Je to tvrdnutie bruška alebo možný problém?

bubasica
10. jún 2016

Ahojte, som v 28 tt a neviem že či mi tvrdne brucho alebo čo ale mám to bruško také napäté a niekedy ma dosť boli kopanec od malého akoby skrz tu kožu že mám napätu.. Mala s tým niektorá z vás skúsenosť? Je to tvrdnutie alebo njaky iný možný problém alebo je to normálne?

zuzi0911
10. jún 2016

Tvrdnutie je stah,,cítiť to akoby ti postupne nieco zovrelo brucho a je celé tvrdé na dotyk. Po pár sekundách sa uvoľní a opakoje sa to ,,,,kopancek ťa bolieť môže toto by bolo ok,,, no to tvrdnutie nie tam ak sa ti to zopakuje a mení si istá choď aj na pohotovosť a a povieš im čo ťa bolí a podobne hlavne tá pozrú či sa neotvaras,,,

kubkovamama
10. jún 2016

@bubasica Ja som v 20tt a mám to cca od 16tt. Tvrdnutie poznáš podľa toho, že celá maternica-od cca nad pupkom po podbruško je ako kameň na dotyk. Trvá to od pár sekúnd po minúty. Tiež sledujem čo je mimi a čo maternica. Ak sa mimi prevaluje, sú to akoby tvrdé vypukliny len na niektorých miestach a ostatné máš na pohmat mäkkšie. Ako prvé to spomeň lekárovi. V prvom tehu sa mi začal vďaka tomu skracovať krčok. Teraz mám s tým veľké problémy od začiatku( okrem iného) aj nemoc. už bola, PN, lieky.. nespoliehaj sa na nejaké rady, niektoré baby prejdú s tým v pohode celé tehu a niektoré ležia. Tiež ležím, žiadne domáce práce, chodenie, nič. Dáva sa magnezium cca 3-4x denne, mne ani to nepomáha, tak mám Buscopan. Vždy radšej 100x k lekárovi zbytočne ako raz neskoro.

bubasica
autor
10. jún 2016

No asi to nebudem mať tvrdnutie alboco.. Ale aj my bolo zlé A zle sa mi dýchalo, neviem či ísť na pohotovosť zas aby som tam nešla zbytočne

zuzi0911
10. jún 2016

@bubasica zbytočne to určite nebude,,netreba nič zanedbať,,ja som bola v trhu na pohotovosti vždy keď sa mi niečo nezdalo,,,nič neriskuj

bubasica
autor
10. jún 2016

Dobré teda ďakujem 🙂 pôjdem tam pre istotu

zuzi0911
10. jún 2016

Drž sa daj vedieť ako si dopadla

apolka77
10. jún 2016

@bubasica treba sa poradit s lekarom,,kazda sme ina..mne zacalo tvrdnut brucho skoro, snad medzi 3-4 mesiacom... dali mi magnezium nemala som pocit ze nejak zabera..ale inak bolo vzdy vsetko v poriadku, Bola som na PN...aj ked ma to znervoznovalo to tvrdnutie bolo casto, ale lekar v mojom pripade nevidel dovod na nemocnicu..porodila som spontanne v termine..takze u mna to nic neznamenalo, ale ty sa porad...

bubasica
autor
10. jún 2016

@zuzi0911 tak nehali si ma na pár dní V nemocnici A dávajú mi magnézium infuzky a bolo to nakoniec také to tvrdnutie brucha 🙂

zuzi0911
10. jún 2016

@bubasica tak zbytočne to nebolo,,drž sa a prajem nech je všetko ok,,,

bubasica
autor
10. jún 2016

Ďakujem 🙂)
@zuzi0911

lili007
11. jún 2016

Tvrdnutie ma presne take priznaky. Niekto ho pocituje tak, ze ma brucho ako kamen. Ja som mala taky pocit strpnutia. Cele tehotenstvo som brala Magnezium. Nie je to ziadna vazna komplikacia len to treba podchytit ako samozrejme vsetko co sa zda v tehotenstve podozrive. Radsej sa 2x u doktora spytat ako to raz podcenit. Tak oddychujte. Drzime Vam palce🙂

domina335
22. aug 2019

@zuzi0911 mne to ties trva skoro 3 tyzndne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre