Herpes zoster - pásový opar v 25. týždni

ladymum
19. mar 2013

Ahojte mamičky, budúce mamičky 🙂

Som v 25tt., pred dvoma dňami mi kožná doktorka diagnostikovala herpes zoster ( mám pupence na mieste, kde je žalúdok ), dostala som Imazol a beriem prírodné kolostrum vo zvýšených dávkach, pretože sa nechcem napchávať antivírotikami.
Máte niektorá skúsenosti, alebo ste počuli akými rôznymi spôsobmi sa to dá liečiť a či to zanecháva následky?

Ďakujem vám za vašu radu, či pomoc a prajem príjemný večer!

😅

zuzulica
19. mar 2013

Akurát je tu podobná téma https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/pasovy-opar-na-zaciatku-tehotenstva/
Aj ťa to bolí?Lebo to akorát preberáme s babami na tej druhej téme.
Čo som čítala,tak najväčšie riziko je na začiatku a na konci tehu,teraz by to nemalo mať vplyv na plod

danika999
20. mar 2013

@ladymum tak ako pise zuzlica..vcera sa to riesilo..myslim, ze v tvojom stadiu si mimo ohrozenia..udajne by prejav po porode mohla byt zltacka u babatka..ja som v 5tt a fukla mi antivirotika, neberiem ich zatial, idem dnes este k lekarovi a pockam co mi povie..mna tie moje vyrazky nebolia, tak uvidime..beriem ale b komplex a citala som, ze prirodne antivirotikum je medovka, tak pijem caj

danika999
20. mar 2013

@ladymum http://solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=...
na prvej stranke hned dolu sa pise, ze ak herpes zoster alebo dokonca aj varicellu (virus ovc.kiahni) dostane tehotna zena, nie je pritomne zvysene riziko malformacii plodu..

ladymum
autor
20. mar 2013

@zuzulica
@danika999

Dakujem baby, vsimla som si, ze sa to riesilo, ale takisto som sa docitala, ze je rozdiel ked ho mamicka dostane do 20tt. alebo po 20tt., tak som sa chcela konkretne opytat.

Bola som prekvapena, ked som citala reakcie, ze to boli niektore zeny az tak, ze musia brat analgetika a injekcie, to mna zas nie, je to citlive ale o bolesti sa hovorit neda, mam pocit ze za tri dni sa nic nezmenilo, budem dufat, ze sa to da cim skor do poriadku, tak teda dakujem este raz, majte krasny den 🙂

danika999
20. mar 2013

prave idem od infektologa..NEMAM HERPES OSTER :D

silvapokorna
9. nov 2013

@ladymum ahoj. juj, tak to nezávidím. aspoň, že ťa to nebolí. mne bohate stačil v tehotenstve klasický opar na puse, ten vie riadne bolieť. 😠 a je škaredý a nepríjemný. ešteže sú na to náplasti. s pastou sa mi po svete behať nechce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre