už na svete, je zdravý.

any_soj
10. dec 2021

@jarka19 ahoj. Pridám sem odpoveď, čo som pred pár dňami písala inej mamičke v rovnakej situácii. ahoj 🙂 genetiku sme nerobili, takže moju skúsenosť nemôžem pridať. Ale na povzbudenie skúsenosť iných žien, ktorých dieťa má Downov syndróm. Za všetky posielam toto, ale na stránke sú mnohé ďalšie: "Nemenila by som ani jeden jeho chromozom. Keby som sa mohla vrátiť späť do dňa, keď som to zistila, plakala by som nie od smútku ale od radosti. Nečítajte všeobecné informácie, čítajte skutočné príbehy." https://m.facebook.com/downovsyndrom.sk/photos/...
Ak by sa potvrdilo u vás, odporúčam kontaktovať niektorú laickú poradkyňu z Platformy rodín - sú to mamy ktoré majú deti aj s DS a prešli poradenským výcvikom (kvôli etike napríklad, aby sa človek mohol pri nich cítiť bezpečne, že veci nevynesu von). Z mojej skúsenosti života s ľuďmi s DS - autizmus je oveľa horšia vec. Stal sa z toho zbytočne strašiak tehotných žien. Živený tými, ktorí nemajú skúsenosť vzťahu s ľuďmi s DS.

anrifrank
10. dec 2021

Ja som otehotnela v 34 rokoch - prve tehotenstvo a pravdepodobnosť 1:84 - syn je zdravý a druhé v 35 - pravdepodobnosť 1:34, bola som aj na amnio . a syn je zdravý. Tiež si myslím, že je to iba nejaka pravdepodobnosť. Bude dobre.....🙂

1bubino2
10. dec 2021

Ahoj, otehotnela som v 36, takže vek prispel k tomu, že DS testom vyšiel 1:100. Absolvovala som morfologický ultrazvuk, kde mi Dr. vylúčil 10 príznakov pre DS. Povedal však, že na 100% to vylúči amnio.., tú som však odmietla. Dcérka je OK 👶

jarka19
autor
5. mar 2022

Dakujem zienky za povzbudenie,ukazalo sa neskor,ze vsetko je ok a momentalne som pred porodom 🙏🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre