Máme ísť na pohotovosť po údere do brucha?

upam
10. okt 2015

2 rocna dcera sa mi hodila celou silou na brucho a hlavou ma riadne udrela do pravej dolnej casti. Chvilu to dost bolelo uz je to ok a nechcem robit paniku s pohotovostou v sobotu vecer... ako ste riesili takuto situaciu? som 16tt.

tajka1986
10. okt 2015

No neviem ja by som asi sla pre pokoj duse...ak nekrvacas,a neboli je pravdepodobne ze si ok,ale to sa mozem iba domnievat...

sense
10. okt 2015

Ja by som sa upokojila a zatial na oihotovost nesla...pre svoj vlastny pokoj by som na tu pohotovost najprv zavolala a podla toho sa zariadila...samozrejme ak nekrvacas al. By sa nevyskyli ine problemy

cica120
10. okt 2015

Ak si mala bolesti pre istotu by si mala ist tieto zaciatky su najhorsie treba si davat poozor.

dari226
10. okt 2015

radsej chod,budes kludnejsia a ak je vsetko ok tak si aspon aj babätko videla na ultrazvuku 😉

seahorse27
10. okt 2015

Ja by som tiez isla pre pokoj duse, ak ta to teda po udere nejaky cas bolelo.

upam
autor
10. okt 2015

na jednej strane sa bojim co sa mohlo stat a sla by som na druhej sediet na kramaroch v cakarni s ludmi co mozu byt chori ma tiez nelaka... v utorok mam poradnu s utz tak neviem neviem ozaj... mala som tam aj zle skusenosti na na pohotovosti kde ma nechali cakat na prijme a potom na utz s krvacanim v prvom tehotenstve este mi aj doktor vynadal stylom ze co chcem

ematko29
10. okt 2015

Ja by som zavolala s tym,ze neviem co robit.Ze sa chcem poradit.

upam
autor
10. okt 2015

@ematko29 to ma napadlo lenze viem ze ma poslu na pohotovost nevedia posudit tak si nevezmu na svedomie

nikuska744
10. okt 2015

@upam doktor ti vynadal, že co chceš...blbec jeden..on je tam od čoho, aby držal hubu a vyšetroval. To akože kde sme? By sa ozval, tak mu tak vyčistím žaludok, že až...

ematko29
10. okt 2015

@upam neviem,tak by som sla pre istotu.ja som v 33tt spadla a ak by som vtedy nesla na pohotovost asi by som tu nemala dcerku uz.nechcem ta strasit,ale pre istotu by som sla.

eri28
10. okt 2015

@upam ako mozes vediet co ti povedia cez telefon, zavolaj a uvidis.Ja som tiez volalavala a poradili vzdy.

bonaqa2013
10. okt 2015

mne dcéra vo veku 2 roky skočila na brucho. tiež som bola tehu. Nikde som nešla, nič sa nestalo...

sardinka335
10. okt 2015

Dieta je v maternici chránené plodovou vodou ktora tlmi narazy...neviem samozrejem posudit ako bol naraz silny, ak nekrvacaš, nemáš nejake ťažkosti, neviem či už citiš aj pohyby, 🙂 tak by som asi nikde nešla, okrem toho mas v utorok poradnu...

nini1010
10. okt 2015

Za prve dieta je chranene plodovou vodou na druhej strane aj ked by som sa asi velmi zlakla zrejme by som to uz nechala na utorok,nakolko co by urobili ak nekrvacas?je to len 16 tt,nemaju ako pomoct si myslim aj keby nedaj oh nieco.v utorok nech ta zosonuju a uvidis.

jeennyv
10. okt 2015

@upam ja som mala minule sice iny problem, rozpadla sa mi vatova tycinka v uchu, ako povyberala som tu vatu a vsetko, ale stale som mala neprijemny pocit a bolelo ma ucho..sla som na orl pohotovost sice som tam uz nic nemala, ale lekar ma prezeral dobrych 15 minut, ze to mam len podrazdene a dal kvapky, ako pochvala mu...ako ja by som sla pre klud a v tehotenstve obzvlast... vies utorok je este daleko...ja to beriem tak, ze ak sa mi nieco stane a nieco mi je tak idem, a mozem sa na ich frflanie viesco oni tam na to su....a potom sa cuduju ake ma clovek nazory na zdravotnictvo, ke sa casto stretne s nepeknym pristupom...

upam
autor
10. okt 2015

ved aj mna napadlo ze ak daco s babom tak nijak nepomozu akurat mne keby daco bolo vedia riesit a ked uz nic neboli snad to bude ok aj ked to bola supa... ak by nic nevideli na utz tak by si ma max nechali na pozorovanie a doma mam soplave dieta ... drzte palce tipujem ze ked do rana nic tak bude fajn.. hoci neviem ako si uchranim brucho pred tou mojou certicou este dalsieho 4.5 mesiaca ked bude stale vacsie a ja stale neohrabanajsia

hamca
10. okt 2015

@upam mne sa tiez cosi podobne stalo, nesla som na pohotovost, ale bola som do najblizsej poradne ako na ihlach. Ale vsetko dobre dopadlo a babu sa nic nestalo. A v 16tt ma este asi aj dost miesta, takze sa mohlo trochu aj uderu "uhnut".

upam
autor
10. okt 2015

@jeennyv kebyze je prac den idem ku svojmu gyndosovi bez vahania... ale ta pohotovost nebudem opisovat cely zazitok spred 2 rokov ale bol to zazitok ktory si zapamatam a aj tak im neverim ze daco pomozu... kebyze krvacam je to asi ine

marica61
10. okt 2015

@upam Nechápem, ako v terajšej dobe môže lekár takto reagovať, ak príde tehotná žena s krvácaním na pohotovosť.
Ja som krvácala v 2.mes. a narodilo sa mi dieťa s rázštepom chrbtice. Samozrejme, že som bola za gynekológom, dal mi Ascorutin a kvapky E-vit. Bolo to pred 36 rokmi a vtedy ešte nepočuli o ultrazvuku.
Asi.

jeennyv
10. okt 2015

@upam moja povaha nedava sancu takym ludom ako bol ten doktor, resp. ja sa nedam...nemam rada ked si ludia v istych poziciach neprimerane dovoluju ci je to lekar, uradnika hocikto....mam tu smolu, ze som pohotovost vela raz vyuzila, ale zatial to bolo ok...ale keby sa ku mne choval niekto ako k tebe, by na nom nitka neostala sucha...ale je jasne, ze ak ma clovek zly zdravotny stav at...tak vtedy nedokaze reagovat v plnej sile...

lenadka
10. okt 2015

@upam u cás nie je taká pohotovosť priamo na gynekológii-na oddelní rizikovom v nemocnici? Lebo ja som tak u nás išla na oddelenie rizikové.tam máme pohotovostnú ambulanciu pre tehotné...teda neviem či aj dnes to tak funguje, pred 5 rokmi to tak u nás bolo...

mircalla
10. okt 2015

@upam moja skusenost s pohotovostou na kramaroch...v 8tt som zacala krvacat, bola sobota, hned sme tam tam sli....lekarka co ma prijala kukla cez brucho na nejakej storocnej masine na urgentnom, ze zda sa mi, ze akcia je...ale nevypadala vobec isto...isla som na oddelenie, nic so mnou viac nerobili cely vikend, nedali mi ani lieky, ani mi nemerali hcg....ale krvacala som hodne, prestali ma boliet prsia, uz som vedela ze je zle...uzv mi robili konecne az v pondelok (cez vikend ozaj nic neriesia)....akcia nebola....komentar lekara...vsak co ste taka zduta, ja za to nemozem

tym chcem povedat, ze na pohotovosti som mala tiez otrasny zazitok a nic neriesili cez vikend
verim, ze to bude urcite v poriadku....mna maly uz tiez neraz trafil do brucha

susanne5
11. okt 2015

@upam ahoj ja by som asi pre pokoj v dusi isla, aj ked je pravda ze babatka su v brusku chranene ale asi by som to do prehliadky v utorok nevydrzala 🙂

lenadka
11. okt 2015

@mircalla strašný prístup, ja som prišla u nás v Bojniciach, takto na pohotovosť tak ma hneď poslali ležať na oddelenie, hneď mi urobili sono a dali lieky a injekcie také štipľavé do zadku chodili pichať, infúzky magnéziové a to som prvý krát krvácala ale pri ďalšom tehotenstve len bola ružová sonda na sone, čiže len náznak že špiním...

mircalla
11. okt 2015

@lenadka no asi smola. som ta aj rodila a bola som spokojna, ale teda kedze bol vikend, fakt nic neurobili....a lezala som tam 2 dni....

upam
autor
11. okt 2015

@lenadka nie musis ist dole na prijem skusrnost spred 2 rokov posedis s chripkovymi, vracajucimi kaslajucimi, hoci je napisane ze tehotne maju klopat na klopanie sa nikto neozval dost dlho, potom prisiel nejaky urgent sanitkou atd konecne asi po 20 min mi vzali karticku spisali ze co je a poslali cakat pred ultrazvuk kde som cakala taku pol hodinku kym prisiel doktor, ktoreho nejdem citovat co zahlasil a este sestricka mu ukazovala co s ultrazvukom... stravili sme tam dokopy vyse hodinu a vsade som mala pocit ze strasne otravujem, ze sa im nechce atd

lenadka
11. okt 2015

@upam no počula som že v iných mestách je to takto 😝

upam
autor
13. okt 2015

dnes na ultrazvuku vyzeralo ze mimi je v poriadku tak sme si usetrili neprijemny zazitok v sobotu vecer 🙂 aj som uz tusila ze to tak dopadne lebo v nedelu vecer a vcera sa uz zacalo ohlasovat stuchancami :D dakujem za podporu

mircalla
13. okt 2015

@upam super...ja som ti preto napisal skusenost s pohotovostou, ze som tam zbytocne stravila 2 dni....ozaj cez vikend sa tam moc nepretrhi, aj tak som cakala do pondelka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre