Je šanca že sa Anembryomola nezopakuje?

anikar
16. sep 2008

mala niektora s vás anembryomolu ?je šanca že sa to po druhý krat nezopakuje?podeľte sa o skusenosti..dakujem

petrakalcik
26. sep 2008

Ja jdu za 14 dni. Ale pred chvili jsem mluvila s kamaradkou. ktera mela to same, a kontrolu mela po 1.MS. Takze je to asi normalni a zalezi na MUDr.

sweety1
23. apr 2009

Zuzka, aj ja mam za sebou zamklnuty potrat. Je to strastne smutne. Stalo sa mi ti v 8tt, v auguste minuleho roka. Teraz som zasa tehotna v 6tt a zasa len ticho dufam ze teraz to klapne. Ta neistota ma strasne zoziera. Ma niekto podobnu skusenost? co mam robit? ASI SA ZBLAZIM

bocmanka
23. apr 2009

😒 juuuj, sweety nezblázni sa, ja som mala dvakrát zamĺknuté potraty a mám tri detičky, tak veľa síl želám.. 😵

ikke
17. okt 2009

z nasho archivu:

vikuska • 13. jan 2008 o 14:57
Ahojte mamičky,chcem sa Vás opýtať,či niektorej z Vás určil doktor diagnózu anembryomola.Mne ju doktor stanovil v 2.mes.druhého tehotenstva,absolvovala som zákrok a ďalšie vyšetrenia,ktorými sa hľadala príčina potratu.Nič sa nenašlo.Chcem sa Vás opýtať,ktoré ste to tiež zažili,či Vám zistili príčinu a či ste potom nemali problém s ďalším tehotenstvom.Ďakujem.

lenoc • 16. jan 2008 o 15:26
Ahoj vikus, mrzi ma to. Ja som otehotnela vo februari a prisli na tuto diagnozu az v 12tt, teda v maji. A to som tyzden predtym bola na uzv u lekara, ktory bol zrejme slepy jak patron, ked povedal, ze je vsetko ok, dokonca sa mu zdalo, ze vidi akciu srdiecka. No ale ine si sa pytala. Zistili mi zvysenu zrazanlivost krvi = trombofilnu mutaciu, ale to spolu na 95% nesuviselo. No a snažiť o druhé baby sme sa začali v septembri, v decembri sa zadarilo - na stvrty mesiac pokusov. Vysledok vidis v pase. Oboch drobcov som uz videla na uzv, mali aj srdiecka bijuce.
Drzim paceky potom pri snazilkovani.

vikuska • 17. jan 2008 o 09:41
Ahoj lenoc,dík za odpoveď.Doktor mi síce tiež hovoril,že by nemal byt problém pri ďalšom otehotnení ,a že je malá pravdepodobnosť,že by sa to mohlo zopakovať.3-4 mesiace mame počkať a tak sa môžeme snažiť.Dúfam,že sa to podarí čím skôr.2 x sa zadarilo na 2 pokus,snáď aj do tretice.Ako čítam,tak sa Vám zadarilo pekne.Hneď dva kusky.Prajem aby bolo všetko OK a aby Ťa drobci veľmi netrápili. .Držte sa.

domcek • 17. jan 2008 o 09:50
Vikus ja som mala tuto istu diagnozu. Zistili mi to v 9tt. A boli to dvojki.
Po hystologickom vysetreni mi boélo povedane ze to mohla byt geneticka vada preto sa embrijka prestali v ranno stadiu tehu vyvijat.
Drzim palce nech to skoro vide.
Lenoc gratulujem.

vikuska • 17. jan 2008 o 11:11
Ahoj domcek,dik.Na nete so citala,ze pricinou moze byt genet.vada,ale u mna sa nic nenaslo.Vsetky vysledky boli negat. a na histologii sa len potvrdila anembryomola.Aj tebe domcek drzim palce,nech mas cim skor 2 //.

lenoc • 17. jan 2008 o 16:03
ďakujem babule. Aj aj vám držím palčeky, nech sa čoskoro môžete znova tešiť z rastúcich brušiek.

susik77 • 17. jan 2008 o 16:07
ahojte, tu diagnozu mala svagrina, asi pred styrmi rokmi-tiez to mali byt dvojcata.no a teraz ma uz 9-mesacne zdrave dievcatko
ja som mala zase v tom istom obdobi parcialnu molu a tiez dalsie tehu ok.
ze vraj to mali byt dvojicky a niekde v tom vyvine sa to pokazilo

kubko • 19. jan 2008 o 20:03
Moje prve tehulkovanie sa od zaciatku lekarovi nepacilo, potom som zacala spinit. V 8tt mi oz namil, ze sa nedá nic robit, ale ze musim ist na cistenie. Diagnoza anembryola. Neprislo sa na ziadnu pricinu. Doktor mi povedal, ze sme bohuzial na Slovensku a len v americkych filmoch sa prichadza na odpovede preco. Tu len zhodnotia, ze si potratila. Vraj ked sa na zaciatku niekde stane chyba, priroda chybny plod vyluci, alebo vobec nevytvori. Ja som si hovorila, ze to bolo aspon o trosku lahsie, ked som svoje mimi nikdy nevidela, vzdy bola na ultrazvuku len "cierna prazdna diera". Keby som videla drobčekove bijuce srdiecko a potom nic, to by som ovela tazsie, znasala, aj ked aj toto bola pre nas katastrofa. Dali sme si pol roka pauzu a na prvy raz sa nam podarila nasa milovana bambulka. Tehulkovanie aj porod uplne bezproblemov, keby niekto potreboval vynosit alebo porodit dieta prihlaste sa chi chi
Vsetkym vam drzkam palceky, aby sa to nikdy nikomu nezopakovalo a nestalo. Snazilkam skore //, tehulkam uzasne tehulkovanie, a maminkam samu radost z deticiek

lauritka • 19. jan 2008 o 20:15
ahojte u mna bolo podozrenie na anembryomolu, bolo vidno len gest.dutinka ale plod tam nebol. nakoniec ked ma cistili a nasledne to dali na histologiu, bol potvrdeny missed abort. takze ta anembrymola to nebola.
kocka co so mnou lezala, mala tu molu..ak sa dobre nevycisti maternica, moze sa to vratit. ta mola sposobuje bujnenie buniek. je dobre este chodit na kontrolny odber hcg po revizii. mal by klesnut uplne na nulu.

olinkam
8. dec 2009

ahojte baby, som tu nová a mne včera akurát v deň mojich narodenín doktor oznámil, že tam nevidí plod iba prázdny vak. zajtra idem do nemocnice na kyretáž a mám strach

lillyzelvicka
30. dec 2009

ahoj, přidávám se do klubu bohužel☹

evitkamalicka
30. dec 2009

ahoj babule, aj ja som si to zazila pri prvom tehu a hned po prvej MS sa nam zadarilo a mame krasneho zdraveho chlapceka a teraz cakame druhe

elinka27
10. jan 2010

ahojte,vcera som prisla domov,bola som v nemocnici, kedze som zacala spinit tak som isla svojmu lekarovi,ktory mi urobil kontrolne sono a tam zistil ze nieje vidiet ani vacok ani plod,ale uistil ma,ze o mimomaternicovu tehotnost sa nejedna.Prijali ma do nemocnice,kde som lezala a jedla lieky na udrzanie tehotnosti,z vysledkov krvi mam HCG vraj vysoke, tak cakam do stredy kedy mi urobia sono, ci sa plod alebo aspon vacok objavi, ak nie tak pojde o anembryomolu - bezplodovu tehotnost a budem musiet podstupit kyretaz.Len neviem co si mam mysliet o tej vysokej hodnote HCG.

chovancova27
20. jan 2010

Ahojte kočky, tak sa pridávam s mojim zážitkom...:(( bola som v 10 tt, keď som začala špiniť - nič len dve maličke kvapky na nohavičkách. Hneď som utekala k doktorovi, ktorému sa "niečo" nezdalo, poslal ma do nemocnice, kde ma hneď objednali na kyretáž - prázdny plodový vak :(( teraz som týždeň po kyretáži, už by som to nechcela nikdy zažiť :(( čo sa týka bolesti - kyretáž sama o sebe nebolí, akurát moja dušička bolí... :(( snáď to nabudúce bude lepšie... kázali mi 6 mesiacov čakať, ale toľko asi nevydržím, skúsime otehotnieť po 3 cykloch a uvidíme...

abbi
21. jan 2010

chovancova neboj podari sa to. je mi luto, tieto veci su nechutne.
Baby aj vy ste mali potom tie dalsie 2 tyzdne vsetky tehu priznaky?
Elinka ako si dopadla?

elinka27
28. jan 2010

abbi, o tyzden neskor bolo plod vidiet aj s akciou srdiecka.V pondelok som bola u svojho lekara a podla sona je plod o 2 tyzdne mensi,takze som pravdepodobne mala ovulaciu neskor a spermia si pockala 🙂 zatial je vsetko ok,a dufam,ze to tak aj ostane a na prvu poradnu idem az 22.2. to uz by som mala byt v 12tt

mmmk
26. feb 2010

hilda01 • Včera ve 21:17
ahoj. Je tu niekto, kto ma rovnaký problem ako ja? Podľa krvných testov som bola tehotná, gestačný vačok bol vytvorený, mala som byť v 7 týždni tehotenstva a nebolo vidieť podľa sona embryo....mám prísť o týždeń, ale neverím, že by to mohlo výjsť.... ☹

hilda01 • Včera ve 21:27
asi nikto nema taký problem....počula som, že to asi je zamlčané tehotenstvo a tým pádom sa bábatko nevyvíja...taká smola...fakt nikto sa s týmto nestretol? ☹

mmmk • 34tt • Včera ve 21:28
Hilda, myslim, ze toto je to, co hledas
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hilda01 • Včera ve 22:38
díky moc mmmk....prečitala som si to....takže som už utvrdená v podozrení, že nijaký zázrak sa už nemože stať...lebo nikto nenepísal mi, či aj on mal takýto problém a potom akoby zázrakom sa plod začal vyvíjať ....

len • Včera ve 22:48
Hilda, buď je to opožděné těhotenství (ovulace byla později než 14. den cyklu, to je celkem běžné) a za týden se embryo objeví, nebo je to opravdu zamlklé těhotenství a za týden to bude vypadat stejně. Takhle ze začátku těžko říct, proto tě pozvali na tu další kontrolu, jestli tam je nebo není nějaký vývoj.

petra.vavra • 1d, snž • Dnes ve 00:52
biochemické těhotenství ☹

ratatooy • 8tt • Dnes v 07:57
hilda já byla na utz v 6 tt a byl vidět jen vacek a embryo ještě ne myslím si že i u tebe bylo ještě brzo.teď jdu na utz v 9tt a to by jsme měli mít už srdíčko.

askona
17. mar 2010

ahojte dneska som bola u doktora na utz som 8tt videl len vacok mam 17mm povedal mi ze mam anembrzomola
mam vysadit utrogestan mala som HCG poyitivne a hladina progresivne stupala vie mi niektora poradit

bejca
1. jún 2010

ahojte

neviem ci mam nieco ako tu spominate ale uzsom z toho smutna a vystrasena ☹ 😔

30.4. som bola na uzv a potvrdila mi moja doki v BA / vybavena / tehotnost viditelne s plodom a bilo srdiecko

14.5. plod krasny 8mm srdiecko bilo o 106 tiez moja doki v BA

22.5. sme mali sportovy den - syn skakal na skakacom hrade a dostal facku od chlapceka - jasne zenechtiac ...ale ja som automaticky po nom vystartovala ale ma to odhodilo sice som nespadla len ma to otriaslo a zlakla som sa ....

27.5.som isla radsej k svojmu dokimu co k nemu patrim nakolko moja doki je na dovolenke a pride az 7.6. ☹ a povedal ze nevidi akciu srdca a miminko ma 3,58 mm ..............zeaby som radsej isla do BA

1.6. som bola v BA zobrala ma kolegyna mojej doki a zistila : akciu nevidela , miminko ma 5,5 mm ......dost sa ponahlala , a ked mi robi uzv vaginalny moja doki tak vidim vsetko krasne ako na dlani ....napr akma plod ako som mala ja 8mm na obrazku co mi odfotila mal cca 2,5 cm cize krasne zvacsene a tato a ani moj mi to nezvacsili a co ma prekvapuje tato sa aninesnazila s tym uzv poriadne popozerat a najst ci nahodou tam neni est ejedno alebo zvacsit a skusit pozret poriadne tu ozvu ...a ukoncila to tym ze ak budem spinit , krvacat mam hned prist ale inak objednat o tyzden .....to uz tam bude moja doki

neviete mi prosim poradit co to moze byt?? dakujem

buducamama
1. jún 2010

bejca-myslim, ze ti neostava len cakat a fakt robit to co ti poradila doktorka. Nemas ako to vyriesit, ked tak este k inemu lekarovi. Ale ked sa zvacsilo, srdiecko bije tak potom by problem nemal byt. Anemryomola je uplne nieco ine, takze si asi v zlej teme.

bejca
1. jún 2010

srdiecko praveze nevidela - ziadnu ozvu 😅 ale dakujem 🙂

cicci
3. jún 2010

@mmmk
aj ja som presne ten pripad. co mas nove ty? ja som v pondelok absolvovala cistenie.....

cicci
4. jún 2010

pre hildu - sme na tom rovnako, je mi luto, ale si budes musiet absolvovat cistenie. drz sa.

barbora_h
14. júl 2010

Pripájam sa do debaty o anembryole.
Včera ma doktor poriadne šokoval, síce mi potvrdil, že ide o tehotenstvo v maternici (v marci som mala mimomaternicové), ale vraj v gestačnom vačku zatiaľ nič nevidno. Som v 7. týždni. Takže som sa dala na prieskum, čo to vlastne je a aké sú možnosti. A na veľmi zaujímavej stránke http://www.misdiagnosedmiscarriage.com/blighted... som našla info, ktoré ma zatiaľ upokojilo. Vraj je možné čakať aj do 10. týždňa, až vtedy sa môže plod po prvýkrát ukázať a nie je nutné ísť na čistenie hneď ako lekár nič nenájde. Podľa tejto stránky je dokonca možné čakať, pokiaľ sa neobjaví horúčka, bolesť či nadmerné krvácanie. Vtedy je nutné to už riešiť. V prípade, že ide naozaj o anembryolu, telo to spontánne vylúči aj samo. Nič by ma nemrzelo viac, ako keby ma doktorka poslala na kyretáž a následne by som zistila, že som urobila obrovskú chybu.
Hlavné je nestrácať nádej, že to všetko dobre dopadne. V takomto prípade mi nezostáva nič iné len myslieť pozitívne a modliť sa, aby bábätko začalo rásť.

miriamka
5. aug 2010

Ahojte,
tie co ste mali po MA tuto diagnozu,ako dlho vam lekar nakazal cakat s dalsim snazenim?

zuzanka7117
9. aug 2010

zuzanka7117 – Ahojte baby, tak vysetrenie mam za sebou, nedopadlo to dobre....Bol tam stale iba ten prazdny vacok, len o 1 a pol mm vacsi. Takze sa jedna o tu anembryolu ci ako sa to vola.....no nic, bola som s tym uz zmierena, vyjde to nabuduce. Len ma trochu zarazilo ako to tu riesia, hadam to dopadne dobre.....
Dali mi styri druhy tabletiek a jedny cipky, na vyvolanie potratu a mam to urobit sama doma....akurat som si vlozila 4 tabletky do posvy a dalsie tri zapila vodou a o 1-4 hodiny by som mala zacat krvacat a potrat by mal nastat o 4-6 hodin, alebo na druhy den. Keby som zvracala, mam aj cipky do zadku a potom dalsie tabletky od bolesti. Ak by som krvacala tak, ze behom 2 hodin by som musela menit 6 tych dlhych vloziek na noc, tak mam ist do nemocnice. Mam zobrat taxika a proste ist...parada....Fakt sa dost bojim ako to dopadne, hadam bude vsetko ok
Pekny den

madormi
6. okt 2010

ahojte a měla z vás některé opakovanou anembryomolu? mě se tos talo letos v únoru a ted v záři ( v únoru jsem na revizi nebyla, tentokráte ano a nic moc zážitek :-/

zuzana_1
18. okt 2010

ahojte baby...
na kyrete kvoli anembryomole som bola 8.9., 10 dni pred svadbou :( som po prvej MS , a ovulacia akosi zatial neprichadza..."kontrolovali" ste si to niekto? moze meskat?

klamparovci
20. okt 2010

ahojte,pripájam sa aj ja,včera mi lekár napísal diagnozu podozrenie na anembryomola,podľa PM by to mal byť skoro 8tt,a vraj je to maličké 11mm a 6mm,ale ja si myslím,že som zostala v tom tak asi o 2 týždne neskôr,takže by to mal byť 5 týždeň aj pár dní,trochu špiním,takže pri silnom krvácaní do nemocnice na revíziu,alebo o týždeň na kontrolu či malinké rastie...som na nervy...nečakám prvé bábo,ale už keď sme sa rozhodli,že nejak bolo,nejak bude,teraz toto...odvčera čítam a čítam,asi to poznáte

lubica69
20. okt 2010

Ahojte dievčatá
Ja som mala diagnózu anembryomola v apríli tohto roku Čakali sme až do 10tt potom som šla na kyret
Teraz som zas tehu V piatok ma čaká kontrola tak som veľmi zvedavá Začínam sa báť Myslela som,že je to zriedakvé a nestáva sa to v tehotenstvách za sebou ale ako píše@madormi,že sa to stalo 2 krát posebe juj bojím bojím
@klamparovci moja držkám ti veľmi palčeky nech je to OK

marketa137
26. okt 2010

Ahoj, jen V8m chci napsat že loni v červenci mě tim doktoři taky strašili už mě posílali na ukončení a já šla raději domů s tim že přijdu za 3 dny a nakonec bylo vše ok. Víc mam v albu. Jen tam byl rozdíl že dle MS jsem byla 8tt ale dle UTZ jen 6. Asi se Tomík někde zatoulal a ted si z něj manžel dělá srandu že jako neprosperující těhu vypadá docela dobře. Takže pokud HCG roste tak ybch určitě čekala, kolikrát se otěhotní jinak, mě brali jen podle tabulek a tak by ukončili zdravé těhu. Na druhé straně jsme zažila i samovolný potrat 😒 . Vim že u téhle diagnozy ani rostoucí HCG nic neznamená,a le prostě těhu ukočovat v 7TT jako chtěli u mě je prostě blbost. Pak když bylo srdíčko tak doktorka v nemocnici na můj dotaz že jak mě mohla posílat na přerušení jen pokrčila rameny že ybch nebyla první a ani poslední 😝

janickabez
12. nov 2010

Ahojky my jsme si tím prošli , chodila jsem k dr, co neměla UTZ a tak mi zjistila anembryomolu až ve 12tt na utz v nemocnici, když jsem začala krvácet, pak v pohodě 3 měsíce na to zdravý těhu a za 2 roky další, takže máme 2 krásný dětičky, ted jsem byla na kontrole v 6+1tt a zatím jen váček, musím říct, že jsem se citila rozpačitě, ale Marketin příběh mi dal novou naději, takže děkuji a s pozitivní myslí sečkám do uterka na kontrolu... 😉

selia1979
18. nov 2010

ahojko maminky a tehulky ani neviem ci s aj jamam ratat este k tehulkam lebo moj problem v terajsej dobe je anembryomola som smutna no verim ze o 2 mesiace budem zase tehu este ze mam 2 krasnych chlapcekov a tesim sa s nimi keby to bolo prve bola by to asi rana.
Co je to za zlu dobu ze sa stavaju take strasne veci ☹ ☹ ☹

ka3n
30. nov 2010

ahojte..aj ja sa musim zdoverit, ze 20.10. som bola na kyratazi /anembryomola/...a 16.11 som mala prvu menstruaciu..prve tehotenstvo aj porod bol ina jednotku, ziadne komplikacie, aj otehotnenie bolo rychlo ..v oboch pripadoch na prvykrat..co myslite mam este cakat alebo sa mozeme uz snazit o babatko..dakujem

majuschka76
1. dec 2010

@ka3n ahoj aj mne robili 20.10.kyretáž mala som MA,v plodovom vačku,len tekutina,bolo to veľmi ťažké prežiť.Menzes som dostala 11.11.,dnes je to 6.týždnov,ako som šla do poradne a dr.tam nič nevidela,ale snažíme sa ísť dalej,aj ked nezabudneme nikdy na tohto nášho anjelika.My sa už snažíme o bábo,resp.nerobíme nič proti,ak otehotniem a bude všetko v poriadku,budeme šťastní,ja sa cítim v pohode,výsledky mám v poriadku,ešte zajtra idem na hematologiu,je veľa žien,ktoré otehotneli po 1.MS a je všetko ok,tak uvidíme,tak sa držkaj ajoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre