Injekcie Fraxiparine v tehotenstve

rybka009
30. apr 2012

Ahojte 😀 prosim vas chcela by som vediet ci niekto uziva v tehotenstve injekcie Fraxiparine?? Ake s tym mate skusenosti 😒

delideli
2. jún 2012

@bis : to som myslela tak,ze som sice ziadnu studiu na porovnanie obidvoch liekov co sa tyka bezpecnosti (obecne) nielen v tehotenstve necitala (co neznamena,ze neexistuje),ale ze si myslim,ze medzi nimi v tomto ohlade ziaden velky rozdiel nebude..co sa tyka bezpecnosti podavania nizkomolekularnych heparinov v tehotenstve, o tom som necitala tiez, nemyslim si ze su nebezpecne,podavaju sa velmi casto a u vela zien predidu potratu,takze som po pripadnych neziaducich ucinkoch cielene nepatrala,vzhladom k tomu,ze ja tie lieky budem potrebovat na 100%,takze sa nechcem zbytocne znervoznovat.. a tu na MK som od bab co taketo lieky pouzivali nenasla ziadne negativne skusenosti..

bis
2. jún 2012

@delideli aha🙂tak dakujem za podrobnú odpoved.som kludná🙂

usacek79
2. jún 2012

@bis tieto nizkomolekulove hepariny sa davaju zenam VYSLOVENE na zachranu tehu, takze urcite neskodia babu 🙂 ja napr. uz nosim recept na fraxik v penazenke a ihned ako zistim, ze som tehu, tak mam zacat pichat..
a najma fraxiparin ci clexane patria k najslabsim, maju skor naozaj len preventivny charakter, ziadny vyznamny zasah do organizmu.
takze sa urcite nemas coho bat, vacsina z nas si to budeme pichat cele tehu.. 🙂

rybka009
autor
27. jún 2012

joooj baby mna ten fraxik asi zabije tie injekcie boliaaaaa 😒 😒 😒 a este ma ich tak vela caka ☹

andyb25
13. júl 2012

@rybka009 ahoj 😉 no občas, nie každá, a už ich mám necelých 30 za sebou a ešte min. 220 ma čaká...............ale zas čo nevydržíme to? Vydržíme 😉

sis8
19. júl 2012

ahojte, ja som si pichala od 5 týždňa do 28 fraxiparín, potom mi ho doktorka vymenila za clexane. najprv som si pichala do bruška, ale tiež som po 12-tom týždni prešla na pichanie do ramena a teraz si pichám viac-menej do stehna. tiež si už iba odrátavam, že koľko ma ich ešte čaká, nakoľko ich mám plánované až do skončenia šestonedelia.

kiss35
31. aug 2012

@kkatka113 ahoj prosim ta ako casto chodis na odbery aby ti mohli davku odsledovat? dik

kkatka113
2. sep 2012

@kiss35 Ahoj, ja chodim na hematologiu raz za dva mesiace, lebo si picham Fraxiparine 0,3 len cisto preventivne a vzdy mam fajn vysledky a nikto mi nikdy nezistil ze by som mala hustejsiu krv alebo cosi take.....to len cisto preventivne ako ochrana pre mna......ale inak sa chodi na hematologiu raz mesacne, to je tak akurat 🙂 Musim povedat, ze to celkom zvladam a ani modrin moc po rukach nemam a to si picham len do ruk, snad to tak aj ostane 🙂 Ty si ako na tom? 🙂

kiss35
2. sep 2012

@kkatka113 ahoj no ja mam leiden mutaciu heterozygodit..a picham 0,3 fraxiparin do brucha a mam dost modrin ale tak da sa to zvladnut len sami zda ze cim dalej tym menej miesta mam na pichanie a mam tam same hrcky do ktorych ked pichnem tak mi krv tecie :/
tak ty len preventivne pichas? ale museli mat nejaky dovod preco ti dali pichat nie?

kkatka113
3. sep 2012

@kiss35 Ty si pichas do brucha? To ja od zaciatku nemozem....ja si picham praveze do ruk alebo do noh, ale snazim sa najviac do ruk to je vraj najlepsie....no nechce sa mi to tu rozoberat, ale mala som nejake neurologicke problemy pred casom a preto mi to nasadili....aj ked krv mam vzdy ukazkovu....preto musim aj cisarskym rodit kvoli tlakom....no ziadna sranda tieto injekcie, ale tak vydrzime 🙂 Mne tiez obcas tecie krv ked blbo pichnem, no co sa da robit, musime vydrzat 🙂 Ty ako casto chodis na rozbor krvi?

