Nízko položená placenta v 15. týždni

pato88
22. mar 2024

Ahojte, prosim mate niekto skusenost s nizko polozenou placentou? Ako to prebiehalo, co vsetko ste mohli a nemohli a dopadlo to dobre nakoniec? Pred dvoma dnami som mala trocha krvi na toaletaku a potom hnede spinenie, tak som vcera sla k doktorovi a povedal, ze je to z nizko polozenej placenty. Upokojil ma, ze sa taketo slabe krvacanie moze opakovat, ale keby mam pochybnosti mam hned volat. Inak uz vcera ani dnes ziadna krv nastastie. Len ma pobolieva brucho, ale ked lezim hned to prejde. Vraj nemusim lezat, len sa nemam namahat ( tlacit, tahat, zdvihat tazke) len teda neviem co presne teda mozem a nie. Napr dnes som ledva isla ako mi bolo neprijemne, kde som sla s malym do skoly. Na nete citam hrozne veci, je to naozaj tak vazne, aj ked silno nekrvacam? Hrozi aj potrat?

heln
22. mar 2024

@pato88 kludovy rezim, nednihat tazke veci, nechodit rychlo, po namahe lahnut na gauc a vylozit nohy

anavixy
22. mar 2024

Teraz kludovejsi rezim, hybat sa mozes, ale opatrne, nepretazovat sa, sex tiez nie. V 15tt je este prilis skoro na stanovenie dg, placenta sa este prirodzene rastom maternice vytiahne vyssie a je dost mozne aj to, ze v 20tt uz vcestna nebude. Hlavne bud v klude, sleduj sa ale zdravo, nie prehnane uzkostlivo, ked budes mat pochybnosti, vyhladaj lekara. 🍀

kiki68
22. mar 2024

@pato88 Ja som mala, nic tazke nedvihat, neklacat, Problem je od 22tt ked je stale dole ( ale napr mne sa posunula kusok az v 26tt), rodila som prirodzene. Ale nizko bola stale, len to spravilo tie potrebne 2,5 cm.

rebekita45
22. mar 2024

@pato88 ja som v 26 tt a druhy tyzden mam akurat zakazany sex, inak nic ine, tiez ju mam vzadu a nizko.. ale vraj sa rastucim bruskom moze nadvihnut.

arexka
28. mar 2024

Ja som mala nizko placentu od začiatku tehotenstva preto som aj špinila raz aj trocha krv ale to bolo uplne. A začiatku..mala som lieky na udržanie progestenalle zo spodu tie pomahali ale aj tak som to špienie občas mala myslela som že z tehotenstva nič nebude ale ako nahle začal druhy trimester špiennie odišlo a doktor povedal že placenta sa zdvihla na zadnu stenu hore takže je to v poriadku ja už som v 33tt teraz ma zas trapi že maly je otočený zadkom dole a bojim sa cisarskeho 😔 doktor ma stale ubezpečoval ze ta placenta sa vytiahne uvidíte ale snad aj vam to tak dopadne držím palce🍀👍

jana005
28. mar 2024

@pato88 ja som to mala pri prvom tehotenstve a keďže som robila čašníčku, tak ma lekárka vypísala, že nemôžem byť toľko na nohách
Mala som mať kľudovy režim a zakázaný sex.
Ja som nešpinila ani som nemala žiadne problémy.
Pri ďalších tehotenstvách som to nemala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre