Hroziaci potrat

slavk1985
18. mar 2024

Ahojte ja sa chcem opytat ci ma niektora takuto skusenost som v 16tt a uz v 15tt som mala taky svetlo hnedy vytok chcela som ist k lekarovi ale mal dovolenku takze som nikam nesla mala som silne bolesti v chrbtici v dolnej casti aj pobolievanie pod brusko den na to som mala na papieri tmavu krv ako keby by som mala menzes aj s dost velkou zrazeninou tak som utekala na pohotovos tam mi dali injekciu na zastavenie ultrazvuk v poriadku dieta v poriadku len placenta vraj trochu nizko polozena a poslali ma domov akoze preslo to ale v noci som mala jasnu krv tak znova na pohotovost a tam uz pretala ist krv v nemocnici som bola 3 a pol dna mi davali injekcie proti krvacaniu aj progesteron potom ma prepustili s tym ze som nekrvaca len som mala hnede vytoky o dva dni nato ako som bola doma som zase rano mala cervenu krv tak zase na pohotovost a povedal doktor ze vsetko je ok ze to du vraj nrjake zostatky ci co no ale moc tomu neverim neviem taze zase injekcia a zase domov ale stale mam spinenie a aj pobolievanie beriem magnezium aj progesteron no neviem ci mam tomu verit raz som uz potratila tazke neviem

lucia0211
18. mar 2024

@slavk1985 ja som tak ako ty,mala to iste v tehotenstve a ležala som preto 6 krat počas tehotenstva v nemocnici …nikdy nevedeli z čoho som to mala ..vždy si len domysleli že mi asi nejaká cievka praskla ako rástla maternica …urobila sa mi aj zrazenina a za každým mi povedali že mi hrozí potrat ..cele tehotenstvo som tak prelezala buď v nemocnici alebo doma ..ale stalo to za to ,máme krásnu dcérku ..držím palce nech aj u teba to tak dobre dopadne

sonka333
18. mar 2024

@slavk1985 bola,no a bola to nizko uložená placenta a do konca tehotenstva som ležala v nemocnici asi od polovice tehotenstva....samé infúzie magnézia....a dotiahla som to do 37 týždňa...no nakoniec gestačny vek dcérky zodpovedal 39tt....držím palce nech to dotiahnete do úspešného konca 🤱

slavk1985
autor
18. mar 2024

@lucia0211 Dakujem ti ..aj mne toto povedala jedna doktorka v nemocnici lebo som sa jej pytala ze vlastne kôli čomu som krvaciala ked mi robili ultrazvuk a povedali ze z vnutra je vsetko v poriadku to iste mi povedala ze mozno nejaka cievky praskaju tak mozno preto ale ze nikto mi nepovie presne preco sa to deje

slavk1985
autor
18. mar 2024

@sonka333 Oni mi povedali ze sa placenta posuva tym ako maternica rastie tak ze ona sa este upravi a prepustili ma mam dodrziavat kludovi rezim ale ja som si vsimla ze ja nemozem vobec nic lebo ja cely den nemam na papieri nic a ked viac sedim ale porobim nieco hned mam znova hnedy vytok

sella38
18. mar 2024

Ja som mala nizko placentu a v 20tt som zacala krvacat - odlucil sa mi kusok placenty a vytvoril sa velky hematom. Bola som v nemocnici mesiac. Potom ma pustili domov s velkou nevolou a vydrzala som do 36tt,ked som zase skoncila v nemocnici s velkym krvacanim. Mala som ale prisny kludovy rezim. Nerobila som nic, zadok vzdy podlozeny vankusom. Rano z postele na gauc, max ku chladnicke a na wc a vecer zase do postele. Davaj pozor.

deti95060810
18. mar 2024

pri druhom tehu som tak isto krvácala - masívne ... až 3 krát.. zakaždým som skončila v nemocnici. s vložkou som chodila až do 5 mesiaca. bola som na PN.
v 5 mesiaci všetko razom prestalo. bola som z toho na nervy - zrušila som PN a odišla do práce... dcéra sa narodila v termíne, chodí na gymn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre