Kontrakcie v 24. týždni. Čo to znamená?

makmitka33
30. aug 2011

Milé tehuľky a maminky, týmto Vás chcem poprosiť, či máte nejakú skúsenosť s kontrakciami v 24 tt ☹ . Lebo aby nestačilo, že od 9.5. ležíme s problémami, tak už náš chytili kontrakcie, teraz ležíme a dostali sme len infúzie na pozastavenie 😒 .
Bojím sa o nášho krpčeka.........tak veľmi ho ľúbim a nechcem ho stratiť!!!!

sniperka
1. sep 2011

@makmitka33 Ahoj, aj ja som doma na PN s kontrakciami.Musím sa šetriť, beriem magnézium.Kontrakcie mi začali v 25 tt.Bola som aj pár dní v nemocnici na infúziách, trochu to pomohlo.K lekárovi chodím každý týždeň na kontrolu, lebo som v minulosti mala tento istý problém a v 28 tt som porodila.Dcérka je živá a zdravá ako ryba, neboj sa, dnes sa už dokážu lekári postarať aj o takýchto maličkých nedonosencov.Samozrejme je im ale najlepšie v brušku, ja len počítam každučký deň k cieĺu, aby sme vydržali čo najdlhšie.

makmitka33
autor
1. sep 2011

@sniperka Držím Vám palce 🙂 . To magnézium čo užívaš je to magne B6?

minnehaha2005
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sniperka
1. sep 2011

@makmitka33 Ano, beriem Magne B6, 500 mg denne.Aj ja ti držím palce.
@minnehaha2005 Ja som momentálne doma, lebo sa mi to upravilo, krčok mám uzavretý, ani sa neskracuje, tak snáď ešte nejaký čas vydržím.Ďakujem za povzbudenie obidvom.

minnehaha2005
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sniperka
1. sep 2011

@minnehaha2005 Tak to som na tom asi ešte dobre, keď mám len 500 mg denne.Dúfam, že vydržím, nechcela by som znovu zažiť to čo vtedy, ten strach o život dieťatka.

makmitka33
autor
1. sep 2011

@minnehaha2005 Ďakujem, urobím všetko pre nášho Krpčeka 🙂

makmitka33
autor
1. sep 2011

@sniperka Držím palce, aby to dobre dopadlo 🙂 , ešte otázočka: neexistujú vedľajšie účinky magnézia? Neškodí to bábätku v takom množstve???

sniperka
1. sep 2011

@makmitka33 No tak to neviem,nepýtala som sa, ale myslím že nie, veď ho berie každá druhá tehotná žena.

makmitka33
autor
1. sep 2011

@sniperka lebo mne ho dali aj v infúziách ale nedali mi ho v tabletkách domov, že nepretržité užívanie by sa nemalo...neviem, to možno len asi bolo toho veľa v infúziách a dajú mi aj neskôr tabletky. Neviem, preto sa pýtam 😉

katkapapacova
1. sep 2011

ahojte opisete mi tie kontrakcie?ja som v noci mala nieco divne, od rebier smerok k pupku ma tahala koza a mala som taku divnu bolest, moze to byt ono?mam sa bat?

velvet26
1. sep 2011

@katkapapacova kontrakcie su pravidelne tvrdnutie brucha ale fakt silne, to si nezamenis s inou bolestou..a ta bolest sa taha od vrchu smerom dole..takze neboj, nemas kontrakcie,len sa ti rozpina maternica, ako ti rastie babatko.. 😉

katkapapacova
1. sep 2011

@velvet26
dakujem, bo ja stresujem ze co to bolo trvalo mi to asi45min a potom to preslo no a dnes mam celyden taku napnutu kozu na pravej strane-mam tam 13cm jazvu po operacii

velvet26
1. sep 2011

@katkapapacova a kedy ides na poradnu k dr? ja myslim, ze sa ti to uz nebude opakovat, ak by nahodou ano a citila by si, ze nie je nieco ok, tak skoc aj v noci na pohotovost, ale je to ok urcite, drzim palce a ozaj co cakate chlapca alebo dievcatko? ci nechate to na prekvapko 😉

katkapapacova
1. sep 2011

@velvet26 no poradnu mam 8.9, nevieme co cakame, nechcelo sa ukazat v 20tt tak reku ked pojdem teraz zaplatim si usg navyse aby som sa nieco dozvedela 🙂 jaj dufam ze uz bude vsetko ok,ja som o jedno babo prisla v 27tt tak uz sa bojim 😒

ingrid77
1. sep 2011

@katkapapacova ...ahoj, ja som zazila myslim nieco podobne, bolo mi povedane ze mozem mat zrasty po operacii a tie sa mi natahovali, vsetko dopadlo ok, tak sa drz, vsetko bude v poriadku, IK 🙂

katkapapacova
1. sep 2011

@ingrid77 ahoj, no ja mam na pravo jazvu po operacii oblicky, tak aj preto si myslim ze to sa fakt asi zvacsuje maternica a preto to bolelo lebo su tam zrasty, dakujem za povzbudenie 😀

velvet26
1. sep 2011

@katkapapacova ano to budu urcite tie zrasty, este si asi tie bolesti uzijes, maternica este nedosiahla svoju max. velkost, ale hovorim, kebyze sa ti daco nezda, hned utekaj k doktorovi...a drzim palce..dotiahnete to urcite do uspesneho konca.. 😉

katkapapacova
1. sep 2011

@velvet26 dakujem, si zlatucka 😉

makmitka33
autor
2. sep 2011

@katkapapacova Kotrakcie sú tak bolestivé, niekde až do chrbtice, že to sa nedá vydržať a bruško ti stvrdne na kameň ☹

kentrohaj
16. okt 2016

Ahojte ja by som sa chcela opytat ci mala niektora kontrakcie v 19 tt a ak ano co to znamenalo.Je to moje 3 tehotenstvo aj tie dce boli rizikove aj toto je akurat s rodielom ze teraz som cakala dvojicky neskvor v 15 tt mi diagnostikovali syndrom miznuceho dvojcata a vcera v noci ma prekvapili kontrakcie nie tvrdnutie bruska ani roztahovanie maternice ale asi tak 7-8x a trvali okolo minuty kazda.Hrozy mi potrat a preto sa bojim ci sa nahodou nieco nemohlo stat aspon tomu jednemu bojovnikovy.

kik_s
12. apr 2017

Ahojte chcela by som sa spytat jednu otazku. Ja mavam niekedy az krce v bruchu, pichanie a tvrdne mi brucho. Som v 24 tyzdni. Prosim vas co to može byt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre