Nespavosť v tehotenstve

macuka
22. mar 2012

ahojte tehuľky. Hĺadám niekoho kto by sa so mno pozdieľal o nespavosti v tehotenstve, ak niekto taký je...Ja som doteraz spala celkom dobre chvála Bohu, ale teraz od 28 týždna tehotenstva som ako zombie...Nespím mám totálny blok, v noci keď rodina spí, ja sa nudím a chcem strašne spať, ale nejde to...Skúšam aj lieky, co mi doktor predpísal diazepan, ale nezaberá. 😀 Takže ho nechám tak, a budem v noci ako sova kukať do pc, čítať a cez deň dúfam zaspím...Moja dcérka však chúďatko nebude zo mňa veľa mať...Najhoršie je ke´d sa veĺmi súsetredím na spánok, tak vtedy vôbec neprichádza...NO hrôza. Máte niekto niečo podobné?

martina_mg
22. mar 2012

ahoj, no síce ja už nie som tehotná, ale už mám malého drobca pri sebe, ale mala som tiež ten problém, no takmer celé tehotenstvo. Zhruba do tretieho mesiaca som sa stále zobudila okolo 1: 00-2: 00 v noci a nevedela som viac zaspať,cítila som sa vyspatá. Tak som išla pozerať televízor. Potom sa to zmenilo a vstávala som o tretej -štvrtej ráno a znova šup na telku. No a ked som bola v 8 mesiaci tak už som ani nešla spať do spálne,ale spala som v obývačke kde je televízor, pretože som vstávala skoro a kvôli bruchu som už ani nevedela poriadne ležať, tak som spala v polosede na gauči. každý mi hovoril, že sa mám ešte vyspať, kým ešte môžem,že malé ešte nie je na svete, no stále som im vysvetľovala, že sa jednoducho zobudím a nedá sa. Takže v podstate som celé tehotenstvo poriadne nespala. A čo by som teraz dala za to, keby som si mohla v kľude celú noc pospať ☹ 🙂

janka_pn
22. mar 2012

@macuka aj ja som nemohla spavat... bol to des, musis vydrzat 😉 ono ta to z brucha trenuje na cas po porode.... 😀 potom sa nevyspis uz vobec 😅

jania023
22. mar 2012

@macuka ahoj vitaj v klube,ja som pri tehu som mala to ise to bola hroza nespala som asi od 20tt az do konca,zaspala som po cisarskom,taka unava prisla na mna ze som nemohla ani len rozpravat a potom to preslo ale do porodu som bola ako hovoris sova v noci a cula cez den,vraj sa to stava v tehu a ani lieky ti nepomozu 😝

cherry1981
22. mar 2012

@macuka Ani ja nemozem spavat a uz pekne dlho ked sa v noci zobudim na wc tak uz nezaspim a beham a sedim a cumim von oknom 😀 cez den to nepotrebujem dospavat a to spim v noci mozno 4 hodinky alebo 5 aj s prestavkami co som hore 😀 lieky neberem na to ziadne, uz skor moj muzik je zo mna zufali ze uz ani nevie co je to v noci sa poriadne vyspat kedze sa stale mrvim a pobehujem 🙂

macuka
autor
23. mar 2012

žienky tak vidím že nie som sama...U mňa je to také, že ja potom začnem panikáriť, lebo tak strasšne chcem spať že mi až do revu príde, z únavy sa mi spustia nervy, a už plačem.. 😀 Teraz som prekonala chorobu, a normálne mi aj brucho začalo tvrdnút takze mi gynekolog predpisal lahke lieky diazepan, ale len 2 mg...No ale som citala, ze bezne v tehot. davaju v nemocniciach zienkam diazepan aj väcsie davky, a ze vsetko je ok...
Vcera som ale vobec v noci nespala, tak som dnes vzala diazepan, a spala som celu noc..Ach...Spánok je dost dolezity pre pokoj, teda ja myslim ze kto neni vynervovany a vydrzi bez liekov, tak to je ok, ale kto je taky nervivejsi typ, asi by sa nemal prepinat aj koli kludu dietatka, aj celkovemu zdraviu a radsej si dat obcas liek a spat....No a aj moj muz bol uz zo mna nervozny, co som furt plakala tak som ho posluchla a dala som si tablet...Podla mna nespime trosku aj preto ze dopredu mame v podvedomi strach z porodu... 😕

sisa03
23. mar 2012

ahojte, pripajam sa k vam🙂 som v 39tt - vzdy ked sa otocim na lavu stranu dostanem totalne bolestivy krc do celej nohy a ked sa otocim na pravu tak ma babetko strasne tlaci do praveho rebra a zacne sa mrvit akokeby mu bolo tak neprijemne.... takze tiez jedine co mozem urobit je sadnut si k telke a radsej sediet lebo lezat sa absolutne neda... ach jaj ale musime to uz nejako vydrzat 🙂)

cestovatelkaandrea
23. mar 2012

@macuka ahoj, tak ja trpim nespavostou pocas noci uz od zaciatku tehotenstva. zato cez den by som zaspala takmer vsade.

katkas1
23. mar 2012

no ja uz tiez tehotna nie som, dcera ma 26 mesiacov a syn 11 takze som nespala uz 31 mesiacov 😝

tammika
23. mar 2012

Ja som pocas tehotenstva videla vsetky stupidne filmy, ktore davali v telke okolo tretej - stvrtej nadranom 😀 Zobudila som sa a proste potom uz ani ranu. Teraz som tehotna znova, v noci by som spala ako nikdy predtym, ale prva dcerka mi to zasa nedovoli 🙂 Takze tak snad o takych 5 rokov si konecne pospim celu noc, ak si uz uplne neodvyknem 😀

adapo
24. mar 2012

ahoj macuka, tak ja som v tehotenstve spala v pohode. ale prečo píšem? poznám ten stav, keď nemôžeš spať, v noci čumíš do prázdna, počítaš ovečky.....a nakoniec plač. to som mala pred tehotenstvom - jednoducho nespavosť. vyhľadala som pomoc a brala som lieky, ktoré mi pomohli. chcem ťa len povzbudiť, že to prejde, nesmieš sa príliš sústrediť na spanie. ja som mala také stavy, že som celý deň premýšľala, ako budem v noci spať, až som mala bolesti v hrudi. nakoniec som otehotnela a samozrejme lieky išli bokom. za celé tehotenstvo som nebrala, ani po, lebo som kojila a ani po odstavení. sem tam zoberiem, ale málo.čiže z mojej skúsenosti viem, že to prejde, netreba sa len znervózňovať, viem, že je to ťažké, sama som tým prešla. a netreba myslieť na pôrod, ja som sa počas tehotenstva príliš pôrodom nezaoberala, aj keď strach samozrejme bol. a nakoniec, každý pôrod je iný. a ešte, ak sa príliš bojíš, je tu epidurál - ja som si tak vravela, že keby niečo....takže prajem pekný deň a potom pokojnú noc bez premýšľania, neboj, všetko bude dobré....

janula8375
24. mar 2012

ahojte a dobre ranko vsetkym ja by som zas spala ale nemozem lebo mi je strasne horuco nohy-chodidla, presla som si tym aj pri prvych dvoch kedy som mala nohy vylozene celu noc na okne neviem cim to je ale hned po porode to zmizlo dufam ze tomu bude tak aj teraz lebo tie nervy ked si nevies pomoct je to hrozne

brita
24. mar 2012

Ahojte, ja sa pridam do klubu. Ja uz dva tyzdne v noci matozim. Zobudim sa o jednej a do stvrtej nespim, proste to nejde. Nechapem to. 😒 Potom som samozrejme nevyspata, aj hlava ma boli. No neviem, co mam s tym robit. Ziadne lieky na spanie neberiem a ani nechcem brat a ani to neplanujem povedat gynekologovi, aby mi nejake lieky na spanie nahodou nepredpisal. Asi to treba vydrzat. 😉

sisinka8
24. mar 2012

ahojte!moze sa nato uzivat ten guajacuran na noc ,mne to moj lekar odporucil.neuskodi to,uvolni to trosku. 😉 netreba sa trapit!

macuka
autor
24. mar 2012

@adapo ďakujem ti za povzbudenie, si velmi milá. Áno más pravdu, clovek nemoze na to mysliet..Obcas ma to ale riadne pochyti, ale su dni ked si poviem nejdem panikarit, a proste to zvladnem..Ked to nezvladam, tak sa na seba potom aj hnevam. 😀 NUz ale taky je zivot, clovek a psychika to je zvlastna vec. Pokoj sa kupit neda, takze na nom len treba pracovat, ja to riesim modlidbou a zaoberanim sa nie sebou, ale inymi, a modlim sa aj z inych ludi...Vtedy nepanikarim. 🙂

macuka
autor
24. mar 2012

Žienky guajacuran som brala prvé mesiace tehotenstva, nebála som sa, verila som že sú to malé dávky...Aj teraz verím, beriem občas diazepan, lebo mi tvrdne brucho, ako pri prvej dcérke mi začalo v 7 a vtedy som nevedela čo, ale teraz z toho už vedu nerobím..Dám si magnézium a občas aj ten diazepan, ked už som príliš vynervovaná a unavená, ve´d to neni jednoduché vynosiť bábätko, je to tlak aj na celý organizmus ženy, aj na nervy, psychiku, veď ja mám také výkyvy občas len plačem ešte aj pri rozpávke Bambulka som raz plakala, co ma tam volačo dojalo, no uvážte, také sme precitlivené, a vkuse mi niečo vadí, aj na sebe, aj na mužovi.. 😀 A vkuse niečo riešim, takže moj manžel to má so mnou teraz zaujímavé...Doma nič nevládzem poriadne urobiť, obmedzuje ma bruško, chodiť tiež poriadne nevládzem čo sa mi občas aj tažšie dýcha...Ja mám este tri mesiace do porodu, ale to sa mi vlecie, ako by to mali byť 3 roky...O epidurále tiež premýšľam, lebo čím som staršia ja žiadnu bolesť nenznášam...Kedysi som bežne aj zubára vydržala, dnes si radšej dávam injekcie proti bolesti....Tak žienky držte sa, nech sa vám darí a ke´d nespíte, odporúčam sa vám modliť za ochranu svojich rodín, dnes človek len Božiu milosť potrebuje, lebo doba je zlá.. Treba ozaj ďakovať v pokore za všetko dobré čo máme, a nie je toho málo.🙂))))))

p3tra11
25. mar 2012

@macuka ahoj, krasne si napisala ten koniec, aj ja sa modlim a dakujem Bohu za kazdy dalsi den...

macuka
autor
25. mar 2012

@p3tra11 Tak to som veľmi rada, že sa tu niekto modlí..Ja som bola tvrdý ateista, ale som mala skúsenosť so živým Bohom, ktorý sa mi dal poznať a to nie je náboženstvo, to je vzťah akoby Otec a dcéra..Odvtedy každému hovorím o Jeho veľkej láske, lebo ľudia mjú pokrútené predstavy o Bohu..Nuž niet divu, Cirkev narobila veľa zla!!! ☹

tina7729
27. mar 2012

ahoj,niesi sama 🙂 ja od sameho zaciatku tehu nemozem spavat 😒 a ak zaspim,zavcasu vstanem rano

macuka
autor
28. mar 2012

@tina7729 ahoj Tinka, nespavost je zla, ja som z nej nervozna...Snazim sa udrzat pokoj, a celkom sa dari...Obcas nie 😀 Vtedy jednoducho citam, alebo rozjimam, snivam, modlim sa, chatujem s kamoskami, a upokojim sa...Zial ale musim brat aj tablety na spanie, lebo mi tvrdne brucho a cim menej spim tym viac....Nuz kazdy je iny, ja som si uz svoje zazila a nemam nervy z ocele... 😖 Sypalo sa na mna prilis vela veci aby som vyviazla bez uplnych nasledkov, ale s tym vas zatazovat nechcem...Dolezite je, ze stale mam za co Bohu dakovat, a som vdacna, ze mi dal co mi dal, hlavne Seba a svoju nadej, a lasku., potom milujuceho manzela, a super dcerku..ahooooooooooooooooooooooj

macuka
autor
28. mar 2012

@tina7729 to nevadi ze vsatavas zavcasu....citaj si, a potom este zaspis...Najhorsie je pripustat si, ze nespis, a potom znervoznies...Teda takto je to u mna ak sa nestrazim v pokoji a panikarim... ☹ Teda pokoj, klidek a dospat mozes aj cez den....Drzkaj sa Tinka...a Pozeram, ze tebe sa to uz riadne blizi...Uz len mesiac, a rodis....ze?

tina7729
28. mar 2012

@macuka dakujem za povzbudive slova 🙂 si zlata 🙂 ano uz coskoro a rodim 😀 a ty si v 28tt? ci? aj mne tvrdne brusko ale to uz od 22tt. a tiez same problemy cim som si musela prejst.ale tak uz dufam ze bude len dobre a dobre to vsetko dopadne 🙂 mne sa ti ani cez den neda dospavat asi som moc hyperaktivna 😀

nana776
28. mar 2012

☹ boze baby mi nieco hovorte ... ja aj ked zaspim tak to nieje spanok len sa mrvym aj teraz som hrozne unavena a nic...a snivaju sa my same nocne mory.

macuka
autor
29. mar 2012

@tina7729 Tinuska, tak to si uz za najhorsim..To bude dobré všetko, Prajem Ti len ľahký porod, na tvojom mieste by som aj o epiduralke popremyslala, ako prvorodicka..ja som inak tiez hyperaktivna asi, ale teraz ako mam kludovy rezim a beriem tie vysoke davky horciku, tak len lezim a vkuse sa mi chce spat, skludnuje mi to nervy. Obcas pri velke zatazi, a to tehotenstvo urcite je, ma telo malo horciku, a prejavuje sa to nespavostou, a nekludom, a potom nasledne brucho tvrdne...Ja som dnes bola na vysetreni s tym tvrdnutim, a lekar ma pokarhal, ze som 4 dni cakala, som sa citila ako decko, nuz ale co uz, myslel to dobre, a mysli...Skontroloval krcok, a zistil ze som dobre uzavreta, ale aj tak mi prikazal lezat len, a ak sa do pondelka nezastavi viacnasobne tvrdnutie, idem do nemocnice. ☹ Ale verim, ze sa nestane, lebo aj dnes mi uz menej tvrdne, citim sa skludnena, on povedal, ze do 10 x je to v norme...Je dolezite vela oddychovat Tinka, este vydrz, nenamaj sa, skludnuj sa, a modli sa za babatko, i za seba...Ty mas len 32 rokov? Ja uz 36... 🙂 Dnes mi lekar povedal, ze vyhliadky na dlasie tehotenstvo by som uz nemala mat....Co nepovie, poznam zeny, co rodili aj v 40tke, Od slov lekarov to urcite nezavisí... 😀

macuka
autor
29. mar 2012

@nana776 Hej to poznam taketo stavy....Ja vtedy radsej vstanem lebo ma to znervoznuje jak cakam na spanok a nic...Vezmem knihu a citam. Skus to magnezium, mozno si vystresovana a tvojmu telu chyba horcik....Opytaj sa svojho doktora, nenechaj to tak.. 🙂

tina7729
29. mar 2012

@macuka nie 🙂 ,ja mam 30rokov 🙂 a dakujem ti za tie slova 🙂 ty si v kolkom tt? aj ja ti drzim palce nech vsetko dobre dopadne a verim ze dopadne 🙂 a pozeram ze ty si tiez z Banskej Bystrice?

macuka
autor
29. mar 2012

@tina7729 Tinuš, ja som z BB, ale narodila som sa v Lucenci. Dlllho som zila v BB, pozeram ze ty si odtial...jeeeej...Museli sme odist. To je ale dlhy pribeh preco. Ked budes chciet, napisem ti sukromne... 🙂 Tvoje dievacatko sa bude volat Kristinka? Moje Noemi... 🙂

tina7729
29. mar 2012

@macuka ano Kristinka 🙂 jej,Noemi je krasne meno 🙂 jassne ak chces napis sukromne 🙂

mataharyy
29. mar 2012

@macuka Já jsem u obou těhotenství nemohla v noci ani za svět zaspat, padala jsem doslova na tlamu kolem čtvrté/páté ráno, ale pak jsem ani za svět nemohla vstát, což u prvního těhotenství to bylo jedno, ale u druhého už to byl problém... 😅

macuka
autor
30. mar 2012

@mataharyy to ti verííííííím...

macuka
autor
30. mar 2012

@tina7729 aj Kristína je krásne meno.. 🙂 Jak som vcera sedela pri pc, tak mi jeden za druhym tvrdlo brucho, takze niekedy inokedy, ked sa upravi toto vsetko ti napisem...Zatial musim mat kludovy r ezim lebo nechceeeeem ist do nemocnice lezat s napichanou rukou magnezia...Radsej doma, aj domacu stravu, aj prostredie normalne, nayse teraz to vrie v nemocniciach sestry su hotove a niektore by si to vyvrsili mozno na mne... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre