Vysvetlenie výsledkov z 3D sona

veronikamilan_00
29. mar 2018

Ahojte. Potrebovala by som radu ohladom vysledkov z 3D ultrazvuku. Doktor mi tam napisal ze babätko ma kratky femur a humerus pod 2.5 per. Neviete ci to je v poriadku a v norme? Mam strach 😞

pribinak
30. mar 2018

Vsak mu zavolaj a opytaj sa ho. Ved to mas konzultovať s nim a nie tu s laikmi

veronikamilan_00
autor
30. mar 2018

Taku odpoved si nechaj nesom na to zvedava.. !

ukulela
30. mar 2018

su to dlzky stehennej a ramennej kosti. nevieme, kolky tt, ani hodnoty. preto je lepsie bud sa opytat lekara, prip. si to podla udajov dohladat na nete. tu je tabulka: https://www.nutriklub.sk/clanok/biometria-ultra...
ja som mala jedno sono tiez nameranu kratsiu stehennu kost, dok len skonstatovala, ze akceptovatelna odchylka, este to nic neznamena a bude to kontrolovat na dalsom, tam uz maly "doratsol" do tabulkoveho rozmeru. kratke rozmery mozu znamenat trpaslici vzrast, no na to by ta doktor upozornil, resp by tomu ukazovali asi aj dalsie znaky a vysledky. nie vsetky deti musia rast a rastu podla priemernych tabuliek a matky potom saleju pri miernej odchylke, ked ich lekar znepokoji a nevysvetli im.

veronikamilan_00
autor
30. mar 2018

Tie hodnoty v zatvorkach su tie odchylky? Lebo mne tam doktor napisal ze pod 2,5 percentil

veronikamilan_00
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikamilan_00
autor
31. mar 2018

@ukulela Dlzku FL ma 36mm a podla tabulky ma byt 43mm a HL ma 35mm a podla tabulky ma byt 38mm to bol vtedy 23tt.

sasa1983
31. mar 2018

1) ak je to odborník na prenatalnu diagnostiku, a vysla by mu z tohto (alebo aj ineho) vyšetrenia patologický výsledok, poslal byŤa na ďalšie vyšetrenie a upozornil Ťa na svoj nález.
2) keďže on robil vyšetrenie on je lekár a on má svoj usg prístroj, tak to musíš konzultovať s nim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre