Je bežné svrbenie bradaviek v tehotenstve?

tanja61
5. jan 2011

cavte baby neviem ci je tato otazka na mieste ale som s toho dost nervozna 😒 som v 33tt a uz asi mesiac ma strasne svrbia bradavky,najprv som myslela ze mam suchu pokozku ale aj ked sa kremujem tak svrbia dost ma to vytaca,stretla ste sa s tym uz niekto?mam ist k lekarke alebo je to bezne?pri prvom tehotenstve si na to nepametam:(dakujem

anjelicek26
5. jan 2011

Moze sa uz tvorit mliecko, stacia kvapky, co vybehnu na povrch bradavky a uz mozes dostat candidu ci ine plesnove ochorenie, treba na to masticku, predpise ti ju gynekologicka. Lepsie preliecit teraz, ako by to malo dostat aj babo - biely povlak na jazycku.

tanja61
autor
5. jan 2011

@anjelicek26 no myslela som na to brrr🙂moj syn mal biely jazyk po narodeni a nevedeli sme sa toho zbavit velmi dlho ale nesvrbeli ma bradavky ☹ ale asi zajdem k lekarke 😉

anjelicek26
5. jan 2011

@tanja61 - ked ma dietatko uz biely jazycek, treba preliecit oboch, aj natierat bradavky, aj jazycek, neviem presne cim, ale urcite aj dietatko... inak sa to fakt moze dlho tahat. Urcite sa opytaj doky na to, taketo svrbenie je jasny priznak infekcie.

tanja61
autor
6. jan 2011

@anjelicek26 bola som vcera u lekara a povedal mi ze o ziadnu infekciu nejde ze svrbenie a bolenie moze by uplne normalne v tehotenstve takze sa nemam obavat a dal mi kamilkovu masticku tak neviem 😒

anjelicek26
6. jan 2011

@tanja61 - a to ti povedal len tak, bez kultivacie? Nezobral ster na rozbor?

tanja61
autor
6. jan 2011

@anjelicek26 no nezobral pozeral cez lupu a povedal ze nevidi nic cudne a ze to je v tehotenstve normalne,no neviem ci je ale uz som na nervy s toho 😒

tanja61
autor
28. jan 2011

pomoc!!!!mna stale tie bradavky svrbia davala som si harmancekovu mast teraz si davam bepanthen ale je to neznesitelne,na bradavkach mam aj suche a cervene fliaciky.... ☹ som s toho vazne nestastna ☹

delilah1
28. jan 2011

@tanja61 určite chod ku kožnej

tanja61
autor
28. jan 2011

@delilah1 aj by som sla ale ja zijem v UK a tu sa musis objednavat a caka sa aj 3mesiace ked sa tam vobec dostanes a doktorka ta odporuci ☹ tu vsetko riesia obvodny lekari a bola som so svojim problemom a povedal ze on tam nic nevidi a ze to v tehotenstve je normalne ale ja si to nemyslim ☹

delilah1
28. jan 2011

@tanja61 no mňa tiež svrbia a kožná mi dala takú obyčajnú vazelínovú mastičku - infadolan sa to volá, že ich mám podráždené a treba ich natierať,ale iba veľmi tenkou vrstvou 3x denne a pred každým bradavky jemne umyť čistou vodou... dúfam, že si niečo voľnopredajné na to nájdeš, ale ja si tiež myslím, že je to v tehu normálne

tanja61
autor
29. jan 2011

@delilah1 no mozno je normalne v tehotenstve vselico ale svrbenie bradaviek v kuse 2mesiace to si nemyslim a este aj s cervenymi suchymi miestami ☹ vaselinova masticka to je ok na suchu kozu ale ja pouzivam tiez krem na suchu podrazdenu kozu ale to nepomaha takze to nebude chyba len v suchej kozi ☹ no zajdem este raz za lekarom 😒

delilah1
29. jan 2011

@tanja61 tak ti želám skoré uzdravenie 😉

tanja61
autor
30. jan 2011

@delilah1 dakujem 😉

andysok
8. feb 2011

@tanja61 ahoj ja mam to iste hlavne vecer a v noci ma svrbia.......dr.som to povedala.....a vytok nemas ziaden?

tanja61
autor
8. feb 2011

@andysok vytok mam raz priesvitny raz biely bez zapachu preco?

andysok
8. feb 2011

lebo som ctala ze mykoza dolu moze mat suvis aj na bradavky, ale ber to z rezervou ....nemam to potvrdene , ale mam take iste ako ty....
@tanja61

tanja61
autor
8. feb 2011

@andysok a lekarka ti nieco dala alebo skonstatovala co to moze byt?

andysok
8. feb 2011

@tanja61 doporucila mi magnezium a predpisala cipky 😉

miskafl
21. júl 2012

Ahojte, aj ja by som poprosila o radu ohladom bradaviek, neustale ma svrbie, dokonca tam mam taku suchu popraskanu kozu, prsia mam bolestive. A to stale natieram kremom na suchu pokozku, kedze to tam mam take popraskane, podprsenky pouzivam samozrejme z obchodov pre tehotne... Mate nejake rady a skusenosti? Dakujem 😉

lencika
18. feb 2013

ahoj, skus si prat podprsenky v detskom pracom prachu a hlavne porozmyslat ci ti nieco nepribudlo v jedalnicku nove a skus pouzit bepanthen drzim palce

domciatko
9. máj 2014

Ahoj , ja som mala ten istý problém ako aj vy a liezlo to dosť na nevy ale odkedy používam masť calcium taj je to v poho zatiaľ sa nesťažujem 🙂 ... masť dostanete kúpiť voľne v lekárni ... prajem pekný deň

pusinocka16
13. júl 2015

Cawte baby strasne ma svrbia bradavky je to hrozne
Asi sa zblaznim neviete cim to moze byt???

milota164
6. aug 2015

ja som na bradavky pouzivala Bepanthen, dobre premasti a ukludni a nemusi sa pred kojenim umyvat

katkaajurko
20. júl 2016

@tanja61 ahoj,aj mna svrbievaju bradavky ,ako to u teba dopadlo? je to mykoza?

maykaaa1122
9. jan 2017

ja som na bradavky pouzivala Bepanthen, dobre premasti a ukludni a nemusi sa pred kojenim umyvat, co je velka vyhoda

autumn11
17. jan 2017

mňa svrbeli bradavky v tehotenstve často. Natierala som si ich bepanthenom care. Premastí a pokožku ukľudní.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre