Pásový opar na začiatku tehotenstva

danika999
19. mar 2013

Ahojte..chcem Vas poprosit o radu. Na lopatke sa mi vytvorili male vyrazky, ktore malo svrbia, som v 4-5 tt, sla som preto ku koznej. Diagnostikovala to ako pasovy opar s tym, ze musim, resp. je mensie riziko vybrat antivirotika ako nechat virus posobit a spôsobit skody. Gynekolog po jej odporucani v podstate rovnaky postup, akurat, ze si mam kupit b komplex a brat ho viac..Zajtra ale idem este k infektologovi, ktory to chce vidiet (nemam to take velke a hrozne ako na fotkach, co som pozerala na nete). Po telefone mi ale povedal, ze lieky, ktore mi predpisala - zovudex 125 mg vobec nie su neskodne v mojej faze tehotenstva..
Chcem sa preto spytat, ci niekto nema podobnu skusenost..citala som toho uz kopu a neviem co si mam mysliet. Nechcem poskodit drobceka..len neviem cim mu mozem ublizit viac :(
DAKUJEM VAAM

harmancek77
19. mar 2013

@danika999 ahoj, chcem sa Ťa spýtať, či si už mala ovčie kiahne?? Neviem, či Ti spomenuli lekári, že pásový opar u dospelého sa môže u detí prejaviť ako kiahne, podľa mňa pre dieťatko by bolo nebezpečné, keby si ich ešte nemala a tak ani ono by nemalo imunitu voči Tvojmu ochoreniu, ale nie som odborník, len som sa s tým už stretla..

danika999
autor
19. mar 2013

mala som kiahne ako dieta..citala som clanky, kde sa pise, ze po prekonanych kiahnach zostava neaktivny virus v tele kazdeho..ten sa moze reaktivovat stresom, urazom, oslabenou imunitou a vtedy ak sa dostanem do kontaktu s niekym, kto to prenesie, tak to mam.mam strach, bojim sa komplikacii ktore by mohli nastat..v podstate pasovy opar dostane iba ten, kto uz mal kiahne..no uvidim co mi povie zajtra infektolog..tak ma to zlosti..nikdy som take problemy nemala a teraz akurat toto :(

jankasz
19. mar 2013

@danika999 presne tak ako pise @harmancek77 , ja som mala pasovy opar, ked suseda mala ovcie kiahne, a bola som unich, mama mi povedala,zevraj som ich v detstve prekonala,ale neviem kedze sa mi vyhodil ten pasovy opar....ja som ho mala zas ku koncu tehotenstva posledne tyzdne, chodila som k sestricke a ta mi pichala B12 a na infekcnom mi dali jod a tym som si to potierala,aby sa mi to vysusilo, ja som to mala v oblasti krizov, chcela som si dat pri porode pichnut epidural,ale nemohla som lebo to bolo blizko toho oparu....nechcem ta strasit,ale daj si aj vysetrit krv lebo ja som mala koli tomu zle vysledky ja som aj RH negativna, lekar chcel,aby som hned isla rodit a maly mal potom dost silnu zltacku.... takze ti prajem vela stastia

harmancek77
19. mar 2013

@danika999 Takže dieťatko by malo mať automaticky imunitu v prípade,že si ich už mala, teraz hlavne, aby si sa dala čo najskôr do poriadku, skús prípadne pozrieť nejaké staré babské recepty, ale over, či môžeš. ja som ich teraz pri tehulkovaní veľm využívala, pri kašli a prechladnutí, aby som nemusela lieky. Tak sa držte obaja , budem držať palčeky a teraz ich mám až osem🙂 Neboj dobre to dopadne. 😉

danika999
autor
19. mar 2013

ja mam tiez rh-..zajtra idem k tomu infektologovi..tak uvidim co mi povie..ak to mam, tak existuju iba dve varianty, bude teraz cim skor vybrat tie antivirotika alebo cakat, ze si s tym telo poradi..skoda, ze je to v takom skorom stadiu, kedy neviem co uskodi viac :(

danika999
autor
19. mar 2013

@harmancek77 coho osem? 🙂 uvidim, pockam do zajtra co a ako..zatial beriem b komplex, ten by to mal zmiernit, citala som, ze medovku treba pit tak skusim aj to

harmancek77
19. mar 2013

@danika999 Tých palčekov, čo Ti držím moje 4 a 4 má aj moja Vivienka v brušku 🙂

danika999
autor
19. mar 2013

dakujem dam vediet zajtra 🙂

moon1979
19. mar 2013

@harmancek77 pásový opar vzniká až po ovčích kiahňach ... v tele zostane vírus a kedže po prekonaní kiahní už viackrát kiahne nedostaneš tak sa vírus môže prejaviť vo forme pásového oparu ... a to aj niekoľkokrát ...

harmancek77
19. mar 2013

@moon1979 Aha, tak aspoň som múdrejšia, veľmi som sa tomu nevenovala, skôr len tak čo kto povedal, tak ďakujem za info. V škôlke sme mali dieťatko, ktoré dostalo kiahne, keď bolo s dedkom, ktorý mal pásový opar a tak sa to prinieslo do škôlky.

zuzulica
19. mar 2013

@danika999 Vôbec ťa to nebolelo,len trocha svrbelo?A mala si to aké?Ako pľuzgieriky,alebo ako to vyzeralo?Ako dlho si to mala než si išla k lekárovi? Lebo mne sa vyhodilo na prsníku,tiež som si myslela že pásový opar,ale potom som to vylúčila,ani to nesvrbelo,ani nebolelo,ani pľuzgieriky som nemala,tak som si povedala,že to mám asi alergiu na niečo,to už som kedysi pár krát mala.Tak som mastila tee trea olejom a nejem čokoládu a pomaly to mizne.Tak dúfam,že som to nepodcenila ☹
@jankasz A ty aké si to mala?

timona
19. mar 2013

mozno by bol lepší Herpesin, nemá dokázané teratogénne účinky na plod. Ak je to herpes zooster urcite je lepšie to preliečiť nakolko herpetické vírusy na začiatku tehotenstva sposbuju poškodenie CNS u plodu.

danika999
autor
19. mar 2013

znama mi vravi, ze keby som mala pasovy opar tak mam horucky atd..snazim sa sem namontovat fotku aby ste to posudili..zacalo to svrbiet v sobotu a v nedelu sa mi vyhodilo toto..vcera som to potrela kremom obycajnym a myslim, ze sa to zmensilo potom

danika999
autor
19. mar 2013

ked si vygooglim herpes zoster tak tam to vyzera teda o dost horsie

danielitka26
19. mar 2013

ja som mala niecco podobne na nohe

moon1979
19. mar 2013

@zuzulica pásový opar je typický tým, že je kruto bolí ... to by si zbadala hneď ....

moon1979
19. mar 2013

@danika999 toto podľa obrázku pásový opar nie je určite 🙂 ako som písala vyššie, pri pásovom opare sú brutálne bolesti, ono to nesvrbí ako bežne vyrážky zvyknú, ale príšerne bolí a robia sa pluzgiere až ...

danika999
autor
19. mar 2013

@moon1979 occh bodaj by si mala pravdu..no lekarka tam hikala nado mnou..🙂 uvidim zajtra ale potesila si ma veeelmi 🙂 dakujem..
toto ma iba svrbi, ziadna bolest ani zvnutra v okoli toho ani zvonku

evapavla
19. mar 2013

môj pásový opar vyzeral presne na obrázku a veľmi to bolelo, chodila som na inekcie proti bolesti, ale držím palce nech to rýchle prekonáš

moon1979
19. mar 2013

@danika999
no ako som písala, pásový opar jednoducho nie je bezbolestná záležitosť ... niektorí tú bolesť popisujú dokonca horšie ako pooperačnú ranu ... a keď si o pásovom opare niečo prečítaš aj nete tak sa dočítaš rovnaké info ako som ti napísala 🙂 nech ti všetko dobre dopadne ...
ja sa desím kiahní, ako dieťa som ich neprekonala, teraz v druhom tehotenstve som sa bála, aby som s nimi neprišla náhodou do kontaktu, lebo by bolo zle nedobre ... síce ešte som neporodila, ale desím sa momentu, keď mi deti donesú domov kiahne ... určite si ich odbijem aj ja ale v dospelosti to má podstatne horší a mnohokrát aj dramatický priebeh .... 😖

danika999
autor
19. mar 2013

@moon1979 no citam kadeco..ale niektore veci su velmi rozporuplne..pockam na lekara zajtra..ak je to ono neostava mi nic ine iba tie antivirotika..dam vediet zajtra co a ako..myslis, ze by mato bolelo uz aj teraz po 2-3 dnoch?

tadaminka
19. mar 2013

@danika999 ja som mala nieco velmi podobne na ruke a moja kozna lekarka to posudila ako herpes simplex ... natierala som to kremom vectavir a o par dni to bolo prec

danika999
autor
19. mar 2013

uff tak co teraz cakat dozajtra ci ist kupit aspon tu masticku..citala som, ze okrem antivirotik sa to lieci aj lokalne - mastou..ziadnu mi ale nedala

moon1979
19. mar 2013

@danika999 určite ano ... to je veľmi nepríjemné ochorenie ... podľa mňa ak to svrbí a má to taký drsný povrch a malinké pluzgieriky môže to byť obyčajná alergická reakcia na čokolvek ... sestre sa napr. také urobí po obyčajnom leukoplaste ... najprv jej to sčervená, potom to príšerne svrbi, stvrdne a urobia sa jej tam malé pluzgieriky ...
podla obrázku vidím len že to máš červené a teda popisuješ že to svrbí ...

lily14
19. mar 2013

@danika999 nebrali ti krv alebo ster z toho sa to da pekne zistit...lieky urcite nie ,ak tak liecit lokalne mastou

danika999
autor
19. mar 2013

hej no..ja som bola vo stvrtok na masazi, lebo ma bolel chrbat, ale klasika, lebo mam pracu za pc..takze som sla na masaz..lekarka si hned myslela, ze ma bolel chrbat z oparu nie z prace..po prvej masazi mi ostali tie dve ranky a to kusok bolelo, ako ked znamienko nechtiac zderies..v sobotu som sla na dalsiu masaz a v nedelu sa mi uz vyhodilo toto..takze ja som si povodne myslela, ze je to nejaka alerg.reakcia na olej s ktorym ma masirovala

lily14
19. mar 2013

@timona myslim,ze poskodzuju plod iba ak ich maju prvykrat pocas tehotenstava,ak uz mal niekto v sebe herpet.virus telo ma protilatky

danika999
autor
19. mar 2013

@lily14 nie nikto nic..rovno lieky a hotovo, poslala som priatela kupit masticku..ta snad neposkodi nie?

lily14
19. mar 2013

@danika999 lokalne neposkodi

zuzulica
19. mar 2013

@moon1979 šak práve to viem aj ja, len keď danika999písala,že to len málo svrbelo,tak som sa už zľakla. Ja som to práve preto vylúčila,lebo nebolelo,ani pľuzgieriky ako pri normálnom herpese neboli.Tak snáď som to dobre "diagnostikovala" ako len alergiu😉 A aj preto sa mi nechcelo leteť k doktorovi,lebo že v strede tehotenstva nieje ani tak nebezpečný ako na začiatku a na konci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre