Máte skúsenosť s patológiou placenty?

salome51
26. okt 2013

Ahoj budúce mamičky, minulú stredu som bola v poradni a môj lekár ma nepríjemne zaskočil informáciou, že moje dieťatko je síce v úplnom poriadku, ale podstielka - placenta je nanič. Už som ho poriadne ani nepočúvala, lebo som samozrejme začala plakať. Sono mi robil snáď aj pol hodinu. Povedal mi, že mám placentu na boku a najlepšie by bolo, keby sa posunula hore, ale že to tak nevyzerá, že by sa chcela posunúť. Začal mi hovoriť ako mám rátať s tým, že dieťatko umrie a že to keď umrie len dieťa bude tá lepšia situácia, že môžem vykrvácať.... Ale povedal, že je nádej, že to všetko dobre dopadne, ale že určite bude musieť ísť dieťatko vonku hneď ako bude dobre vyvinuté. Nemáte niektorá podobné skúsenosti? Je to so mnou naozaj také beznádejne? Mám veľký strach a prežívam obrovské zúfalstvo.

ivet51
26. okt 2013

Zvláštne informácie od lekára.... A aj dosť neprofesionálne
Vymenoval všetky situácie , ktoré sa môžu stať, ale ze to aj môže dopadnút dobre...

Aj placenta prechádza nejakým vývojom a zrelostou
Nenapísala si v ktorom tt. alebo mesiaci si...

kveta
26. okt 2013

Jak to, ze Ta neodoslal do nemocnice?

m_ij_ka
27. okt 2013

trochu divné od lekára. Presne ako píše kveta prečo ťa hneď neposlal do nemocnice na pozorovanie. Veď tam by ti hneď vedeli poskytnúť zdravotnú starostlivosť pre teba aj dieťa (ak by sa nedajbože niečo stalo). Asi by som šla aj za iným gynekológom a spýtala sa aj iného lekára na jeho názor.

svetlusska
27. okt 2013

trocha divne, a hlavne ze ta nikam neposlal..ja by som zrejme hladala ineho lekara a isla od neho prec.

dominikamelka
27. okt 2013

Určtie by som čo najskôr vyhladala iného lekára... tvoj ti iba predostrel ten najhorší hororový scenár ☹ čo najskôr sa porad s iným lekárom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre