Mám atopický ekzém v tehotenstve. Aké mastičky môžem používať?

daeneris
25. jan 2018

Mamičky poradte mi prosím aké mastičky na ekzém používate vy počas tehotenstva? už som celá vyhádzaná a nedá sa mi urgentne dostaviť k mojej kožnej. Ktoré mastičky pomôžu no zároveň neškodia plodu? Ja si to natieram dočasne Bepanthenom a kokosovym olejom ale moc nezaberá.☹

hogen91
25. jan 2018

Ja mam atopicky ekzem od narodenia hlavne na zahyboch,cele a na rukach. Som 14 tt a ked je velmi zle dam si kortikoidy. Inak sebamed telove mlieko s ureou (pomaha mi oba toto). Vyskusala som velmi vela kremov,liekov,diet,lieceni atd. Ale ten sebamed mi okrem kortikoidov najviac pomaha. Kozna mi povedala tak ze radsej si dat na chvilu kortikoidy ako byt nervozna a doslrabana do krvy. Babatku urcite nic nehrozi.

prevenar
25. jan 2018

@daeneris no nezabera ..jedna sa a autoimunitne ochorenie ..s tym ti ziadna masticka urcite nepomoze. musis zmenit stravovanie . vynechaj vsetko mlieko a mliec vyrobky + vsetok lepok zo stravy a rychlo zistis rozdiel. vysoka sanca, ze ti to uplne prejde.

janage
7. feb 2018

@daeneris vitella ictamo je to biely ichtamol so zinkom v
hodny aj pre male deti. Pozri google kdesi je aj studia detskej nemocnice v cechach v motole tusim. Davali detickam, ktorych rodicia odmietali kortikoidy. Nezabera okamzite, ale vyskedky su krasne. Co sa tyka stravy mlieko mozes kluuudne vylucit. Ja mam bezmliecne dieta a mlieko je lahko nahraditelne. Napr. Polievkova lyzica maku ma tolko vapnika ako pohar mlieka. Citrusy tiez k zivotu nepotrebujes taka zelena paprika ma xkrat viac vit. C ako citron ci pomaranc. Troska posurfuj bezmliecnu dietu a tabulku potravin s vit. C. Uprav stravu o potraviny co ti skodia a budes v pohode.

janage
7. feb 2018

@daeneris uz len pre priklad nase prababky citrusy vobec nepoznali a vitaminy im nechybali😉

danette
7. feb 2018

Syn má tiež atopicky ekzém a dávam mu na to Atoderm Intensive od Bioderma. Je síce trochu drahší, ale keď kúpite dvojbalenie cez internet tak sa to celkom dá. A ma po ňom veľmi peknú pokožku. Samozrejme treba riešiť aj zvnútra. Syn bral ešte antihistaminiká zyrtec. A určite nejedzte citrusy keď vám škodia, dnes je milión iných možností ako doplniť vitamíny. Presne ako tu už písala jedna mamička paprika obsahuje omnoho viac vitamínu

danette
7. feb 2018

C ako citrusy a takisto aj jablká a iné ovocie lokálne obsahujú tiež vitamíny a keby sa vám to stále zdalo málo tak kúpiť proste celaskon a hotovo.

nika_zb
26. feb 2018

Mam ten isty problem mam az zapalenu kozu brala mi lohna ster z oka a mam stafyla bacila 😞 pouzivam na kupanie biodermu detsku a vodicku mi dala ale som zufala uz to mam az v hlave 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre