Existuje príspevok počas rizikoveho tehotenstva ak som na PN a som nezamestnaná?

zuzik198
17. nov 2018

Ahojte chcela by som sa opýtať. Som tehotná v 21tt a kvôli tomu že som epileptička a môj zdravotný stav sa zhoršil doktor mi odporučil PN lebo mam rizikové tehotenstvo pravdepodobne budem na PN až do pôrodu čo je 31.3.2019 lenže ja som na úrade práce takže nemám nárok na nemocenské od socialky. A chcela by som vedieť či existuje nejaký príspevok lebo nemôžem sedieť doma zadarmo až do marca. Za odpovede ďakujem.

zuzik198
autor
18. nov 2018

Ale aj tak ďakujem za rady. 🙂

petulo18
18. nov 2018

Ja som bola v tvojej situácii, zamestnal ma známy, po dvoch týždňoch som šla na PN. Dostala som aspoň 200€ PN. No treba z toho aj odvody zaplatiť, za tie dva týždne. Stačí dať min. Mzdu. Ak ti nechá pracovnú zmluvu do troch rokov dieťaťa, kým s ním budeš doma, preplatí ti nevyčerpanu dovolenku, na ktorú ti vzniká nárok počas md, tak by si mala mať nárok na podporu z ÚP. Možno aj maximálnu. Ak nezmenia zákon. V tomto je tu dobrá zalka. Skús si ju nájsť a spýtať sa.

evittam
18. nov 2018

@petulo18 Uz som jej chcela poradiť. Ale nejak nejaví záujem. Podava malo info.🙂

zuzik198
autor
19. jan 2019

Nebola som vybavovať nič zvládli sme to aj s jedným platom a to sme už aj nakúpili par vecí pre malého. Dostala som peniaze za kurz aj poslednú podporu v novembri čiže aj na vianočné darčeky nám vyšlo. Čo sme vrátili byt skôr sme okolo 300e v pluse a snúbencovi aj zvýšili plat plus ešte dostal 13ty plat v decembri. A ešte by nám mal aj pán do konca januára vrátiť za byt kauciu lenže sa k tomu nejak nemá (ale nájomníci namiesto nas tam v byte bývajú už 2 mesiace) v polovici alebo koncom februára by som už mohla ísť na materskú (keď mi nejaká vyjde)

iveta143
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre