Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám tehotenskú cukrovku

kika2111
22. okt 2014

Ahojte,
minuly tyzden mi zistili tehu cukrovku.Dnes som mala zavolat do diabet.ordinacie,aby mi spravili plan a vsetko vysvetlili ,ale maju dovolenku az do 17.novembra a nik iny nema volne miesto,tak musim bojovat sama a mam z toho hrozny stres.
Na nete som nasla par zoznamov ,co sa ma a nema pri tehu cukrovke jest,ale bola by som vdacna za konkretne jedalnicky vas mamiciek,co ste naozaj mohli,co nie atd.
Dakujem.

saska.t
22. okt 2014

@kika2111 tazko ti da niekto presny navod co jest,pretoze na kazdu zenu funguje nieco ine,to co moze jedna jest,druha nemoze,lebo cukor sa jej dvihne nad hranicu,pozri stranku www.tehotenskacukrovka.cz a tu na MK je niekolko rokov tema tehot. cukrovka,kde mas pekne popisane co ta caka a ake maju ostatne mamicky vcetne mna skusenosti,drzim palce 😉

oladuna
22. okt 2014

@kika2111 ja som tiez mala tehu cukrovku.mne tu v Londyne dali taky aparatus na zistovanie vysky cukru v krvi.taktiez, zoznam veci ktore by si mala jest s mierou alebo asi vobec nie.napriklad zemiaky- maximalne 5 kuskov velkych ako jedna polievkova lyzica.takisto ryza - maximalne 5 polievkovych lyzic (nie kopcovitych).vsetko z muky bud uplne obmedzit alebo len vo velmi.malom mnozstve.napr. iba jeden kusok chleba. Ziadne rozky.mozno len polku rozku. No a mne potom pomohlo ze po jedle som okamzite vyrazila na 15-20minutovu prechadzku.najprv som vladala chodit aj dlhsie ale potom uz aj 10 minut bolo vela.cukor mi hned klesol.ja som cakala dvojicky a zistili mi gest.cukrovku v 30 tt.

hastr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika2111
autor
23. mar 2015

@hastr dakujem,ja pomoc nepotrebujem🙂 a na liecitelstvo neverim,pekny vecer.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli