Kolika obličky v tehotenstve

angels7887
10. dec 2010

Ahojte.Chcem Vas poprosit o radu, lebo uz dalej nevladzem zit v takych bolestiach. A hlavne ak by niektora z Vas mala takyto podobny problem v tehotenstve, tak by mi mohla napisat ako to vsetko zvladla a prezila do pôrodu tieto bolesti,ale aj po pôrode. Ci sa to zmenilo a uz necitila taku bolest, alebo ci nastali nejake komplikacie.
V 28 tyzdni tehotenstva som dostala koliku oblicky. Najskôr ma liecili infuziami, ktore samozrejme nepomahali, tak mi museli zaviest drenaz-hadicku do mocoveho mechura, aby som sa lepsie vyprazdnovala. Bolesti ustupili, ale zacali dalsie. Dostala som riadneho rezaka pri moceni, cikam krv a je to neuveritelna bolest. Od pobytu v nemocnici som bola 2x za svojim urologom, dal mi dvoje antibiotík, ktore samozrejme nezabrali.Stale neuveritelne boli. Teraz som v 33 tyzdni tehotenstva a uz nevladzem.
Ako som uz spominala, ak mala niektora takyto problem, tak nech mi napise ....Vopred dakujem

lukinkowa
12. dec 2010

Ahoj, neviem či ti práve mojim príspevkom pomôžem, dúfam, že sa nájdu aj ďalšie s radou, aj keď takýchto prípadov by mohlo byť čo najmenej, lebo podľa svojej osobnej skúsenosti viem aké je to nepríjemné... ☹
Na začiatku 5. mesiaca tehotenstva som dostala zápal močových ciest, rezalo ma pri močení, moč zapáchal a stále som cítila bolesti v mechúri. Ešte stále som však nebrala žiadne lieky, len pila urogický čaj a za deň vypila asi 2 litre tekutín. Po dvoch týždňoch sa mi pridružili neskutočné bolesti na pravej obličke, zašlo to tak ďaleko, že som odpadla, zobrali ma do nemocnice, najskôr na gynekológiu (tam ma strašila doktorka s kyretážou!), potom na urológiu, kde mi po cievkovaní a odberu krvi zistili zápal močovej rúry, ktorý sa dostal až na pravú obličku, aj na sone bolo vidieť, že je už dosť chytená, preto som tam musela ostať..Brala som antibiotiká Cedrox 500, vnútrožilovo mi tuším dávali magnézium s niečim proti bolesti, ale tak aby mi to neublížilo. Bola som na obličkovej diéte, žiadna soľ, koreniny a musela som do seba napchať už niečo vyše tri litre tekutín, aby som zo seba tie nečistoty čo najskôr vyplavila. 😒 dohodli sme sa, že ak bolesti neustúpia, nenechajú m,a trpeiť a budem musieť podstúpiť operačný zákrok, kde mi spravia vývod na moč (všetko mi totiž spôsobil môj snyáčik v brušku, ktorý bol zle usadený, neustále naliehal na pravú stranu močových ciest a tým akoby upchával cestičky , nečistoty sa ukladali a vznikol zápal), po dvoch týždňoch liečby a mojom polohovaní, kedy som sa na noc ukladala naschvál na druhý bok a aj cez deň som sa snažila tak ležať,a by mi malý klesol nižšie a na opačnú stranu, bolesti našťastie prestali a žiadny operačný zákrok sa nekonal. čudujem sa však, že máš hadičku vedenú z močového mechúra, kvôli tomu máš v moči krv a bolí ťa to tam, mne to chceli spraviť budˇ rovno z obličky,alebo z tej vyššej močovej rúry..
Prajem skoré uzdravenie a konzultáciu s nejakým iným urológom a odporúčam fakt vysoký príjem tekutín, diétu a urologický čaj, CEDROX a ležanie na opačnom boku (tam kde to nebolí)..mne toto pomohlo, veľmi by som si piala keby aj Tebe.,aby si si mohla tehotenstvo užiť.

angels7887
autor
13. dec 2010

Dakujem ti krasne za prispevok.....Nastastie po zavedeni hadicky mi to ustupilo-ta bolest na lavej strane....Len ma trapi ta krv a razanie pri moceni.Akurat dnes som sa rozhodla zavolat panovi doktorovi co ma prepustal z nemocnici, ze aky mam problem. Uvidime co z toho bude. Ci sa znova neocitnem v nemocnici. Mam uz len vyse mesiaca do pôrodu a mozno je ta bolest z toho, ze mi malinka tlaci na tu hadicku, preto tie bolesti.Sama neviem, neviem si to vysvetlit. A ta dieta.Vôbec mi ju neodporucili...Ani mi ju nepodavali kym som bola hospitalizovana...A to prijem tekutin dodrziavam. Ked pijem urologicky caj tak to trosku pomôze, nemam krvavy moc, ale ten rezak neustale.Az zatinam päste ked cikam. Tak ten CEDROX si kupim. Vies mna to boli teraz hlavne dole v podbrusku, hlavne pri chodeni a ked mi tam malinka kopne, tak aj skriknem od bolesti.....ESTE RAZ DAKUJEM....AHOJ

katka4642
29. jan 2011

Ahoj,ja som tiez zufala.Som v 22 tyzdni a dostala som koliku ze som dva dni nespala.Skoncila som na pohotovosti kde mi diagnostikovali infekt mocovych ciest a miernu stazu pravej oblicky.Nasadili Zinat ,inf,magnezium a poslali domov.Za dva dni som dostala teplotu ale nakoniec vsetko po tyzdni ustupilo.Hned za dalsie dva dni som dostala opat koliku pravej strany a len lezim.Urolog mi povedal ze mam jest brusnicovy extrakt a lezat na opacnej strane.Som hotova ako to bude pokracovat dalej.

majuska23988
15. júl 2011

Ahojte.Bola som na návšteve a tam ma večer začal veľmi intenzívne bolieť pravý bok.Keďže bol víkend urológa som navštívila v pondelok.Ten ma vyšetril povedal mi ze mam pomerne veľké obličkové kamene a poslal ma domov na adresu trvalého bydliska.Tu urológ nevedel ako mi ma jemne povedať,ze je to viac nez zle.Operovať ma nemôžu pretože som v 13.týždni tehotenstva.Takže môj kameň alebo kamene majú 4,97cm a moje zatiaľ nenarodené dieťatko iba 4,44cm na co mi gynekologička povedala ze je o 2 týždne menšie ako by malo byt od poslednej menštruácie.Môže to byt pre tie kamene???Dosť sa bojím keďže mám pred sebou ešte pol roka tehotenstva.Môže to nejako ublížiť môjmu bábätku???

dominika2227
28. feb 2012

@katka4642 treba ist lezat do nemocnice

vvia
9. mar 2012

tak mne dnes oznamili ze mam dalsi oblickovy kamen a ja mam o 2tyzdne podstupit IVF (umele) som hrozne nestastna

1ivanka1
6. apr 2012

@lukinkowa
@katka4642
@majuska23988
tak kočky som na tom tak nejako podobne... 😒 😒 v 25tt infekt močových ciest a chytilo to pravú ladvinu. dostala som ladvinovú koliku. týždeň som bola v nemocke s atb biseptol..po dobratí všetko ok, moč v poriadku, bolesti žiadne. po 3 týždňnoch bolesti v ladvine opat, po sviatkoch idem ku gynekologovi..bojím sa čo sa bude diať, do pôrodu mám ešte daleko, bojím sa ako to znáša bábo..som z toho zúfalá.. 😢 😢

1ivanka1
6. apr 2012

@vvia neboj oni ťa vyliečia a všetko bude ok..bud rada, že ti to zistili teraz a nie počas tehu..

vvia
6. apr 2012

@1ivanka1 ja uz ich mam prec ale s tym ze sa mi pravdepodobne vytvoria znovu snad nie pocas tehu. bola som uz aj na umelom a teraz cakam na vysledky ci sa to podarilo. tebe drzim tiez prsteky viem ake su to bolesti a k tomu strach o dieta. urcite to zvladnes kvoli dietatku.

1ivanka1
6. apr 2012

@vvia držím vám strašne palčeky aby sa vám to podarilo!! 🙂 verím, že podarí!
no ja som s týmito vecami mala problém už pred tehu, trošku som sa toho obávala, myslela som si že sa to prejaví počas tehu, no a nemýlila som sa. 😢 😢 25týdžňov uplne v pohode a teraz toto..obávam sa ,že ma to bude strašiť až do pôrodu...ja by som bolesť aj vydržala ale neviem ako sa cíti bábo vnútri..to je na tom to najhoršie! 😢

vvia
6. apr 2012

@1ivanka1 veim ta pochopit ja som sa oplakala. naprb kamene ktore ma trapia pravidelne a po rozbiti sa tvoria dalsie a k tomu este aj neplodnost cize som musela ist na ivf (umele) teraz bojujem aby som vobecotehotnela a potom ma caka podobny boj ako teba pravdepodobne. ja mam teraz velky strach ci sa to vobec podarilo :(

vvia
6. apr 2012

@1ivanka1 prepac za chyby pisem len cez ipade

majuska23988
6. apr 2012

@1ivanka1 No ja mam oblickove kamene, teda vlastne jeden ale 5cm. Uz som po porode - cisarsky. ☹ No ale aby som ti povedala moj nazor - teda ja som brala antibiotika cca 2 mesiace vkuse pocas poslednych tyzdnov tehotenstva, lekari tvrdili,ze to nema na babatko ziadny vplyv. No nechcem ta strasit ale mne robili cisara lebo po 2 tyzdnoch testov vyvolavaciek som sa neotvorila a malinka bola na tom dost zle tak robili urychlene cisara. Ukazalo sa, ze voda nebola voda ale zelena kasa a malinka si v strese do nej aj kakla a vdychla to - bola 5 dni na kysliku. Nechcem Ta strasit je to len moj pripad a uz je vsetko OK. Drzim palceky aby to dobre dopadlo a potom daj vediet. 😉

1ivanka1
6. apr 2012

@majuska23988 ved práve tohoto sa strašne obávam..do pôrodu mám ešte ďaleko..atb sa napchávať nechcem..jedny mi už stačili 😢 😢 len najhoršie na tom je, že ked mi dajú abt, čo iné zostáva..musím ich jesť..človek nevie ako urobí dobre...ja by som to pretrpela..len mi ide o bábo.. 😢
a dcérka je ok?

1ivanka1
6. apr 2012

@vvia no je to dosť pravdepodobné, že ked budeš tehu sa to objaví..ale aj nemusí! a držím palčeky aby si bola tehotná a neobjavilo sa to..to je hrôza ako niektoré ženy majú problém donosiť jedno, a niektoré rasy nemajú problém donosiť 10 zdravých detí.... 😖

majuska23988
6. apr 2012

@1ivanka1 Ja ti verim ze napchavat sa antibiotikami nie je slast ved ja som si to uzila tiez a aeste ma ich asi par caka kedze kojim a na operaciu mozem ist len ked prestanem kojit. Boleesti su niekedy neznesitelne ale koli malinkej znesiem cokolvek. Neboj sa bude to OK naozaj- babo bude v poriadku. Ked uz si v 30 tt tak to najhorsie mas za sebou neboj sa nic.
Co sa tyka mojej dcerky ano je chvalabohu v poriadku aj ked som sa velmi bala, ved som za 2 tyzdne po porode schudla 13 kg (aspon nemusim cvicit co som nabrala je dolu 😉 ) ale ten stres neprajem nikomu. Drzkaj sa a pevne nervy a vela zdravicka prajem. 😉

majuska23988
6. apr 2012

@vvia Velmi ma dojalo co si napisala. Mas to velmi tazke a bud silna a ono sa to vsetko podari a vsetko bude tak ako ma byt. Drzim siiiiilno palceky. 😉 Drzkaj sa.

jabadaba
6. apr 2012

fuha, no mna bolela oblicka riadne v druhom tehotenstve ale tuto bolest som pocitila len zopar krat. Zato riadne. Prvy raz sa mi dostavila raz v noci, priserna bolest oblicky, bala som sa co sa deje. Ale do par hodin to preslo. Zakazdym som mala v poradni moc negativny. Najhorsie mi bolo po 3D ultrazvuku kedy som hodinu lezala v jednej polohe. Prisla priserna bolest. Tak ma napadlo, ze zrejme mi nalieha na oblicku dietatko. Inak som si to vysvetlit nevedela. Aj ten prvy raz ta bolest prisla v urcitej polohe, zrejme naozaj dieta tlacilo rovno do oblicky. Myslim, ze keby som mala nieco v neporiadku tak sa to prejavi aj v teste na moc aj v krvnom teste, ved mi brala lekarka odber na hodtoty krvi a nic nenasvedcovalo zapalu. Tak hadam to aj u teba bude len tym utlakom a nic vazne sa nedeje.

vvia
6. apr 2012

@majuska23988 dakujem ti velmi pekne, pan Boh vie preco nam vstiepil taku velku tuzbu po dietati a lasku...., inac by sme to nezvladli, ale my zeny sme silne a na svete su oooovela horsie veci. a ludia maju vacsie problemy preto si vzdy poviem ze nejak to zvladneme. Baby drzte prsty aby mi konecne ostali v brusku tie bublinky co mam 🙂 a potom bojujeme dalej. citala som ze tiez si to nemala lahke, ale snad je vsetko uz ok a malicke ti robi len a len radost.

1ivanka1
6. apr 2012

@majuska23988 najhoršie je keď si to predstavím, že to budem musieť asi znova všetko absolvovať..nemocnica..atb 😖 ..jedny som jedla s tým, že keď pomôžu tak prečo nie..ale teraz vidím, že pomohli len na určitú dobu 😖 už som z toho zúfalá, je mi do plaču..nič ma neteší.. 😢
inak ten stres, to ti verím, že si hneď schudla..

majuska23988
7. apr 2012

@1ivanka1 Nemozes byt pesimista, lebo babo v brusku to citi. Tes sa na jeho prichod na tento svet a pokus sa zabudnut na starosti a tesit sa s kazdeho noveho dna - ved kazdym dnom mas blizsie k narodeniu drobceka tak naco sa stresovat??? Bude to fajn,naozaj !!! 🙂

majuska23988
7. apr 2012

@vvia Budem sa modlit aby tie ako si napisala bublinky ostali v tvojom brusku a aby si mala vela sily bojovat.
Vsetko je OK a malinka je nadherna - krajsie dieta som si nemohla priat. 😉

vvia
7. apr 2012

@majuska23988 dakujem za modlitbicku. som velmi rada a tesim sa s tebou, ze ti malinka robi radost... dakujem

1ivanka1
7. apr 2012

@majuska23988 noo s mojim pesimizmom bojujem celý život 😢 neviem, kde sa to vo mne berie 😢 vždy vidím skôr čierno než bielo 🙂

majuska23988
7. apr 2012

@1ivanka1 neboj ono sa to s prichodom drobceka zmeni. 😉

1ivanka1
9. apr 2012

@majuska23988 to dúfam 🙂 a vy ako sa máte? je to tvoje prvé dieťatko?

majuska23988
9. apr 2012

@1ivanka1 My sa mame dobre, dakujem za opytanie. 🙂 Ano je to moje prve dietatko - vytuzena dcerka. 🙂 🙂 🙂 😉

1ivanka1
11. apr 2012

@majuska23988 inak ak sa môžem opýtať rodila si s epi či bez?

majuska23988
12. apr 2012

@1ivanka1 No kedze som mala zle krvne vysledky tak som nemala na vyber len uplnu narkozu. No jedna co bola so mnou na izbe rodila nornalne s epi a potom jem museli dat pesar pretoze vobec necitila ze ma plny mechur. ☹ ale to som mala aj ja po cisarovi a este aj vyvod s brucha. Pesar pohoda ale ten vyvod s brucha bleee ☹

vvia
6. jún 2012

@majuska23988 ahoj, tak ja zase tazkosti pred tyzdnom oblickova kolika. tiez je moje dieta mensie, som rizikova. vcera som bola na kontrole, vravela som ze uz je dobre, tak to bola taka rychlovka a teraz uz asi hodinu sa snazim zababusit do tepla, lebo ma boli oblicka :( a som este zvedava, co bude s dietatom. mame len 3,6cm a zajtra zacinam 13tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre