Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

dianka3
6. máj 2009

juliett 🙂
ahojkaj moja pekna tak sme prisli pred hodinkou bo nas zobrl az o 18,00 a potom sme sa boli este najest bo sme boli hladny 😀 Tak si predstav moj malicky vazi 2490g 🙂 co minulu stredu vazil len 1840g je to mozne zeby tak rychlo pribral alebo sa vtedy doki pomyli? a zbytocne som zase zaplatila 500sk.
A doki povedal ze ak by sa nahodou nedajboze narodil teraz uz vie dycht sam 🙂 ze tie kortikoidy sa pichaju do 34tt, takze ak by nedajboze malinky by bol v poriadku 🙂 som strasne rada ze to najhorsie uz mame zasebou 🙂 a uz sa nemusim tolko strachovat

juliett99
6. máj 2009

dianka
to rada citam toto 🙂 🙂 🙂 🙂 tvoj drobcek musel pribrat lebo maminka a cela jeho buduca rodina a aj ja sme sa modlili aby zacal priberat aby ste nemuseli stravit zbytok tehulkovania v nemocnici,, 😉 😉
ani nevies ako velmi si ma potesila,,
normalne mam husaciu kozu,, 🙂 🙂
takze teraz pojdes kedy na dalsiu kontrolu??
ozaj uz ti svieti 35tt j 😵 😵 😵 upiiiiiiiiiiii

dianka3
6. máj 2009

juliett 🙂
ano dnes sme zacali 35tt, hadam este tie 3tt vydrizme lebo zevraj tu baby vravia ze do 36tt sa vyvjaju plucka 😖 ? tak teraz nechapem komu mam verit? uz som z toho vedla
no este mi drz palceky zajtra idem do poradne a dufam -modlim sa aby sa mi krcok neskratil 😒 lebo som aj dost vela chodila cez tento tyzden. A ty ides kedy?

lily1983
6. máj 2009

ahojky baby...ako viete, ze sa vam skracuje krcok, to vam lekar kontroluje alebo to aj nejako citite?

juliett99
6. máj 2009

nebojkaj moja vsetko bude oki,,a drobcek pocka este minimalne 3tt v maminkynom brusinku,,
jasne ze ti budem drzkat palceky,,a budeme s mojou malinkou mysliet na teba... 🙂 🙂
ja idem uz v pondelok na poradnu a aj sono... 😀 😀
to by som mala byt 15tt uz.
ozaj moj drahusik uzsi tyzden sa rozprava sdrobcekom v zenskom rode,, 🙂

dianka3
6. máj 2009

juliett 🙂
dufam aj ja aby tam este 3tt vydrzal modlim sa
juuu fajnovo si aj citas clanky co sa deje s babatkom v tomto tt? ci vies? ja si stale citam kazdy tt ze co sa deje v bjusku 🙂 takze este 4 dni a budes uz v 15tt a uvydis aj malinku fazulôocku 😀 jeeee posielam jej vela vela pusiniek 🙂 sa tak tesim ze tvoja jahôdka tak pekne rastie a neviem sa dockat ked ja uz budem mat termin tak teba zacne jahôdka uz kopkat 😵 😵 😵 sa tesiiiiiiiiiim !!!!!!!!
juuuj urcite tvoj drahy sa tesi tak ako mi vsetci sak? to je mile od neho je zlaty sa k tebe hodite- aspon vydis akeho ma malicka dobreho tatika 😉

juliett99
7. máj 2009

dobre ranecko 🙂
dianka ahojcek,,, 🙂 🙂 🙂 🙂
jasne ze vydrzi mojka,, dnes o ktorej ides na poradnu, budeme s drobcek drzat palceky,, 🙂
jasne ze citam taketo clanky je to fakt uchvatne co sa vsetko stihne zmenit za jeden tt,, teda aspon zatial v prvom trimestri to slo jak rychlik, 🙂 🙂
vcera sme tatu odprevadili do roboty isiel na nocne dve po sebe,, fnuk,, uz aby bol piatok,, 🙂 🙂
zas nas vystiskal ,, vybozkaval,, a malinkej nakazal nech maminku poslucha,, 😀 hrozne sa tesi,, tato nas, 😵

terezka044
7. máj 2009

juli ja mam 18 a priatel sa po 2.5roku rozhodol ze mu to za to nestoji.. aj ked, teraz sa celkom zaujima, ale zrejme odide do ciech - neviem este ako to bude vobec.. ale sama na neho budem aj tak ☹

terezka044
7. máj 2009

majaza ked ti tak casto tvrdne nepredpisal ti lekar magnezium?

dianka to je super, dufam, ze bude vsetko v pohode 😉
pluca sa vyvyjaju do toho konecneho stadia tak do cca 36-37.tyzdna, lepsi je ten 37, taka istota 🙂
a kebyze sa teraz narodi, tak ho daju do inkubatora a chvilku tam bude, ale myslim, ze by bol v poriadku. hlavne sa neboj, odpocivaj, nakoniec budes este prenasat 😀 ale nie, neboj, bude to tak ako to ma byt, priroda si to zariadi 😵 😉

a clanky o tom ako sa babo vyvija som aj ja citala je to zaujimave sledovat to, vsak za tych 9mesiacov sa vyvinie viac ako za cely svoj zivot 🙂

juliett99
7. máj 2009

terezka teda klobuk dolu ti poviem sana na drobceka,, budes musiet byt silna,,
inak moja mama ma mala v 17 a tiez sa moj vlastny tato rozhodol ze nas nechce a tak bolla sama na mna az do mojich 6 rokov kedy si nasla priatela a ten mi dal viac ako by mi hadam dal vlastny otec,, a aj som ho tak volala len skoda ze uz nas opustil,,
Verim ze alex ti bude davat vela energie do zivota,, drzim ti silno palceky,aby ste to vsetko hravo zvladli,,
este chodis do skoly?

terezka044
7. máj 2009

juli hej teraz koncim treti rocnik, ale uz som doma od polky aprila, tak sa ucim doma (Teda ucim ako ucim, mala by som sa ucit, ale moc sa mi do toho nechce 😀 ). mamka mi nastastie pomoze, bez nej by som to neviem ako zvladla.. a dakujeme, verim, ze s nim to bude uplne ine a hlavne pekne 🙂 🙂
inak, kukala som fotky, ste velmi zlaty 😉 a davidko ma veeelke pery, asi po tatovi (?), priatel ma tiez take, tak som zvedava, co bude mat maly 😀
uz ste rozmyslali nad menom?? 🙂 🙂

terezka044
7. máj 2009

zlati* s i

juliett99
7. máj 2009

dakujem moja,, dado je mojho priatela syncek tak som hrozne zvedava ako bude nase spolocne mimi vyzerat.. xixi
Dado vymysla mena,, zatial ich je par, Nikolka alebo Nela a z chlapcenskych je to Alex, Michal alebo najnovsie Adrian

to je dobre ze ti maminka pomaha,, urcite to spolu zvladnete,, 🙂
takze tento rok aj koncis skolu?? no pekne mas to vsetko naraz..ale ty si sikulka a zvladnes to,, verim ti. 🙂

terezka044
7. máj 2009

no skolu koncim az buduci rok maturitu 🙂 a potom chcem ist na vysoku, dufam, ze sa dostanem 🙂
no mena su velmi pekne, dobry vyber! 😉

juliett99
7. máj 2009

aha tak ,, budem drzat palceky ,, aby ste to z tvojim alexandrom zvladli,, a ako ho budes volat?
co sa tyka mien,, verim ze ked pojde maly do skoly este zmeni nazor,, no do vtedy hadam uz budeme vediet pohlavie,,a budeme prcka uz volat menom,,
a ty na neho hovoris a volas ho po mene?

terezka044
7. máj 2009

dakujeme 🙂, volat ho budem asi alex, alexko, sanko 😀 🙂 aj ja ked som sa dozvedela pohlavie som ho zacala volat menom a teraz obcas hej, ked mu nieco rozpravam, alebo tak, my uz sme v podstate od zaciatku rozmyslali, ze ako by sa volal, aj ked sme este nevedeli, ci vobec budeme mat koho nejako volat 🙂 , a ked sme uz vedeli pohlavie tak sme sa rozhodli pre toto meno.. ja teda stale este rozmyslam ze ci je to dobre, lebo kazdy druhy sa tak dnes vola, ale paci sa mi 🙂 tak som si uz tak zvykla

a vidis davidko teraz pojde do skoly, uz sa tesi?

juliett99
7. máj 2009

to je dobre,, aj my ako zistime pohlavie uz budeme volat len po mene,, no moj drahy uz teraz sa s drobciatkom bavi v zenskom rode.
veru veru dado ide do skoly mal rok odklad,, bol hrozne hravy,, a aj stale je ked chce je sikovny ale do skoly zatial protestuje ze on chce ist radsej do roboty,, blazonko,, 😀
je dost hyperaktivny, ale je to podla mna tym ze mu chybala mama,, vies ona ho opustila ked mal 5 mesiackov a Robi zostal na neho sam a mal 21 rokov,, takze tiez klobuk dole chlap co sa dokaze vzdat vsetkeho kvoli synovi,, 😉

terezka044
7. máj 2009

my sme ho volali bubu ked sme este nevedeli pohlavie, ale ja som od zaciatku citila, ze to bude chlapec 😀

hej to je super ze to ttak zvladol, obdivujem ho, a dadko moze byt rad ze ma takeho otecka, ale vidis - nakoniec je vsetko dobre. 🙂 mrzi ma, ze ho mama opustila, ale co je to za matku, ktora opusti vlastne dieta??? ☹
vsak aj ta hyperaktivita sa da krotit, treba ho na nejaky sport prihlasit, nech sa tam dobre vyblazni. hlavne dufam, ze bude mat v skole dobru ucitelku, lebo taketo deti potrebuju trosku iny pristup, su sikovne a vela sa naucia - a potom sa nudia, a tak zacnu vymyslat, a ucitelky to beru akoze su zle, a zacnu ich tak aj brat, a dieta si potom zacne vsugerovavat, ze je neposlusne a nezvladatelne a neviem co.. a to je blbost, len je viac sikovne a potrebuje vybit tu energiu.. kazdopadne to tej ucitelke povedzte nech ho nenalepkuje takymi oznaceniami a zoberie to ako fakt ze ma proste viac energie 😉

juliett99
7. máj 2009

ja som mala na zaciatku pocit ze chlapec ale teraz uz mam take zmiesane pocity,,ze to bude baba,, 😉

je to mater ako sa sama nazvala ked zistila ze mi maly zacal hovorit maminka. je sikovny to mas pravdu ale iba ak on chce,, co naj jeduje ze nepocuva,, vela veci ovlada no nepouziva ich..
aj ja dufam ze bude mat nejaku rozummnu ucitelku teda hlavne nie staru lebo ta urcite nema prist k detom ,,
vidim to v skolke,, su tam stare harpije,, stale na neho zaluju,, 😖
a co sa tyka sportov moja tak to netusim co by jeho bavilo ,, on nechce o sporte ani pocut,, iba hracky,,
ja so s nimi v spolocnej domacnosti asi 6 mesiacov predtym som poznala len Robiho asi rok...aj nieco

terezka044
7. máj 2009

no vyzera jak riadny vymyselnik teda, vsak sa skus s nim porozpravat ze ci by ho nieco nebavilo, aspon nech to skusi - bud sport, alebo nejakych skautov, stretka a take veci, ale ved uvidis ked bude starsi, urcite ho nieco bude bavit 🙂
snad bude mat dobru ucitelku 😉 😉 a tesi sa na babatko? 🙂

juliett99
7. máj 2009

praveze uz sme sa bavili na tuto temu a on nechce ani pocut,, len hracky,, a jedine co je ho zaujima rybarstvo,, ale tak na 5 minut,, 😝
na drobca sa moc tesinka, hladka mibrusko a ked ide spat da pusinku mne aj brusku,,je zlatucky 🙂 🙂 ten nas certik,,,
aj ja dufam ze sa maly ukludni,, hadam si bude brat priklad zo spoluziakov,, 🙂
a ty sa este stretavas s buducim ocinkom?

terezka044
7. máj 2009

rybarstvo, wow. ja nepoznam nikoho v okoli, kto by chodil na ryby (no, jeden sused chodi, ale on si sadne k rybniku a huli travu, a potom dojde ze nic nechytil lebo ryby nebrali) 😀
to je kraasne, ze sa tak tesi, jeej 😵 😵
a s ex sa este stretavame hej, sme kamarati, teraz je to take zvlastne - on tvrdi ze chce byt s nami, ale nic pre to nerobi, a tak..je to zlozite.. kazdopadne tomu chcem dat cas, v juni dostane vysledky kam ho zobrali na ake skoly, tak sa bude musiet rozhodnut, a narodi sa maly.. vsetko sa zmeni.. tak uvidime 😉

juliett99
7. máj 2009

no hej rybicky ale ako vravim len kat na chvilocku,, to ma asi po jeho tatovi on ma rad rybarcinu a tak si chce Robi kupit rybarsky listok a budu chodit na rybky ale tam sa nas drobec nevysanti lebo bude musiet byt ticho,,, a to on nedoakze,, xixii 😀 😀
aj my sa tesime ze sa tesi s nami,,
no veru budete to mat tazke,, on ma kolko rokov?, asi je tiiez mlady a predsa dava prednost skole ako vam,, to sa mne teda nejako moc nepaci,ale tak chce nieco dokazat. Viem ze teraz mudrujem ze uz mam svoje roky ale nad tym mal rozmyslat ked ste spolu sexikovali,,
prepac,za uprimnost, ale je to pravda 😒
ale cenim si ze ty si sa rozhodla ni drobceka nechat,, alex ti bude oporou uvidis,, dokazete to ,,

terezka044
7. máj 2009

no inaak pozeram aj ten druhy album a na to ze si v 14tt mas pekne brusko teda 🙂 ja som do asi 20tyzdna vobec nemala.. on ma tiez ako ja a s tou skolou, on je celkovo taky viac zamerany na seba, nez na druhych. co narobim.. hej mal nad tym premyslat uz vtedy akurat u nas to bolo tak ze sme mali ochranu vzdy a aj tak sa to nejako pokaslalo (doteraz neviem ako 😖 ).

terezka044
7. máj 2009

inak my sme dobre od temy, ze tvrdnutie bruska 😀 😀

juliett99
7. máj 2009

terezka to fakt?? zostala si tehotna cez ochranu?, no pani,,
no co uz mozno za par rokov si to bude vycitat,, 😉 aj dadova mater,, sa teraz ako viac angazuje aj ked pride len raz za 2 mesiace,, no chudacik dadus ma z toho v hlavicke chaos aj z toho je podla mn taky divoky..
no veru veru,, brusisko mam riadne,, ved uz 6tt som ho mala ake velike,, ja som mala aj dokonca podozrenie na dvojicky ale je to cysta ta druha bublinka,,a ta tiez potvora rastie,
je presne za maternicou a robi mi tie krce,, v brusku,, uz dufam nebudem krvacat,, ved uz som vo 4 mesiaci,

terezka to mas teda pravdu,, xixixix 😀 😀 😀

terezka044
7. máj 2009

No ja myslim ze aj ked odide, tak sa mu bude venovat, on sa tesi.. ale s nim je to fakt zlozite, niekedy mam chut ho niecim ovalit nech zmizne dokonca zivota 😠 ale vsak uvidime ako bude, nechcem predbiehat.
A ta cysta nie je nebezpecna? dufam, ze to budes mat v poriadku! dvojicky, to by bola sranda, co 😀
tak hlavne vela odpocivaj, nech sa ti nic nestane, ani malickemu 🙂

juliett99
7. máj 2009

ti verim ze mas obcas take pocity,, a hlavne teraz lebo sa ti hormony buria,, 🙂 😀 adohovie mozno by sa tym ovalenim aj prebral 😀
vraj ak nebude rast tak bude dobre,, najhorsie je ze je za maternicou a preto mavam tie krce,, ale teraz je to uz slabsie asi preto ze lezkam,,
no dvojicky to nebudu ,, ale uz sme boli aj nato pripraveny.
veru moja odpocivam,, pekne poslucham doktora,co nakazal lezat s podlozenym zadockom,, a chvalabozku uz 3 tyzden som nekrvacala,, jupiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀

terezka044
7. máj 2009

tak to je pekne, drzim palce aby to aj nadalej slo tak dobre 😉 idem sa trosku ucit lebo tu hnijem cele dni fuj 😝 tak ahooj zatial 🙂 🙂

juliett99
7. máj 2009

ahojky,, tak sa trosku povenuj uceniu, aspon bude alex mudrucky,, 🙂
zatial paaa ja idem pre zmenu na minimalne dve porcie polievocky,, 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre