Krvácanie na začiatku tehotenstva

tinky09
4. dec 2013

baby mate s tym nejake skusenosti som na uplnom zaciatku tehu. min, tyzden som bola na HCG a mala som len 64 co je zaciatok uplny, od vcera som zacala spinit bolo to hnede a preslo to do krvacania, ked sa utieram, je to jasne cervena krv. mala som uz 3 potraty a velmi sa bojim

tinky09
autor
4. dec 2013

beriem utrogestan 3x1 a aj askorutin 3x2 tabletky

vjaja
4. dec 2013

@tinky09 mne predpísali duphaston a ascorutin, ale ja som krvácala slabúčko

wenka25
4. dec 2013

ak si uz 3krat potratila mala by si šlahať na pohotovosť alebo minimalne volaj svojmu gyndošovi....

malamonika
4. dec 2013

treba navštíviť nemocnicu...alebo gynekologa lebo ôže byt neskoro

janka213
4. dec 2013

@tinky09 tak ako radia ostatne zeny, chod na pohotovost resp. k svojmu gynekologovi. Radsej chod, aj ked mozno zbytocne ale lepsie ako keby malo byt neskoro. Ak sa mozem spytat aj ti povedali dovod preco si 3x potratila? Absolvovala si nejake vysetrenia?

tinky09
autor
4. dec 2013

@janka213 ano mam trombofilu ale na to beriem clexan teda si ho picham. volala som mojmu dokymu a povedal, ze kym nemam bolesti nemusim ist do nemocky, lebo mi tam nic nedaju ascorutin beriem a aj utrogestan je to silnejsie ako duphaston. doky som volala domov, tak mi poedal, ze zajtra mam prist na hcg. doma len lezim max. idem na wc

tinky09
autor
4. dec 2013

@vjaja co to je slabucko??

tinky09
autor
4. dec 2013

@wenka25 volala som co mam robit ci ist na pohotovost, alebo co a povedal, ze na pohotovosti by mi nespravili nic. stale verim, ze drobec je tamkde ma byt

tinky09
autor
4. dec 2013

@malamonika len co mi na pohotovosti povedie, ked este mi ani menzes nemeskal? vlstne teraz by som mala mat ovulaciu

vjaja
4. dec 2013

@tinky09 len pár kvapiek

vjaja
4. dec 2013

@tinky09 a inak ja som hneď šla k lekárke a tá mala zrovna službu v nemocnici, tak som utekala za ňou, ja na tvojom mieste by som šla, každá normálna nemocnica ti hneď urobí aj sono a vyšetrenie, takže radšej choď a nech ti to dobre dopadne a o pár mesiacov budete mať doma malé ňuňu 😀

ivec16
4. dec 2013

@tinky09 este ti ms nemeskal? hmm a je to ruzova krv? moze to byt len uhniezdovanie... mas tabletiek az az... nic viac ti doktori nedaju... musis iba cakat

tinky09
autor
4. dec 2013

@ivec16 je to krv normalna ako pri ms, ale bez bolesti bez vsetkeho, teraz mi bola mamka pichnut clexan a zda sa mi, ako ked by sa mi po nom este viac pustilo. zajtra idem na HCG doky mi povedal, presne to iste vsetko mam co potrebujem. uz len cakat, ci drobcek je este na svojom mieste v teplucku, alebo mam uz 4 anjelika hore

tinky09
autor
4. dec 2013

@vjaja no len ja im ani neviem povedat v ktorom som tt, lebo este mi ani ms nemeskala, vlastne ako ked by som ju dostala teraz v strede cyklu. a v nemocnici by mi dali len to co mam doma askorutin a dhupaston, ja mam ale silnejsi liek ako duphaston vola sa utrogestan

ivec16
4. dec 2013

@tinky09 je mi luto, ze az 3 krat si si tym uz presla... ja mam tiez hore anjelika... a viem ake tazke je to cakanie, ci to bude alebo nebude v poriadku.... ale myslim, ze nic ine ako naozaj to cakanie, kedze uz mas vsetky lieky ti neostava.... drzim ti palce a prajem pevne nervy... v nemocnici by ti spravili akurat sono... ak zacnes krvacat viac, nejak masivne, tak treba asi ist do nemocnice, ak je to slabe krvacanie tak treba asi len cakat a odpocivat... drzim palce

tinky09
autor
4. dec 2013

@ivec16 no ked ja uz ani neviem, co je masivne a co je len tak ☹

ivec16
4. dec 2013

@tinky09 proste ja som tiez krvacala, ale taku tmavu az ciernu krv, zrazeniny aj... a mne nedali nic okrem duphastonu... a poslali ma domov len cakat... u doktora mi vzdy spravili len sono a potvrdili akciu srdiecka... takto som bola 17 dni v neistote, ale drobcek nerastol... a ja som stale spinila, a jemne krvacala, uz nebola ani akcia srdiecka... ja som mala byt v 11 tyzdni plod bol velky ako v 5 tt (takze jasny verdikt) u teba je este velmi skoro, takze musis cakat...

ivec16
4. dec 2013

@tinky09 ked dostanes bolesti tak chod k lekarovi... myslim, ze masivne krvacanie spoznas...

tinky09
autor
4. dec 2013

@ivec16 tehu pred tym bolo bez tazkosti, ale skoncilo v 8tt uz nam bilo aj srdiecko. a tie dva ped tym boli nejake take ako toto mali take priznaky ☹ akurat teraz to mam bez bolesti pred tym som mala riadne krce aj prvy aj druhy krat. ja stale verim, ze to bude ok aj ked asi vsetci naokolo si myslia, ze som naivka

tinky09
autor
4. dec 2013

@ivec16 ved to, ze je este strastne skoro. tu ostava fakt len cakat co bude. Ja uz som bola tak zle na tom, ze som povedala manzelovi, nech si najde inu zenu, ktora mu dokaze dat dietatko.
tak sa ma opytal, ze ci mam niekoho ineho, je super mam v nom podporu neskutocnu. a uz len preto by som mu chcela dat ten dar a aby vsetko slo v pohode, aby videl a pocul tlkkot srdiecka. pre mna to bolo zatial to najkrajsie co som kedy videla a pocula...

wenka25
4. dec 2013

@tinky09 to je mi luto ze si to uz absolvovala 3 krat,dufajme ze teraz sa babatko udrzi.ja som to mala takto isto,najprv len spinenie,potom sem tam krv a potom uz normalne ako menzes,vobec ziadna bolest brucha nic.sla som na pohotovost,spravili sono a ze missed abort.mala som byt v 9 tt a plod bol velky na 6tt a uz odchadzal sam....ale ty musis vediet sama najlepsie ako ti je a ako ti bolo aj pri predchadzajucich tehotenstvach.

renee17
4. dec 2013

Baby aj ja som to zažila.... a neprajem to nikomu, každej jednej prajem aby sa jej to už nikdy nezopakovalo 🙂 a hlavne aby bolo už len to naj...

ivec16
5. dec 2013

@tinky09 viem co myslis, tiez ma velmi trapilo, ze mu nedokazem dat dieta... Velmi ma podrzal a treba to brat ako spolocny problem, tvoj muz bol na vysetreni? Zistili ti preco sa ti to opakovalo?

bajana
5. dec 2013

ja tomu akosi nerozumiem...v kolkom tyzdni by si mala byt? ako vies, ze vobec si tehotna? HCG vznika pri oplodneni vajicka, co ale este neznamena tehotenstvo.......preco si bola na HCG, ak ti este nemeskala MS a nemala si pozitivny test? ako vobec mozes byt tehotna, ked by si len teraz mala mat ovulku? mrzi ma, co sa ti stalo, ale toto asi nie je dobre, takto brutalne sa sledovat a vsetko hned riesit....zbytocne sa nervujes a pritom toto zaziva kopu zian, len o tom nevedia a neriesia to...

sense
5. dec 2013

po troch potratoc by som nesedela na konovi ale na pohotovosti na gynde....na zaciatku tehu som tiez 2x krvacala nie spinila a vsetko dopadlo o.k. teraz ma 7.5 mesiaca a je to zive striebro....

milionova151
5. dec 2013

ja y som sla hned na pohotovost, prefsa vam tam pichnu nejake injekcie, sono.. ja som mala hnede spinenie bola som aj v nemocke ale zakazdym som utekala hned k lekarke. by som sa nala, a cerstva cervena krv nie je dobre znamenie. ale prajem vam aby vam to dobre dopadlo! ja uz mam svoju babulku 5mesiacov pri sebe..

malamonika
5. dec 2013

@tinky09 no tak to je skô
r na gynekloga

tinky09
autor
5. dec 2013

@bajana draha bajana pri diagnoze, aku mam ja by si sa sledovala aj ty. HCG znamena tehotenstvo, nakolko HCG Ľudský choriový gonadotopín (hCG)
netusim preco sa to tak stalo ako sa stalo. je tp zahda pre vsetkych. po 3 potratoch by si asi mala iny nazor.
prajem ti pekny den a nech si nikdy neprejdes tym co ja.

tinky09
autor
5. dec 2013

@sense a co by mi spravili na pohotovosti nic! ako stale mam tabletky, mam pokoj na lozku sono by mi nerobili tak ci tak, lebo by mi povedali, ze je skoro.

sense
5. dec 2013

@tinky09 no mne praveze sono robili aby zistili ci tam vobec nieco je al. sa len ormony zblaznili....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre