Krvácanie z nízko položenej placenty v 15. týždni

ciernypes
18. aug 2016

Ahojte krvacal niekto kvoli nizko polozenej placente v 15tt? ja uz lezim 8 den a stake spinim.nie uz vela napr dva dni nic a dnes po utreti zase cervena krv na toaletnom uz mi aj injekcie a lieky vysadili. a dnes zasa pichli injekciu na krvacanie....mam ju uz podla potreby...Prvy den ako menstruacne krvacanie..na sone sa nik nevedel vyjadrit.hematon sa nenasiel krcok vusetreny.z neho nekrvacam vraj zdal sa jej tam polyp ale nepotvrdila ho.nebola si ista a tak to vyjodnotila ze vlastne krcok ok aj zatvoreny...placenta 19mm od branky polozena v zadu nizko.vraj sa bude vytahovay dohora este...lezim.mam kludovy rezim....ake ste mali skusenosti vy?? lebo ono je tazko povedat z coho to krvacanie je 75% sa zda ta nizko polozena placenta.

lienkaviva
18. aug 2016

A prečo ta neposlala do nsp? Ja som mala tiež nízko placentu aj sa vytiahla hore ako dr.predpokladal a sledoval každý týždeň na sone, nekrvacala som chvalabohu, ale dr.ma upozornil že ak by k tomu došlo, mám ísť hneď na príjem aby to mali pod dohľadom. Ono aj doma máš kludovy režim ale v NsP by v prípade zhoršenia reagovali hneď. Ja by som šla hneď, toto už je viac ako týždeň. Držím palce 😉

ciernypes
autor
18. aug 2016

@lienkaviva NsP je co ? ja som sla hned s tym na pohotovost a lezim v nemocnici.a ake tam je riziko.to ti tiez dr povedal?

lienkaviva
18. aug 2016

@ciernypes nsp je nemocnica 😉 .....hore si písala ze ležís 8 deň, ale nenapísala si že kde, som pochopila že doma 😉
Povedal že riziko tam je ale ja som nekrvacala. Len čakal kým sa placenta vytiahne, sledoval to na sone 1x týždne. Do mesiaca sa to upravilo. Len mi povedal že ak by bola prilepena (mal na to odb. vyraz), tak je to indikacia na cisársky. Možno ti ešte nejaké baby povedia/poradia viac a ja ti budem zatiaľ držat palce. Nevstavaj prudko. Posielam ❤

ciernypes
autor
18. aug 2016

@lienkaviva dakujem☺ urcite to dobojujeme.

mirica
18. aug 2016

@ciernypes ...ja som mala plné prekrytie....krvácala som celé tehotenstvo, ale u mňa sa vedelo, že sa placenta neposunie

ciernypes
autor
18. aug 2016

@mirica vize ty si mala tu previu? a myslis si ze sa mam obavat?pani ako si to vydrzala .nemala si stresy? ale aspon mi davas nadej☺

mirica
18. aug 2016

@ciernypes ...mala som praevia totalis.....najhoršiu variantu.....ty máš len nizko, takže máš velkú šancu , že sa to dá úplne do poriadku....mala som aj polyp...ten naozaj značne krvácal....mala som to pri dvojkách.....

v každom prípade poslúchaj doktorov, nič nedvíhať, nenaťahovať sa -ani prádlo nevešať.....

v mojom prípade došlo k odlúčeniu placenty...hrozí vtedy vykrvácanie

ciernypes
autor
18. aug 2016

@mirica to som citala.mne sa zatial neodlucuje .len je nizko.najskor ti dr nevedeli z coho to je .hematom sa nepotvrdil.nik nic nevedel. ani teraz nie je jasna diagnoza. ze sa to stava .moze to byt cokolvrk.cievka .pozerali mi v pakach aj krcok.ci to nie je z neho.dr skonstatovala.ze nie .hoc najskor si nebola isa ci na nom nevidi polyp ale ze nie.nevedela presne ale zhodnotila.ze polyp to nie je. potom ta placenta a ze sa bude posuvat dohora.je v zadu a ze z toho to moze byt....inak ja som aj po konizacii..ja lezim dost dlh od 9 tyzdna sa nenamaham ani neoracujem.teraz tiez lezim a aj budem.len nech vsetko ok bude..

mirica
18. aug 2016

@ciernypes ...bude sa posúvať....môže to byť z hocičoho, to majú pravdu...sú aj ženy , ktoré majú normálne menšt. aj počas tehotenstva. Ak nevidia nič zlé, tak je dobre....držím palce , nech všetko dobre dopadne

vydrnik
18. aug 2016

@ciernypes ked som cakala maleho bola som parkrat v nemocnici,od 32tt zistili placenta praevia zial sa nepohla hore,vydrzala som do 37tt mala som akutnu sekciu placenta mi doma praskla a silno som krvacala,a nepomohlo ani kludovy rezim.nic tazke som nedvihala,

sarina5
18. aug 2016

Ahojte. Aj ja mam nízko placentu. Moja lekárka mi zakázala dvíhať tažké veci, zakázala pohl. styk, a vraj keby som začala krvácať, mam hneď prísť. Ale zistila mi to až v 30.tt. Myslite, ze sa môže este posunúť vyššie. Nechcela by som rodiť cisárskym.

chokma
19. aug 2016

@ciernypes ja ju teda mam nizko a tiez cakame, kym sa vytiahne. Ale vraj nekrvacam z nej. Dali mi ascorutin, co je ten vit C a rutin na posilnenie ciev, aby nepraskali. Inak mi napadlo, ze mi praskla cievka na ruke, stipalo to ako ked stipne osa, takze moze byt, ze u mna ma to krvacanie aj tento dovod. Tebe dali injekciu a este co beries?

ciernypes
autor
19. aug 2016

@chokma a kedy mas termin? ja som brala duohaston mi jo navysili na 4x denne magnezko v infuziia muskularne Kanavit.Dycinone a pamba..to na to krvacanie...uz mi vysadili vsetko a ked budem spinit zasa tak mi pichnu podla potreby kanavit.dycinone a pambu tu su inj na krvacamie....a ja lezim v nemocnici ty doma?

ciernypes
autor
19. aug 2016

@chokma u mna ani nenasli jasnu pricinu ze z coho.tak neviem ale citala som ze baby co ju maju nizko polozenu.ja ju mam 19mm od krcka tak zvyknu krvacat...ja som hematom nemala .tak je predpoklad ze z toho ale to nik nevie na 100%

chokma
19. aug 2016

@ciernypes ja som doma, nemam sa namahat, ziadny sex a dlhe prechadzky, ale vyslovene lezat stale nemusim. Mne na pohotovosti pichli tiez Dicinone, lebo zo mna vyslo razom viac krvi, no pekne do rana to preslo do hneda a uplne prestalo. Rano mi moj gynekolog nasadil zas duphaston 2x a plus Ascorutin 3x a som vybavena. Zatial to vraj na nemocku nie je. Obaja dr.nenasli pricinu, nemam hematom, z placenty to tiez nie je, babo sa ma super. Tak verim, ze ten vit.C pomoze. Aj zuby dva mi odisli 😀 tak mam asu fakt menej vitaminov. A ti beriem aj femibion.

ciernypes
autor
19. aug 2016

@chokma ja si este asi polezim.lebo stale spinim na cerveno.tak raz za dva dni ale len raz za den. mne tiez nenasli pricinu.tak neviem zeco ja si davam kazdy den citron do caju .myslis.ze by som si tiez mala kupit vit C?

chokma
19. aug 2016

@ciernypes neviem. Skus sa na to opytat pri vizite. Aj ked dr.nemaju radi, ked sme mudre z MK. 🙂 precitaj si pribalovy letak na ascorutin na nete, vraj vit.C (kyselina ascorbova) a rutin na znizenie lamavosti ciev. Ale si pod dohladom, to je dobre. V kt.nemocke si?

ciernypes
autor
19. aug 2016

@chokma v Rizinove.no velka vizita sa skoncila.zatial ostavam.pokial nebude ziadna krv.len spinenie..ale ja som tak pri vsetkom krvacala a spinila.mne to vzdy tak dlho trva...no tak.tak hl any babatka boli zdrave

lucinka511
22. aug 2016

@mirica ahoj a v nemocnuvi si bola cely trn cas? ake lieky si brala?

vydrnik
22. aug 2016

@sarina5 u mna zistili v 32tt,zial nesla hore,v 37tt doma pradkla a bola akut.sekcia

mirica
22. aug 2016

@lucinka511 ...mala som ležať v nemocnici od 15 tt , keď to zistili....ale mali sme doma ani nie ročné dvojičky, tak som odmietla......ležať som išla až od 28 tt.....v 34tt došlo k odlúčeniu placenty a k akútnej sekcii...brala som len magne B6...ale ja som mala šťastie a netvrdlo mi brucho

lucinka511
23. aug 2016

@mirica jemine. uz to malo byt zazehnane v tom 28tt. ci? no ja som lezala skoro 2 tyz kboli nizko polozenej placenty.pustili ma domov ale stale spinim na cerveno.mam doma lezat.mne sa da. ale kwd sa vytiahne tak uz potom je dobre ci? preco sa ti odlucila tak skoro nevies?sa ti nevytiahla? ja dufam ze sa vytiahne polezim do toho 20 tt a uz bude dobre.ci?😯 jedna baba to tak malam nizko od 13 do 20 spinila na cervemo aj krvacala.a vytiahla sa jej v 20tt potom uz nemusela ani lezat.nic ale dobre ze male je zdrave hlavne

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik ale 37.tt mas uz fajn tyzden.

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 ale koniec hororovy,boj o zivot,a to len kvoli tomu ze lekar z RZ sa nepinahlal I ked bolo hlasene aky je problem a ze je treba rychly prevoz do nemocnice,

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik no ved to a preco sa ti odtrhla preco sa to robi?

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 ja vobec neviem,boli zme doma dali zme si obed a muz si na moment lahol ja som isla do kupelne,zrazu som citila cudny tlak a uz sa spustla krv,a to dost vela,aj tmava ak kusy,muz volal sanitku,dcerku som rychlo poslala von aby nevidela ako zo mna prudi krv,z kupelne zkyblom pod sebou som sla do spalne lebo kazali cez tel.ze si mam lahnut,prisla suseda ktora mna poumyvala,moja mama bola z dcerou vonku,muz v soku,na sanitu zme cakali dlho,ked prisli chveli mna este vysetrit ale ked videli krv rychlo do sanity a tam dalsich 15 min.nevedel napichnut infuzku bolo mi na odpafnutie,a ked som vravela ze prestavam citit pohyby konecne sa hnuli a rychlo aj zo sirenou az do Pp,sanitu zme volalo pred 12,30h.prijata som bola 14.30h.maly sa narodil 14.41h.mal celkovu zastavu srdca,nedychal,davali mu kyslik,a ozivovali 10 min.nastastie vsetko v poriadku a nema ziadne zdrav.nasledky,

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik to hodinu neprisli? pane a este chceli sa pytat a stali na ceste kym nepichli kanylu .hroza.fakt.to mojli aj pocas jazdy...no a doktori sa nevyjadrili?

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 nie,a este mna dodnes mrzi ze mi hned nepovedali pravdu,len dosel detsky a povedal ze maly je v poriadku a ze musi byt jeden den v inkubatore a ze ma infuziectakze ho nemozem vidiet,na druhy den rano mna postavili na mohy a stale som sa pytala na syna,az o 10h.sa nastvana sestricka oborila ze ked zvladnem nechidem za malym,no zo sackom na cikanie v ruke fakt zazitok,ale zvladla som prejst celu chodbu az na nedonosenecke ked som ho videla uz nebol v inkubatore,mal ciapocku a mal v hlavicke napichnutu infuzku,spinkal tak som ho jemno pohladkala po tvari,na 4 den mna prepustili domov pre veci a na druhy den som sa vratila boli zme v nemocnici 9 dni a,az z prepustiacej zpravy ktoru zme doma citali zme vedeli co sa stalo,ale na nedonoseneckom boli vsetky sestricky super,aj lekarky a super primarka

lucinka511
23. aug 2016

@vydrnik no to mi je luto hl.ze maly je v poriadku.tu myslim simze pristup lekarov oknzachranili .nakolko rychlasa mala ponahlat a to v akom meste sa ti stalo? btw zaujimave ze nevedia povedat oreco sa odlupuje placenta a si si to sama nezistovala? a to si mala tu previu? ja mam nizko ulozenu 9mm od vnutornej brankymnastastie neprekryva krcok ale spinim uz pomalh 2 tyz a stale cervenou krvou.ziadna hneda.obac je to silnejsie ked mam aj stolicu.vtedy vyjde viacej.no prepustili ma a mam sa hlasit v rizikovej poradni.a doma lezim len to co na wc.rychle ranajky.rychly obed.zatial nevarim.vytahujem z mraznicky.vo stvrok dojde sestra navari mi ja polezim len nech sa to drzi.ale sono ok vcera som videla male.krasne kopkalo nozickami a aj vahou je ok uplne to vychadza podla posledneho menzesu.tak aspon to.dnes sa dozviem ten alfa test .tak sa modlim nech dobre dopadne a ak bude aj horsi.kaslen na to.lebo vela bab povedali zlensli na amniozenntezu a babagka sa im narodili zdave.

vydrnik
23. aug 2016

@lucinka511 ja som mala placenta praevia vyn.mi vela k tomu nepovedal len ze sa placenta moze posunut hore,bola som viackrat v nemocke no nemam dobru zkusenost bola som v Poprade,najhorsie bolo ked sa maly hybal,to mi robilo velky problem a pomaly odtiekala plodovka,od toho 32tt som chodievala do rizikovej kazdy tyzden,podla ms termin 3.8.2014,planovanu som mala mat 22.7.zial akutna 13.7.,u dcery to bolo uplne nieco ine ziaden problem a porod rychly bezbolestny nam krasne vzpomirnky,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre