Lapanie po dychu v 29. týždni

18. feb 2024

Som 29tt a lapam po dychu už viackrat sa mi to stalo. Take tazke dychanie na mna zrazu pride, ze sa neviem vobec nadychnut, zrejme spanikarim a zacnem plytko rychlo dychat a mam az pocit na odpadnutie. Z toho “lapania” po dychu mi potom trpne pod lavym rebrom. Co s tym? Mali ste to niektora? Poradna o 2 tyzdne, magnezko uzivam, hodnoty zeleza v norme (odber pred tyzdnom). Uz neviem co s tym.

janica_
18. feb 2024

Pomoze ti dychat do papieroveho sacku aby si nehyperventilovala, z toho ti trpnu ruky.

autor
18. feb 2024

@janica_ a z čoho sa to prosim deje? Ako to riešiť? Bola som dosť prejeedená, ležala na gauči a zrazu toto..za posledny týždeň asi 3-4.krat…môže to ubližiť babu?

janica_
18. feb 2024

Vies zavolat svojmu gynekologovi? Este som sa s tym nestretla, vedela som ti len vysvetlit to trpnutie. Ak by som velmi spekulovala, tak si uz v 3/4 tehotenstva, miesta pre organy ubuda na ukor rozsirujucej sa maternice, mozno este ked sa najes tak zatlaci zaludok viac na pluca. Nemyslim zeby si tym ublizila babu, ale zajtra urcite volaj, alebo napis sem do poradne, nie beznym uzivatelkam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre