Krátký femur a humerus - ultrazvuk v 2 trimestri

akcakakcak
31. júl 2018

Dobrý den, při ultrazvuku v druhém trimestru, byla jsem 20+4, nám doktorka sdělila, že naše miminko má všechny dlouhé kosti vzhledem k tělu zkrácené. Obvod hlavičky a tělíčka odpovídal těhotenství, ale femury naměřila pouze 28 a 25, daleko pod 5.percentilem...humerus 28 a 30, tudíž pod normou a přesně na hranici dolní normy..nemáte s tím nektera zkusenost, co vše to může znamenat? ☹ už jsem podstoupila amnio, ale čekání je dlouhé...

hope170317
31. júl 2018

@akcakakcak Ahoj. Nam tiez namerali v 19/6... hlavicku a brusko na 18/6 ale hl a fl o 1tt za zvyskom. Dok povedal ze to nemusi byt nic mimco bude mensie ale ze odporuca amnio. Nakolko som vsak na nej bola 16tt tak len dovysetrili vzorku co ostala na achondroplaziu a hypochondroplaziu s negat vysledkom. To su tie najcastejsie ale tak kostnych dysplazii je 300 vs. nie je mozne vysetrit a ani vzorky u nas tolko nebolo na viac. Postupne sa k tomu pridruzilo brusko ale hlavka stale radstie na t. Cize sme skoncili s diagnozou zaostavanie v raste IUGR ,lebo.je teda mensi a malinko vazi. Ale od toho 22tt rastie a pribera aj ked po svojom. Potiahli sme do 32 tt a vcera sme skoncili v nemocke budu rozhodovat co s nami ci pojde malicky von. Verim ze vsetko bude ale ok.

akcakakcak
autor
31. júl 2018

@hope170317 Moc držím palce, určitě to bude dobré, dej pak vědět! 🙂 snad to u nás taky nebude "nic tak vážného". Nejdřív hrozil Down, teď tohle...

terez01
4. aug 2018

No ,toto mala aj kamarátka,dr.je povedala,že na to je starý babsky recept- banány a jogurt každý deň,postupne to dieťatko dobehlo okolo 30tt a malinká sa narodila v termíne,má kratšie nožičky,po otcovi a dlhší trup,inak je krásna a úplne zdrava. Ja som zase mala dieťatko ,ktoré hlávku malo v termíne, bruško o 3tt menšie a nohy o 4tt dlhšie,narodila sa mi dlhonohá spagetka a aj v roku má dlhé nohy a tenučké pásy a ploché bruško...veľa robí genetika. A všeobecne mne dr vravel,že pokiaľ nieje pod hranicou ale na dolnej hranici,je to ok,že tabuľky su len priemerne hodnoty. Myslím,že naše mamy si viac užívali tehotenstvo a viac sa tešili,lebo ich doktori zbytočne nestrasili tabuľkami 😉 Neries ,bude to ok a užívaj si toto krásne obdobie

akcakakcak
autor
5. aug 2018

@terez01 No kdyby to bylo na dolní hranici tak nic neřeším, je to pořád v normě, ale bohužel náš malý má na hranici jen jednu ruku a nožky má hodně pod.. ale doufám, že to bude dobrý, začínám tomu i pomalu věřit ale nechci se na to upínat. Naštěstí ve středu už budeme vědět. Maminky měly klidná těhotenství, ale pracuji s postiženými lidmi tak to vidím i z té druhé stránky

akcakakcak
autor
5. aug 2018

@terez01 A jogurty a banány jsem si také naordinovala 😀

terez01
5. aug 2018

@akcakakcak neviem,ako robí tvoja dr utz,ja by som šla k lekárovi s certifikátom na kontrolu, napríklad do MT ku Dr. Grochalovi. Ale verím,že to bude vporiadku,držím palce.

akcakakcak
autor
6. aug 2018

@terez01 Já byla u vyhlášené doktorky v ČR, nemám důvod ji nedůvěřovat. Děkuji. Ve středu budeme vědět tak určitě napíšu výsledek. Čím víc se to blíží tak mám divný pocit.

terez01
6. aug 2018

@akcakakcak no myslela som,že si v SR,tam veľa doktorov robí utz a nemajú ani potrebné kurzy a proste to nevedia. Treba pozitívne myslieť a bude to dobré. Prenatálna dg. je v ČR na vyššej úrovni,viem to,lebo tu žijem a viem to porovnať so SR. Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre