Krvavá stolica v 38. týždni. Mám sa báť?

zuzanita193
28. apr 2015

Holky tehulky. V noci som mala krvavu stolicu. Som v 38.tyzdni a neviem ci to mam nechat tak alebo cakat do dalsej poradne. Poradnu som mala vcera. Bojim sa ci nemozem ublizit babatku. Dakujem

snubenci08
28. apr 2015

Tak to by som aspoň zavolala gynekológovi. Radšej sa spýtaj

jkadankova
28. apr 2015

krvavá stolica znamená krvácanie v tráviacom trakte. Je jedno, či si, alebo nie si tehotná, k doktorovi. Môže byť, že len na papieri si mala krv, mohli by to byť aj hemeroidy. Určite, aspoň zavolaj. Držím palce.

hradnapani
28. apr 2015

nemusis sa bat. S najvacsou pravdepodobnostou to budu hemoroidy, po porode sa to moze este zhorsit. Skus si zavolat lekarovi co ti povie. A v lekarni ti uz iste nieco poradia, ci uz mast alebo nieco ine. Neboj 😉

sardinka333
28. apr 2015

Tiež sa priklánam k tomu že je to hemeroid alebo ti len praskla cievky niekde v konečníku - ja som to mala pár týždnov pred porodom, zrazu krv na papieri, jasná, červená, ale potom už nič na dalšej toalete. Doktorovi som to povedala na poradni povedal, že mi zrejme praskla cievka tým tlakom bábätka na panvu. Napísal mi čípky Faktu...ja by som nestresovala, počkaj či sa to bude opakovať a potom kontaktuj doktora. Hemorodiy su bežným tehotenským sprievodným javom, tlak v panve dáva žilám a cievam zabrať.

koskaaa
28. apr 2015

Aj ja sa priklanam k hemeroidom... Ja som to mala tiez pred pôrodom. A ak uzivas este k tomu zelezo, tak aj tam je to ako vedlajsi ucinok lieku. musis viac pit vody, jest vlakniny a cipky. po porode to prejde. To ti praskla cievka pri kakani....

meusicka
28. apr 2015

nestresuj, si uz tesne pred porodom a mas aj viac prekvene telo, cievky pod tkakom mozu praskat. skus si davat na pitie obcas telpu vodu , na zmakcenie stolice aby to slo lahsie, drzim palce k porodu. 🙂

anaitat31
28. apr 2015

Najskor to budu hemeroidy, kup si cipky alebo mast - volnopredajne v lekarni, pravdepodobne sa to zhorsi porodom, takze aspon budes mat pripravene lieky. Na zmakcenie stolice si kup lanove semienka, nechaj ich zmaknut cez noc v bielom jogurte, pridaj med alebo aj ovocie a mas skvele ranajky.

katika2002
28. apr 2015

Pokial je krv jasno cervena tak su to hemoroidy. Pokial je krv tmava, okamzite chod na vysetrenie. Inak vynikajuco zaberaju faktu capiky - odskusane a upozornujem, ze pokial hemoroidy zanedbas ako ja, tak sa ich tak skoro nezbavis. Pocas porodu sa to uplne zhorsilo. Som pol roka po porode a este stale sa sem tam objavia. Inak este pomoze zmakcit stolicu aby si si tam nenarobila dalsie rany a to pitim vela cistej vody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre