Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

zabka
28. máj 2008

Aj mna boli zub... co si vobec mozem na to dat?

katarinkad
28. máj 2008

zabka, tak jedine co sa v tehu moze tak je paralen. Ale nie vela, samozrejme. Ale 1-2 tabletky mozes. 😵
Mozno este nejake homeopatika. Ale neviem ti poradit ake.

andela1
19. jún 2008

ahojte baby!moc to tu nezije,ale chcem sa spytat ci nahodou neviete ako je to v tehotenstve daju sa urobit kazove zuby??chcela by som si dat vymenit korunku za porcelanovy zub a mam aj kazovy zub.da sa aj vrtat aj blombovat?mala by som sa spytat svojho gynekologa ci mozem ist alebo staci sa poopytat zubarky.dakujem za odpoved.pekny den 🙂 😵

mywiel
19. jún 2008

Andela kludne si mozes dat urobit zuby, len povedz zubarovi, ze si tehotna a snimky nech ti nerobi pokial to nie je nevyhnutne lepsie je pockat po porode, mne sice roentgent robil a zakryl ma ocelovou vestou a vsetko je ok.

titkovamiriam
19. jún 2008

zuby sa opravovat mozu v pohode,len pocas tehu sa nesmiu zbielovat,ved aj tak mas dve prehliadky poces tehu tak zubar ti vsetko vysvetli 😀

andela1
19. jún 2008

dakujem baby!a kedy sa to vlastne ma ist na tie prehliadky?

jana87
19. jún 2008

Ahoj andela, ja si myslim, ze kludne ti to vymenit mozu, ale urcite povedz zubarke, ze si tehotna. Ona je povinna ti urobit aj prehliadku a zaznacit to do tehot. knizky, takze musi vediet o tvojom stave. Ja som si na zaciatku tehu dala urobit fixny strojcek na zuby, dolu mi ho dali az tento tyzden, takze som si riadne vela bolesti uzila pocas celeho tehotenstva. Tiez mi aj plombovali zub, urcite to nevadi v tehotenstve, len horsie je, ze ked ta nieco velmi boli, nemozes si dat na to lieky. Teda ako tu pisali, mozno v mierne mnozstvo ano, ale ja som to radsej neriskovala, aj ked ma zuby boleli riadne. Mne aj dost krvacaju dasna, strojcek to este "prilepsil", tak som pouzivala ustnu vodu. Kupila som si Lacalut, ale zubarka mi dala radsej Curasept, vraj tato je bezbepcnejsia, pretoze Lacalut obsahuje aj olovo a ja ako tehotna to zrovna nemusim.

adrioska
19. jún 2008

ja som citala, ze tehotnym zenam sa neodporucaju amalgamove plomby, takze ked plombovat,tak asi radsej tie biele...

baskaj
22. jún 2008

baby, tak ja uz neviem, co je pravda. Niekto pise, ze lokalne anestetikum (injekcia) babu nevadi a niektore zase pisu, ze to radsej e - ee. Mna asi o dva tyzdne pravdepodobne caka vyberanie nervu. To sa vraj robi na 3 sedenia. A neviem ako to je s tymi injekciami, ci neuskodia, ale bojim sa toho. Lebo mam silneho tusaka, ze som asi prave pred nejakym casom otehotnela 😕 😅.
co vy na to?

adrioska
22. jún 2008

Dovtedy si urob test, ci si naozaj tehotna a ak ano, tak sa dohodnes so zubarom... 😉

tete
23. jún 2008

baskaj....ja som bola u zubara min. tyzden v uturok , trhal mi zub a dal mi injekciu, inac by som tam nesla.....bola nejaka ina, hned mi to strplo, a ako mi ho vytiahol, tak injekcia prestala posobit

sissik
23. jún 2008

tiez mam stastie - zlomil sa mi zub, uz plombovany.
dnes som volala zubarovi a ze robia zuby aj tehotnym, ,len nepouzivaju injekcie a nerongenuju.
tak dufam, ze to prezijem a krpcovi to tiez nic neurobi, uz budem za ktitickym obdobim

denculik
24. jún 2008

kočky, ja som úplný začiatočník a nikto mi nič okolo zubára a dvoch povinných prehliadkach nič nehovoril.... takže mám nárok na dve "zadarmo" prehliadky, alebo si ich budem musieť zaplatiť a sú povinné alebo ako to je??? 😖

fitny
24. jún 2008

baby, ja som bola u zubára v 4.mes. a vtedy mi skonštatoval, čo bude ďalej, lebo ja som vymieňala všetky staré plomby na keramické ( predstavte si pod amalgánom sa tiež môže nachádzať kaz 😲 ) mám ešte 2 zuby, čo treba dať do poriadku a hovoril, že mi to nespravý, lebo stará plomba obsahuje ortuť a pri vŕtaní by som mohla zhltnúť kúsok, čo on 100% vylúčiť nemôže a to môže viesť k potratu ☹ to bol súkromný zubár, takže sám to odmietol, vraj je to na univerzite učivo prvého ročníka, ako s tehulkami v ordinácii 😀 -na toto nezabudnem. odvtedy som ani nebola, lebo ma to nebolí, asi by bolo iné, keby ma to strašne bolelo, musel by sa nejak predsalen prispôsobiť 😒

baskaj
24. jún 2008

dakujem za rady baby, ste milé! Tak som teda vážne zvedavá ako sme my na tom. Kiežby existovali také testy, čo vedia určiť tehu aj hneď na druhý deň, že? 😉

adrioska
25. jún 2008

Ahojte babulienky, tak ja som bola dnes 1.krat u zubara v mojom tehu, pretoze mi vypadla plomba. Vraj mame narok na 2 preventivne prehliadky pocas tehu, aj mi to do tehu knizky poznacili, ze som tam bola.A pytali sa, ci ma gynekologicka posielala. No nie, neviem preco nie. Tak ale aj tak by som isla aj sama, lebo mam problemy so zubami odveky, takze kazdy rok idem poslusne 😀 na preventivku. Na tu druhu mam ist asi tak v posled. mesiaci tehu.Jaj a robil mi bielu plombu a platila som 600 Sk, skoro som sa znovu posadila do stolicky a pritom ani nie je sukromny. NO ale co uz, nemam ine vychodisko... 😖

muriel293
30. jún 2008

adrioska: ahoj no ja mám tiež pocit že sa mi zas začali teraz kaziť zuby ale ja mám hrozné depky vždy zo zubára a nič si nedávam robiť bez injekcie takže neviem čo somnou teraz bude :o( a gynekologa mam Muranskeho. A ty?

adrioska
30. jún 2008

Muriel, tak radsej chod cim skor na preventivku, ak si este tento rok nebola, ak tam mas nejaky kaz, tak cim skor spravit, kym neboli...inak amalgamova plomba by sa nemala v tehu,mne spravil tiez bielu. Ale za to spytaj sa ho na tie injekcie, uvidis, co Ti povie...
No mozno sa niekedy stretneme v cakarni, ja chodim k Vargovej... 😉

och
1. júl 2008

ahojte

potrebovala by som surne poradit 😲
Je mozne, ze som tehotna, a v sobotu mi maju trhat osmicky, mam to odvolat a ist tam az ked si budem 100% ista ze nie som tehotna?
dakujem krasne

adrioska
1. júl 2008

Och, radsej pre istotu asi ano...

smary
1. júl 2008

ahojte
mne v tehotenstve normalne plombovali asi 4 zuby amalgamom a s injekciami,plus mi tahali nerv zo zuba tak isto s injekciou a fakt nevidim dovod preco by sa to nemohlo robit (dokonca my uz takto zuby plombovali aj teraz ked kojim)...v pribalovom letaku co je ku injekcii nie je ako kontraindikacia ani dojcenie ani tehotenstvo,tak sa toho nebojte,ja aj moj syn sme to prezili v zdravi a v pohode,ovela horsie veci moze sposobit adrenalin,ktory sa vam vyplavi pri bolesti zuba,alebo pri bolesti pri vrtani do zuba,ten by uz teoreticky plod ohrozit mohol...a amalgam...
http://www.casopiszdravie.sk/zdravie/zdravie/me...
je tam celkom jasne napisane,ze sa vylucilo,ze by ortut z plomby mohla preniknut k plodu 😉

adrioska
2. júl 2008

Smary diki za tento clanok...poviem to svojmu zubarovi, lebo on mi chce robit aj osmicku, ktora este nie je vyrastena a je tam uz kaz...no na co? nech ju da von, ja ju nepotrebujem... 😠
A inak v tom "Zdravi" su fakt uzasni, prave v ich casopise som citala, ze sa amalgam neodporuca tehulkam... 😖

pici
4. júl 2008

och
ja by som rozhodne pockala. mne trhali teraz v utorok jednu a dostala som velmi silne antiibiotika aby sa mi to nezapalilo. navyse ma to dva krat do dna zacne tak boliet ze si musim dat ibalgin co vy tehu asi nemozete...

bzucinka
14. júl 2008

Ahojte! Nemam (zatial klop-klop) problem s konkretnym zubom,ale... Hrozne mi krvacaju dasna. Pouizivam Corsodil (slabsi) a kadejake pasty + kefky,ale nic moc. Hlavne sa chcem opytat ci ma niektora podobny problem. Asi na dvoch zuboch mam pocit akoby mi dasno narastlo.Proste nejak trci do priestoru. Neviem ako to mam opisat,ale hadam ma niekto pochopi. Akoby sa mi ten kusok dasna co ma byt medzi zubami vystrcil z medzierky von a normalne citim ako mi cucha o peru. ☹ Po lopate povedane - take dive mäso 😉 Ma niekto podobnu skusenost?

adrioska
14. júl 2008

Bzucinka a bola si s tym u zubara? Neviem, co to moze byt, ale aj mne krvacaju dasna a doki povedal, ze to v tehu byva...ja som vymenila kefku na makku, pouzivam Lacalut pastu, s tou makkou kefkou mi az tak dasna nekrvacaju, ale napr. dentalnu nit nemozem pouzivat.. 😖
A z toho Corsodylu nemas sfarbene zubky? Mojmu manzelovi z toho stmavli zuby,ale ked ho prestal pouzivat, tak sa to vratilo do normalu...

krtko.
14. júl 2008

ahojte.ja by sm sa chcela len opýtat ze ci sa vlastne oplati v tehotenstve opravovat zuby.

annag
14. júl 2008

Ahoj Bzucinka, tak tento problém som mala počas obidvoch tehotenstiev aj ja. Je to normálna komplikácia tehotných žien (ak si dobre pamätám diagnózu - tehotenská dysplázia ďasien). Ďasná začnú prerastať a mne ich zubár musel normálne orezávať (ten úkon sa volá kyretáž ďasien) Je to veľmi nepríjemná komplikácia, lebo pod tým prerasteným ďasnom si nemôžes dobre očistiť zuby od zubného plagu a tým tam následne vzniká zápal a krvácanie. Čiže treba Ti navštíviť čím skôr zubára, sama si nepoôžeš, Corsodil Ti pomôže až vtedy, keď Ti to prebytočné ďasno odstráni. Je to krvavá záležitosť, ale dá sa vydržať 😉 . Ale zlepšilo sa mi to vždy až po pôrodoch. Teraz som znovu tehotná, zatiaľ som v pohode, ale veľmi, e skutočne veľmi dbám na hygienu (medziubné kefky, dentálna niť, radšej si zuby čistím po každom jedle), táto prevencia sa zdá byť jediným riešením, ako predísť zápalu.

meusicka
15. júl 2008

ahoj baby, chcem sa Vas spytat, neviete kedy pocas tehu je cas sa ohlasit u zubarky? ja som minule pocula, ze sa v tehu nesmu davat amalgamove plomby, tak hadam mi to nehrozi a este som tu niekde citala, to akoze zubarka mi potom napise aj zaznam do tehu knizky?? 😕 som z toho jelen, ale naozaj by som nerada riesila nejaky problem so zubami, tak radsej by som sla na tu preventivku. ci to mi povie aj zubarka, ked jej zavolam a poviem, ze som tehotna, ze v ktorom mesiaci tam mam prist? 😅

stvura
15. júl 2008

Cafte, no k tomu opravovaniu zubov, z vlastnej skusenosti napisem ze sa neoplati opravovat zuby, uz druhykrat mi dasno vytlacilo tu istu plombu /ten isty problem co pise annag = tehotenska dysplazia dasna/, takze opravit fakt len to najnutnejsie a pockat si s kompletnou opravou zubov az po porode, najlepsie po skonceni dojdenia ako ma moj zubar informoval....

Pocas tehotenstva by sa malo ist v druhom trimestri k zubarovi - tak je to doporucene i gynekologmi, lebo v prvom ti sice zuby moze robit ale bez anesetika a zasa v tretom trimestri tiez bez anestetika.
Moj zubar mi povedal ze druhy trimester je najoptimalnejsi na opravu zubov, jednak sa uz telo prisposobilo tehotnosti a uz nehrozi samovolny potrat v takej miere ako v prvom trimestri...a tiez zuby uz tak nekrvacaju ako na zaciatku.
Ja som si vytrpela trhanie nervu v druhom mesiaci tehotenstva, lebo sa mi zapalila okostnica a veru to dalo zabrat bez anestetika...
Do materskej knizky mi nikto nic nezapisoval ohladom zubov, asi je to individualne a tiez ma gynekolog neodporucil si spravit prehliadku.

muriel293
24. júl 2008

mne sa už zuby riadne kazia,jem už len na pravej strane lebo ma ľavá dosť bolí ale neviem sa prekonať a dať si tam hrabať bez injekcie,neviem si predstaviť akú hubu budem mať do pôrodu a po ňom!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre