Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

lavika
24. mar 2017

Ahoj baby, mam za sebou operaciu fibroadenomu 5cm v celkovej anesteze. Som 9.den po zakroku, jazva len mala ciarka a ked som zbadala, co za nechutnost mi to vybrali, tak som rada, ze som sa rozhodla dat to von. Bolest je len prvy den a uplne normalna, znesitelna. Domov som isla hned po zakroku, nic dramaticke to nie je. Dokonca mi pod tym nasli aj cystu, ktoru poriesili hned aj s tym. Uz cakam len na histologiu.

tetableta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinocka03
6. aug 2017

Ahojte mna zaujíma ako sa budem cítiť po operácii pri ktorej mi majú vybrať fibroadenon z prsa.
Boli to veľmi ? Kedy budem mocť začať pracovať, cvičiť ...
Dakujem 😉

simca06022011
6. aug 2017

Akurát som po operácii 4x2x1,5cm ( štvrtok poobede) a som v pohode, uz po prebudení sme mali veselo na izbe. V piatok idú stehy preč s potom už všetko iba podľa toho aby sa to zahojilo riadne. Aj teraz moWm robiť všetko, a neboli ma nic, iba stopu trochu tie stehy a modrina ako svet. Lekárka hovorila že je to individuálne, niekto ani nie je PN, ale že zvyčajne do 5 dní je všetko ok. Cvičenie myslím ako po každom zákroku prispôsobiť stavu 🙂

bublinocka03
7. aug 2017

Dakujem za info

hanama1
18. okt 2017

Ahojte, podelím sa s vami o moju skúsenosť nakoľko mám toho najlepšieho lekára. Dlho som ho však hľadala. Mám viac kusov FA a fibroadenomatoidnú hyperpláziu, všetko v jednom prsníku len. Prvýkrát ma operovali v 16 tich, vybrali 39ks FA na Klenovej. Prístup lekárov nič moc, ale vtedy som to nevnímala. V januári sa mi objavili ďalšie FA, mala som bolesti, no lekári nevedeli v NOU či je to zhubné alebo nie a strašili ma že som možno prišla neskoro. "100x" som bola na sone a chceli odobrať vzorku s čím som nesúhlasila, lebo sa mi nezdali postupy lekára a nemám rada ak na mne chce niekto zarábať. Zhodou okolností mi prišla klientka a odporučila mi MUDr. Jendrušáka z BB. Tak som to oznámila v NOU že mám iného lekára a prešla som k MUDr. Jendrušákovi. Ten na základe sona mi vedel s istotou povedať, že ide o FA a nevidí dôvod na biopsiu!!! Čiže moje pocity boli správne. Hneď mi odporučil chirurga, tuším Kováča v NsP BB a do týždňa som ležala na operačnom stole. Rez perfektný takmer neviditeľný a na druhý deň som išla sama domov. To bolo koncom júna tohto roka. V auguste ma začal pri behu bolieť ľavý prsník zas a už som vedela že to bude ono. Priateľ tvrdil že to nemám zahojené ešte, ale ja som už vedela koľká bije. Teraz som bola na kontrole a mám 3 nové FA. Upozornili ma že sa to bude vracať, takže ma to neprekvapilo. Podľa toho čo som si naštudovala ide o zvýšenú tvorbu estrogénu (čiže do menopauzy kríž) a človek sa toho zbaví len vybratím žliaz a maternice. Deti nemám takže radšej ten kríž. Nestačí vybrať prsné žľazy, lebo ten nádor by vznikol na maternici. Ale zas kým to nie je zhubné tak sa to ešte dá, Horšie je to, že do pol roka sa to môže zvrhnúť a človek je vždy v pozore. Na maternici mám tiež nejakú strednú dyspláziu čo je niečo podobné, ale lekár to nerieši tak to asi ešte počká. Snáď som niekomu pomohla lepšie spoznať svoju chorobu.

shape2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shape2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruskaaaa
6. jan 2018

@shape2
ja skúšam urinovo-ílový obklad. Chce to nejaký čas, ale verím tomu že sa toho zbavím

bambinka123
6. jan 2018

Ahojte, mne ho zistili v 18.tich a pani dr. v Novej Nemocnici v KE povedala,ze hned von. Mal cca 2,5cm, ohraniceny. Odvtedy som ,klop klop klop,zatial nemala,ani v jednom tehu. Ale velmi drzim prsty,aby vsetko dobre dopadlo u tych, ktore sa s tym trapia.

luba_buba
7. jan 2018

@shape2 nie je to síce alternatívna medicína, ale moja skúsenosť. Mala som fibro, mal cca 2,5 cm, keď ma dr posielal na operáciu. Stále som to odkladala, až som otehotnela, takže operácia už neprichádzala do úvahy. Počas dojčenia som zistila, že sa úplne scvrkol, čo potvrdil aj lekár. Myslím, ze už mi celkom zmizol. Mamine zmizol fibro v menopauze. Takže ten menzes robí naozaj šarapaty...

shape2
17. jan 2018

@luba_buba ďakujem za info beriem teraz nejaké veci tak dúfam, že to bude ok ale je čudné že si ho neviem nahmatať. Doktori by len všetko rezali.

luba_buba
17. jan 2018

@shape2 Tak to môže byť dobré znamenie, že si ho nevieš nahmatať 🙂
Pokiaľ nejak výrazne rýchlo nerastie a neobmedzuje ťa to nejako v každodennom živote, napr. že ťa to nebolí alebo netlačí niekde, tak by som asi do tej operácie nešla.
Napr. v mojom prípade by bola operácia tak zbytočná! A rezanie do tela tiež nie je len tak.
Ale jasné, ak je už fibróm veľký, bolestivý a pod. tak tam zrejme už iná cesta ako operácia nie je.
A aká liečba ti pomáha? Kľudne do IP.

min
14. feb 2018

Ahojte dievcata. So mesiac po operacii, uz tretej, a teraz mam dostat menstruaciu. Dost ma to boli, ale velmi mi na to pomaha masaz s lubovnikovym olejom. Mozno to pomoze aj niekomu dalsiemu, tak zdielam. A na jazvicku sipkovy olej.

shape2
15. feb 2018

Dievčatá dnes som bola na kontrolu a je to preč 🙂 Tak ak by ste mali záujem napíšte mi do správy. Pekný dník 🙂

jackiem
2. apr 2018

@maruskaaaa kde sa to dá prosím zohnať?

maruskaaaa
2. apr 2018

@jackiem myslíš ten urinovo-ílový obklad? to si musíš pripraviť. Treba si kúpiť kvalitný zelený íl a potom musíš prevariť svoju urinu (moč) na 1/4 a zmiešať s ílom. Z toho sa vytvorí zábal, ten sa priloží na fibróm, resp. nádor, cystu, myom, čokoľvek. Viac sa píše v knihách o urinoterapii (napr. Partyková, Malachov). Ja to praktizujem už asi 2 mesiace, uvidím čo bude na kontrole. Ale verím, že to zaberie🙂

alex1212
1. máj 2018

@simculllka a ako dlho trvala hospitalizácia? Ďakujem

alex1212
1. máj 2018

@hanama1 Dobrý deň, ako viete, že fibromat hyperplázia sa môže do pol roka zvrtnúť? že by mohla byť z toho rakovina? vravel Vám to doktor? Ďakujem

simculllka
1. máj 2018

@alex1212 Dobrý deň, ja som ležala v nemocnici len tri dni, celkové liečenie trvalo 2,5 týždňa, tuším som bola na PN 3 týždne.

saporedimiele
3. máj 2018

@maruskaaaa prosim, napisete mi presne, ako sa robi ten obklad z mocu a ilu a ako dlho ho treba mat prilozeny?

prdelkamm
3. máj 2018

.

maruskaaaa
3. máj 2018

@saporedimiele urina sa zbiera počas dňa, potom ju treba prevareiť na 1/4. Ak máte 400ml moču, tak treba prevariť, aby zostalo iba 100ml. Varí sa to v smaltovom hrnci, potom treba primiešať kvalitný zelený íl, aby z toho vznikla kaša (nesmie to byť ani riedke ani husté). Treba miešať len drevenou vareškou, lebo íl nesmie prísť do styku s kovom. Potom sa to priloží na prsník, kde je fibrom, resp. iný nádor, dá sa na to papier na pečenie, aby to nepresiaklo, potom ešte napr. nejaké plienky a zaviazať obväzom, aby to držalo. Max. to nechať na 2 hoďky, lebo potom by to išlo znova do kože, myslím ten vytiahnutý neporiadok. Potom len umyť teplou vodou. Takýto zábal môže byť aj v chladničke, potom len ohriať vo vodnom kúpeli, nesmie sa to ohrievať. Môžte mi kľudne písať aj IP, rada pomôžem 🙂

prdelkamm
3. máj 2018

@maruskaaaa a aké máš prosím výsledky? A ako dlho si to už prikladas? Čítala som všetko od Partykovej aj iných.

maruskaaaa
4. máj 2018

@prdelkamm o mesiac idem na kontrolu k mamologovi. Prikladala som asi 2 mesiace. Ja som po onko liečbe rok a pol. Všetko je v poriadku chodím na kontroly. Len po ožarovaní sa mi spravili nové 2 fibromy, ktorých som sa chcela zbaviť. Prsník bol na pohmať veľmi tvrdý v tom mieste. Po obkladoch je mäkkúčku a nič už neviem nahmatať. Ale kontrola bude cca o 2 mesiace, tak potom napíšem aký bol výsledok. Obklad som dávala pár dní aj na podbruško a pôvodný myom sa mi zmenšil na polovicu. Ale budem pokračovať. Doktor bol tiež milo prekvapený ako sa myom zmenšil, vraj to takto rýchlo nebýva. Určite napíšem ako mi to pomohlo aj s prsníkom. Partykova je super, ja som začala aj urinu piť po 2 celkových detoxoch, robím ňou aj výplachy dutín, lebo som mala pár rokov neidentifikovateľný kašeľ a všetok neporiadok z pľúc vychádza preč, už nekašlem, tak ja na urinu nedám dopoustiť, aj keď pre niekoho je to nepochopiteľné, pre mňa je to liek🙂

prdelkamm
4. máj 2018

@maruskaaaa skvelé,máš moju podporu a obdiv. Dávam si asi dva týždne 1xD kataplazmy na tukove nádory a zatiaľ nič, tak som zvedavá, že ako Ti to zaberie. Určite daj vedieť. A drz saaaaa. Si silná 😉

maruskaaaa
4. máj 2018

@prdelkamm určite ti to pomôže, urina všetok neporiadok vytiahnuť, dokonca aj zničiť informáciu, že tam niečo kedy bolo. Neboj, dám vedieť, 🙂 ty sa tiež ozvi, som zvedavá 🙂

hanama1
21. sep 2018

@alex1212 Môj prvý lekár ma skoro zožral za to že som nechodila na kontroly pravidelne, vraj to už môže byť zhubné.

alex1212
23. sep 2018

@hanama1 áno tak...

eivor
7. okt 2018

Ahojte, na poslednom ultrazvuku prsníkov mi tiež našli malý fibroadenóm. Prsník ma občas bolí, najmä pred menštruáciou , ale skôr ma trápi, že pri stlačení mi z neho vyjde žltá tekutina. Mala niektorá z vás aj výtok z bradavky? Odobrali mi aj vzorku na cytológiu, ktorá bola nateraz negatívna, ale keďže nikde nečítam, aby niekto mal podobný problém, tak sa obávam najhoršieho. Ďakujem za odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre