Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

ninusa221
13. sep 2021

Mne dnes zistili idem do mama centra ževraj až o 4 mesiace.. myslite si ze je to pohode ?

anonymka11
22. feb 2022

Ahojte vedeli by ste mi prosím Vás niektorá poradiť bola som na biopsii v jednom prsníku mám fibroadenom a v druhom mi vyšlo fibroproliferativna choroba nikdy som sa s ničím takým nestretla vedeli by ste mi poradiť čo to je za chorobu?

aknel232
3. máj 2022

Ahojte, môžem poprosiť kontakt na Mudr. Bella BA? Nedarí sa mi k nemu dovolať na číslo, ktoré má zverejnené na objednanie. Ďakujem

veva87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra1406
7. jún 2023

@pigletik kde si bola,v bratislave?

petra1406
9. jún 2023

@jellinga aky velky FA si mala...moj ma 1 cm a doktori to odporucaju vybrat...hoci biopsia potvrdila benigny vysledok,preco odporucaju vybrat.....aj ked nemam ziadne problemy.Mam strach,aby sa vybratim jedneho nerozvinulo vzniknutie dalsich 3och. Vo stvrtok si mam prist pre ziadanku a pre termin..kolko sa caka na termin operacie v Ousa?

petra1406
15. jún 2023

@kajkag ako si dopadla,mna to caka tento rok v auguste,stale mam strach,ci do toho vobec vrtat aj ked je to benigne...10x8 mm

kajkag
28. jún 2023

@petra1406 všetko dobré dopadlo 😉

kajkag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra1406
29. jún 2023

@kajkag mozem sa spytat kolko si s tym marodovala po operacii,kedy si mohla znova do prace?Ja viem,ze u kazdeho je yo individualne ,ale zhruba,nech viem.Bolelo to moc,ak9 prebiehala predoperacna priprava,citam,ze mi tam maju vkladat nejaky drotik😔
Dakujem za odpoved

kajkag
5. júl 2023

@petra1406 fuha už ani nepamätám, ale asi 2 týždne som bola PN. Mňa absolútne nič nebolelo. Držím palce

anik12345
10. jan 2024

@mimka_mia ahoj, prepáč, viem že táto diskusia je už staršia, ale chcem sa ťa spýtať ako si na tom s tvojimi fibro? Mam dosť podobný problém, rada by som sa s tebou poradila

mimka_mia
10. jan 2024

@anik12345 ahoj 😊 Kludne mi napis na miadix@gmail.com. Odpisem cim skor 😊

aknel232
11. jan 2024

@anik12345 ahoj, mám ho vybratý, praskol mi implantát na vedľašom prsníku, pri výmene mi vybrali aj fibro. Som 10mes od operácie a zatiaľ sa nový neobjavil

ivana08
21. mar 2024

@petra1406 môžem sa opýtať. Bola si potom na operácií v uosa? Ja mám termín v máji. Koľko si bola v nemocnici a koľko na PN, aj celkovo ako hodnotíš nemocnicu, personál. Ďakujem

didza1
21. máj 2024

@daniela242 kde vám to prosím vyberali ambulantne?

petra1406
21. máj 2024

@ivana08 ahoj,ja idem az v juni tohto roku...ako si dopadla ty,uz mas po?..Mam rovnake otazky,som naozaj zvedava..

didza1
22. máj 2024

@lavika kde vám to prosím robili?

ivana08
22. máj 2024

@petra1406 ahoj bola. Za mňa sestričky, upratovačky, sanitárky a jeden sanitár všetci milí, zlatí. Izby podľa mňa na úrovni, všetko čisté, wc, sprchy na izbe. Na izbe sme boli 3.
Akurát mne sa zdalo málo info pri prepustani, nepýtala som sa nevedela som na rýchlo čo, až doma ma napádali otázky. Takže všetko sa ich pýtaj čo chceš vedieť 😉. PN podľa toho čo robíš ako sa budeš cítiť na ktorej strane ta idú operovať. Práca pri PC sa dá robiť relatívne rýchlo, niekde s sklade, obchode kde sa dvíhajú ťažké veci by som sa do práce neponáhľala. Ak ta napadne konkrétna otázka kľudne sa pýtaj, ak budem vedieť poradím.

petra1406
23. máj 2024

@ivana08 jejda ako ti uz zavidim,ze uz mas potom..ako to prebiehalo odo dna hospitalizacie...kolko si pobudla v nemocnici?A "bojejo"?🥺

petra1406
23. máj 2024

@ivana08 mozem sa spytat aky velky nalez si mala? Aka bola ta aplikacia drotiku...tiez mam strach

ivana08
23. máj 2024

@petra1406 v nemocnici som bola 4 dni. Ja som ze vyslovene bolesti nemala. Po operácii na izbe hneď dávali infuziu kde bolo aj niečo od bolesti. Na ďalšie dni ak treba dajú tabletku od bolesti, ja som nepotrebovala ani nikto na našej izbe. Akože cítila som to, ale nie také bolesti. Som 3 týždne stále to cítim, mám tam modriny trochu pripuchnute, ale nie bolesti žeby sa nedalo fungovať, alebo bolo treba lieky.
Ráno den operácie nás všetkých zobrali na lokalizáciu. Mala som napísané drôtikom čoho som sa strašne bála, nakoniec ja som to mala hlamatatelne tak mi len nakreslili fixkou. Baby čo boli a mali drôtik vraveli, že len trochu pichlo, nič bolestivé.
Ale vážne tak sa správali všetci na oddelení, že ten strach tam už bol menší. Všetci veľmi milí. A deň pred mi už dali aj niečo volaku tabletku na upokojenie, deň operácie už idú infúzie.
Hlavne pozitívne myslieť, snažiť si zamestnať hlavu. Držím palce všetko dobre dopadne.

petra1406
24. máj 2024

@ivana08 dakujem pekne, moc si mi pomohla,dlho som rozmyslala ci ist do toho,ci neist,teraz po tvojej odpovedi si mi dodala odvahu,urcite dam vediet ako to dopadlo

petra1406
26. máj 2024

@ivana08 mozem sa spytat za aky dlhy cas si musela na kontrolu ,vyberanie stehov a podobne..ako dlho sa caka na vysledky

ivana08
26. máj 2024

@petra1406 kontrolu aj vyberanie stehov som mala o 2 týždne. Potom ešte jednu o ďalší týždeň a tam som už mala aj výsledky. Takže ja som čakala na výsledky 3 týždne. Dr zhodnotil že sa mi to hojí pekne, nezapaluje takže ja už na chirurgiu nemusím. Ale zasa záleží od hojenia. Ja som nemala drenáž, hojí sa mi to pekne bez zápalu. Akurát mám stále dosť veľké modriny a z toho je asi aj tá citlivosť. Pani čo bola operovaná so mnou keď sme sa o tie 2 týždne stretli na kontrole, tak ta vravela, že ona nič necíti. Ju už nič nebolelo, nemala to ani citlivé.
Nič po operácii neurychluj, počúvaj svoje tele ako sa budeš cítiš. Keď sa budeš cítiť fajn pomaly si porob čo sa ti bude dať, keď ta zabolí oddýchni si, spomal.
Ja sa cítim fajn, bežné domáce práce robím bez problému, aj do roboty aj šoférovanie. Ale ťažké veci stále nedvíham, neštverala by som sa ešte okná umývať, čerešne zbierať, ani behať, predsalen tie vnútorné stehy sa vraj hoja dlhšie a radšej nech sa všetko dobre zahojí a nerobí ani v budúcnosti problém.
Veľmi držím palce, horšie je to čakanie ako samotná operácia. Pre mňa bolo z celej operácie najhoršie, že dokým výberu stehy nemá sa to namočiť. A skús sa osprchovať pod pazuchou bez toho aby sa ti prsník namočil 😜

petra1406
27. máj 2024

@ivana08 Ivanka,dakujem fakt za super presne odpovede,este sa mozem spytat ako je to s vecami ,co si si nabalila do nemocnice...ako to vlastne bolo po operacii..co sa tyka podprsenky ,ci bude to nejako stiahnute cely cas?...aby som nebrala zbytocnosti...hygienicke potreby a podobne...doplacala si este nieco?,lieky a pod.
Este raz dakujem za odpoved

ivana08
27. máj 2024

@petra1406 z hygienických si zober len čo používaš na umývanie, pastu, kefku, hrebeň, uterák, osušku, čo máš na tvár, telo.....župan keď pôjdeš na vyšetrenia, papuče
Toaletný papier, príbor, hrnček tento základ je tam, nosiť netreba. Deň operácie sa umývaš s ich spracháčom nesmieš sa ničím natierať, ale to všetko ti povedia aj viackrát.
Po operácii sa zobudíš obviazana, obväzy dali dole na druhý deň na vízie, potom si dávaš svoju podprsenku. Tá by mala byť bez kostíc elastická, kľudne aj taká športová cez hlavu. Sestrička ti pomôže obliecť. Nič som nedoplácala. Lieky ak voľáke užívaš pravidelne si tuším berieš z domu, to ja zneužívam, ale zdá sa mi že tak bolo napísané. Dali ti taký papier, keď ti dávali termín operácie, tam niečo o liekoch bolo.
Klasicky boli raňajky, obed, večera dokonca na desiatu ovocie a niečo malé na olovrant jogurt, puding. Ak piješ kávu zober si drobáky do automatu, pripadne je tam bufet, ale cez víkend je zavretý, vtedy káva len z automatu.
Ešte neviem či som spomínala, domov dostaneš aj recept na fraxiparin. Tak ak si netrúfaš sama pichať, skús si niekoho nájsť kto ti bude chodiť.
Na izbe sme každá mali svoju skriňu, všetky veci sme mali pri sebe, nič som nikde neodovzdavala.
Prstene, naušnice, retiazky všetko ide dole na operáciu, tak to je lepšie si nechať doma.
Ja som si zobrala aj knihu na čítanie, aby mi rýchlejšie čas ušiel. Ale je aj TV na izbe a dokonca aj wifi bola.
Kedy to máš?

petra1406
28. máj 2024

@ivana08 dnes mam interne ,zajtra anesteziologicke a buduci tyzden operacia.Snad to tam aj vsetko najdem,tam je to jedno velke bludisko.registracia pacientov je stale vedla v stomatologickej?Rano by som si mala ist pre nejaku ziadanku na chirurgicku amb. ,s nou anesteziologicke a zase spät..Nepamatas si presne cislo dveri? V den operacie sa hlasis potom na prijem dole na prizemi?...aspon ked som tam bola naposledy sa objednat ,tak to tak bolo,len ci sa nieco nezmenilo.A najlepsie si asi zobrat kufrik na kolieskach vsak...no veru uz to mam za par,ale som rada,ze som nadabila na teba a mam info z prvej ruky,velmi ti dakujem

ivana08
28. máj 2024

@petra1406 juuj celé to prerabaju. Neviem teda kedy si tam bola naposledy, ale chirurgia je v novom. Jejda číslo dverí 006 tuším ale písmenko neviem možno C. Tam ti dajú výmenný lístok na anestéziológiu tá je oproti recepcii. Potom len výsledky zaniesť späť na chirurgiu. Deň hospitalizácie sa hlásiš zasa na chirurgii, tam kde ti zajtra dajú výmenný lístok. Tam ti krv zoberú a potom ta už budú navigovať kam treba ísť.
Väčšina čo som pozorovala ľudí keď som tam chodila po vyšetreniach mala na kolieska, tak som si aj ja zobrala tak.
Silno držím palce, neboj všetko dopadne na výbornú.

petra1406
28. máj 2024

@ivana08 dakujem Ivanka 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre