Liečba úzkosti a nespavosti v tehotenstve

lady36
4. okt 2013

Dobry den,Pred tehotenstvom som sa roky liecila na uzkost a nespavost s tym spojenu. Rozhodli sme sa ze chceme babo tak mi lekarka doporucila lieky vysadit. Vsetko bolo o.k. si mesiac-potom sa mi to vsetko vratilo. Ta uzkost je permanentna cele dni a noci takze sa v kuse trasiem a vobec nespim. Mate niektora takyto problem? Moja lekarka nechce ani pocut o liekoch v tehotenstve-nakolko by mi musela nasadit antidepresiva. Som v 4 tyzdni.

selene12
9. aug 2021

Ahojte, neviem, či si to tu niekto prečíta..ale potrebujem radu......pred. Rokom aj pól som bola liečená panička porucha úzkosť nespavosť.....prešlo to behom pár mesiacov......nastúpila som do práce.... skvelé..... gól.. dlhsie mám sople....menzes mešká.....asi som tehotná....čo som neplánovala..keďže som.chcela ešte robiť...lebo to ma začalo viac napĺňať ako byť len doma..manžel robí všelijako.. málo času...pred pár dňami z ničoho nič....sa vrátila nespavosť..zatiaľ len jeden deň....včera som spala už dobre .neviem čo bude ďalej ...ale teda mysľou som inde...gyn.dovolenka...takze potvrdenie tehu je nedohľadne .....proste...čo užívať na tieto stavy.... nespavosť hrca v hrdle nechuť strach.....panika....divné myšlienky.....

trokinka
20. feb 2022

@selene12 ahoj ako si dopadla nakoniec? Ja som teraz v 7tt a strašne úzkosti ma chytajú. Dokonca som trpela aj nevolnostami neznesitelnymi. Pred tehu som bola liečenia na úzkosť ale len xanaxom. Avšak nemusela som ho brať pravidelne. Ale tie fyzické prejavy teraz sú neznesiteľné. Neviem co robiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre