Dvojcievna pupočná šnúra

juliazahradnikova
16. nov 2021

Stretol sa niekto s 2 cievnou pupočnou šnúrou a Echogenný intrakardiálny fokus v ľavej komore plodu (EIF) v II.trimestri ďakujem za odpovede

21oktober
16. nov 2021

@juliazahradnikova býva často u plodov s downovým syndromom .

juliazahradnikova
autor
16. nov 2021

@21oktober máte s tým niejakeskusenosti?

bobinka105
16. nov 2021

@juliazahradnikova ja som mala tehotenstvo s dvojcievnou a mám dieťa s genetickou poruchou

juliazahradnikova
autor
16. nov 2021

@bobinka105 a testy keď vam robili vyšli? Negatívne alebo pozytivne ?

basska_b
16. nov 2021

@juliazahradnikova Kamarátka mala 2cievny a všetko ok, bola nižšia pôrodná hmotnosť, ale v pohode. Nemala tu diagnózu na srdiečku

silvike
16. nov 2021

@juliazahradnikova Ja som mala v tehotenstvach s chlapcami dvojcievny pupocnik. Narodili sa obaja zdravi bez nejakych genet. a inych poruch a defektov. Teraz ma uz starsi 8,5r. mladsi 2r.8mes. Pri dcerke som takuto anomaliu=2ciev.pup. nemala.

silvike
16. nov 2021

@juliazahradnikova Ale zas my sme teda mali len ten pupocnik. Nic ine co spominate (EIF) sme nemali.

juliazahradnikova
autor
16. nov 2021

@basska_b ja že mám parametre babetka v úplnom poriadku na to že mám 2 cievny pupocnik

juliazahradnikova
autor
16. nov 2021

@juliazahradnikova a testy čo mi robili v 14tt (triple testy) boli negatívne

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
16. nov 2021

@barb0renka Presne, kamoška bola tiež u doktora Čunderlika a on jej povedal, že sa nemusí vôbec trápiť, že to vôbec nič zlé neznamená pre bábätko

leniel
16. nov 2021

@juliazahradnikova prve tehu som mala dvojcievny pupocnik - absolutne v poriadku vsetko, dcerka riadne donosena 3,3 kg, zdrava krasna. Drzim palce

21oktober
17. nov 2021

@juliazahradnikova dvojcievny pupočník je jeden z indikátorov morfologickej diagnostiky down. Ale nemožno povedať že ak má dieťa dvojcievny pupočník ako izolovaný nález , tak nebude v poriadku . U detí s down sú často prítomné aj iné znaky napr. nálezy na srdiečku , kratšia alebo chýbajúca nosová kostička, sklon tvárovej časti adť. Ale aj samotný náleze dvojcievneho pupočníka môže signalizovať genetické anomálie, ktoré sa bežnými testami nezachytia . Takto mi to povedal primár Cisárik v ZA na genetike , syn sa mi narodil zdravý ale aj výsledky z amnia boli v poriadku .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre