icon

Fraxiparine - problém pri injekcii do stehna

avatar
maltinta100
22. jan 2019

Ahojte, co si pichate fraxiparine, stalo sa Vam uz take nieco? Picham si ho do stehna a minule som si ju nevedela vpichnut, normalne som to musela silou a teda riadne to bolelo.

avatar
bobula46
22. jan 2019

@maltinta100 a picháš do stehna? Ja som pichala po pôrode do brucha. Bolo mi odporučené niekde kde je viac tuku, kože aby to toľko nebolelo

avatar
arasidka123
22. jan 2019

@maltinta100 skús ešte do ramena..aj tam sa môže pichať..

avatar
maltinta100
autor
22. jan 2019

@bobula46 len ja som v 20 tt takze lekarka vravela ze mozem bud do stehna alebo ruky.

@arasidka123 hej tam mi picha priatel ale ked som sama doma tak si sama neviem 😒

avatar
bagre
22. jan 2019

@maltinta100 no ja som si pichala kým sa dalo = do nejakého 33tt do brucha (hematologička s tým absolútne nemala problém), potom už to bolo moc napnuté, tak som sa bála... ale ak som mala veľa modrín, a musela som do nohy, išlo to horšie... do ramena sama nepichneš.

avatar
hanka7951
22. jan 2019

@maltinta100 mne sa obcas stane ze injekcia ide tazsie a boli to..zalezi asi co si tam trafis 🙂 nastastie ale vacsinou sa mi podari pichnut si fraxiparine bez problemov a bolesti..treba len vydrzat 🙂

avatar
jana2679
22. jan 2019

@maltinta100 asi si išla do svalu a to sa nesmie. Ja som celé tehu pichala do brucha, popod pupok, kožna riasa sa tam dá pekne spraviť a nebolí to vôbec. Naber odvahu a skús, ja som mala a aj stále mám panický strach z ihliel ale fakt to tam nebolí.

avatar
bielavlcica
22. jan 2019

@maltinta100 miesta by si mala obmienat. Na tvojom mieste by som to urcite nepichala do tej zatvrdliny pichni to na ine miesto iba co si viac uskodis

avatar
adulienka11
22. jan 2019

Ja som si najprv do brucha a potom do zadku

avatar
amieima
23. jan 2019

mne gynekologička odporučila počas tehotenstva do stehna (snažila som sa viac k bokom, tam mám viac tuku🙂 alebo do ramena (vždy si najskôr vytvor kožnú riasu a do nej vpichni). po pôrode som už pichala do brucha.

avatar
maltinta100
autor
27. jan 2019

@jana2679 ahoj no dneska som si skusila do brucha ale mna to teda dost bolelo ale az ked som vybrala injekciu. Je to ok?

avatar
jana2679
27. jan 2019

@maltinta100 treba dať pozor aby išla priamo a občas sa stane že sa trafí cievka a trošku môže, určite skúšaj ďalej, na bruchu je najviac tuku a preto je to tam najlepšie, treba len nájsť tú správnu polohu. Mne prvé tehu pichal muž to bola hrôza, a raz večer nemohol tak som musela sama a odvtedy som si iba ja. Netreba sa báť keď budeš mať aj riadne pevné a okrúhle bruško spraviť tú riasu hlavne v okolí pod pupok a potom už uvidíš ako to bude najlepšie. Ono najlepší účinok to má keď to ide do brucha, nesmie to ísť do svalu. Držím palce.