kiss35
3. sep 2012

@kkatka113 no picham do brucha..mne dokr´torka povedala ze do brucha je najlepsie ze tam sa to najlepsie vstrebava..jasne ze vydrzime ved ide o nase miminka 🙂) no zatial som bola na rozbor raz za cele tehotenstvo..pred dvomi mesiacmi a ani nemam termin kedy mam ist zas :(

kkatka113
3. sep 2012

@kiss35 Vsak ono je asi jedno kam sa to picha, len moja doktorka ze nebudeme rozrusovat babatka v bruchu tak tehotnym kaze pichat si do ruk a noh.....hmm tak mne da vzdy ked tam idem dalsi termin a som sledovana pravidelne....a Fraxiparine ti ako predpisuje? Vsak to sa moze len na mesiac a potom treba kontrolu...

kiss35
3. sep 2012

@kkatka113 ja si tiez myslim ze to je jedno hlavne ze sa picha 🙂 fraxik mi predpisuje moj ganekolog na zaklade papierov od nej a aj ja simyslim ze by som mala byt sledovana castejsie a nie takto ako ma ona sleduje :(som tam bola pred dvomi mesiacmi a tam je dlha cakacia doba takze ak sa teraz objednam 2 budem este cakat :(

kkatka113
3. sep 2012

@kiss35 No tak to hej, mali by ta sledovat viac, ta moja doktorka je velmi poctiva na hematologii, normalne by som chodila raz mesacne, len cakam dvojicky, tak ma nechce tolko prenahat, nech radsej doma lezim 🙂 Ale u mna je to teda ine, davku mi zvysovat nebudu ani nic podobne, picham len preventivne kvoli predoslym zdravotnym problemom....pre nich su tehotne mozno aj trosku rutina, ze ked mas to tak sa dava to a maju to odskusane na veeela pacientkach ze nebyvaju problemy tak to mozno beru na lahsiu vahu.....ale rozhodne sa objednaj pre svoj lepsi pocit nech vies ze je vsetko ok 🙂

kiss35
3. sep 2012

@kkatka113 no jasne keby nehrozilo ziadne riziko tak mi to je jedno ze nechodim pravidelne ale ja sa bojim ze sa nieco stane a ja nechcem prist o babatko :(( uz som tam volala ale sestra mi povedala ze mam zavolat zajtra ked bude ordinovat docentka tak sa jej opytam co to znamena kontrola podla potreby ..
jaaj tak ty budes stale az do konca tehu pichat 0,3 ale co viem tie co maju leiden mutaciu tak podla vysledkov z krvi sa upravuje aj davka fraxiku...
a ty cakas dvojicky jeej 🙂 moj manzel velmi chcel dvojky 🙂

kkatka113
3. sep 2012

@kiss35 Jasne, tak sa porad s docentkou ze ci je v poriadku taketo objednavanie..... 🙂 No, dvojicky, bolo velke prekvapenie, ale uz sa teraz velmi tesime na nase dve rovnake baby 😀 Tak sa drz a verim ze vsetko bude v poriadku, by som najradsej zrychlila cas, dnes to mam za 100 dni presne este, ale uz by som bola rada keby bola zima a my nevyspati, ale stastni a velka rodina 🙂

javi37
3. sep 2012

Babulky, chcem sa opýtať, neostávajú Vám po injekciách také hrbolčeky? Teraz si pichám do ramena a dakedy sa mi na druhý deň urobí taká hrča...znamená to, že sa heparín nevpil, alebo prečo?

kiss35
3. sep 2012

@kkatka113 hej zajtra jej volam tak ti dam vediet co mi na to pvedala..
jeej krasa a este aj dievcatka copate dve krasne 🙂) juuuj aj ja sa tesim na zimu chcem velmi aby sme na vianoce uz boli 3ja ale uvidime kedy sa nam krpcek rozhodne ist na svet 🙂)

kiss35
3. sep 2012

@kiss35 moja a prosim ta este kde davas pouzite inekcie ja ich mam zatial doma :/
@javi37 moja hrcky ma asi kazda z nas co picha ja uz mam niektore aj velkosti fidorky :( je to vraj normalne

kiss35
3. sep 2012

@kkatka113 moja a prosim ta este kde davas pouzite inekcie ja ich mam zatial doma :/

elise
3. sep 2012

@kiss35 mne sestrička povedala že môžem do odpadu ale ja ich dávam do lekárne.

kkatka113
3. sep 2012

@kiss35 Do kosa.....neviem co ine by som s nimi mala robit, normalne v tom obale dam na ihlu ten umelohmotny uzaver a dam ich do toho priesvotneho obalu kde boli a zahodim....nic ine mi nejak nenapadlo s nimi robit....snad je to tak ok 🙂

kiss35
3. sep 2012

@elise
@kkatka113 takuze mozem normalne do odpadu ja som myslela ze nie 😕 tak to povyhadzujem 🙂

kiss35
4. sep 2012

@kkatka113 ahojky tak som dnes volala na tu Hematologiu..a hovorila som priamo s doktorkou..pytala som sa na tie vysledky skriningu co si vyziadal moj gynekolog (ci prvy potrat zapricinila zrazanlivost krvy) a povedala ze vsetko nasvedcuje tomu ze koli tomu sme prisli o mimi a potom som sa jej opytala na to ze co to znamena kontrola podla potreby a ze ci by som nemala chodit castejsie na kontroly a odbery a povedala ze tam sa davka zvysuje podla kg a 0,4 sa picha od 70kg a vy teraz mate kolko? som jej povedala ze 62 a ona tak to este je cas a vyhladajte si nejakeho hematologa blizsie k vam...poslem vam odporucania a vysledky postou..
tak teraz pockam a hned sa bjednam tu do za...

kkatka113
4. sep 2012

@kiss35 Hmmm, no ja uz mam cez tu kg hranicu, ale mne nic take nespominala, ja tam idem buduci tyzden tak uvidime 🙂

kiss35
4. sep 2012

@kkatka113 ja pockam kym posle tie papiere a hned sa objednam tu do za

govinda
7. nov 2012

ahojte kočky 🙂
Trošku som teraz zmätená, ako si pichať ten fraxiparine, či kolmo alebo pod 45 stupňovým uhlom. Dnes som bola na hematológii a predpísala mi 0,4 Fraxíku si pichať. Vzhľadom na to, že mám už veľké bruško, odporučila ramená a stehná, len teraz neviem, či do riasy alebo do svalu.
Pred 2 rokmi som mala nohu v sadre a 4 mesiace mi manžel pichal Fraxiparine do brucha, ale to tam nebolo bábo, tak som neriešila 😒

kkatka113
8. nov 2012

@govinda Ahoj 🙂 Ja si picham cele tehotenstvo 0,3 fraxiparine a hlavne do ruk.....je to trisku take tazsie lebo na ruke nevies spravit take riasy, ale manzel mi vzdy tak nariasi kozu a ja si to tam pichnem, trochu nasikmo a je to. Mi doktorka odporucila vacsinou ruky, ze do noh to viac boli.....jasne ze mam z toho hrce, predsa len si to picham od nejakeho tretieho mesiaca tehotenstva, ale celkom to zvladam az sa cudujem, a to som uz pomaly na konci 🙂 Ak budes uz mat ruky samu hrcu tak potom skus stehna, vzdy uvolnit sval a pichnut....ja si vzdy rano ked sa zobudim nech to mam na cely den za sebou a caka ma to az dalsi den 🙂

andyb25
12. nov 2012

@govinda ja si tiež pichám od začiatku tehu, najprv do stehien, keďže bolo leto a nosili sa tričká , ale teraz mi mm pichá do ruky(ramena) ale pozor určite nie do svalu 😉 !!! do tej kožnej riasy asi 45 stupňový uhol

govinda
12. nov 2012

@kkatka113 @andyb25
už som našla kadejaké spôsoby, každý na to ide inak 😀 Mne pichla sestrička u nás v bloku, aby manžel videl a naučil sa - raz do ruky a raz do stehna. Ale tam, kde som dostala do stehna tak to ma bolí aj pri chôdzi, lebo ja ťapa klasicky napnem sval 😀 . Pravdou je, že sestrička to nepichala do riasy, niekde čítam, že do riasy, niekde odporúčajú nie do riasy, že sa to ľahšie vpichuje .... no už som šalená z toho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre