Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

something
13. júl 2012

Baby, som v 38tt, uz mavam sem tam /kazdy den/ aj poslickov a vacsinu dna mam tvrde brucho. Myslite, ze to bude trvat este dlho? 🙂

zuzi0911
13. júl 2012

@something ahoj mne takto tvrdlo od piateho mesiaca aporodila som az na 8 den po termine. tak uvidis 🙂

lucy1311
14. júl 2012

ahojte baby, ja koncim 18 tyzden a posledny tyzden mam brusko nasponovane jak strunu ... a ked chodim chvilu napr. v centre, tak mam pocit ako keby mi ho natahovaloa kazdu chvilu vystreli ... ked si sadnem tak sa to nachvilu ukludni ... je to normalne?? tvrdnutie som minule si myslim mala - na pravej strane sa mi volaco na maternici vydulo (babo to este asi nie je, na to je este malinke), to mi stvrdlo, okolie som mala ako keby znecitlivene a potom to ustupilo ... krcok mam 2cm, vraj je vsetko ok ale toto pnutie neviem,mate s tym niektora skusenosti? moze to byt len rastom a vystupovanim maternice hore?

luciferkax
16. júl 2012

@lucy1311 podla mna je na tvrdnutie brucha ešte dosť skoro, byť tebou, tak sa ovela viac šetrím 🙂 aj u mna bolo všetko OK, a ž kým som tri emsiace skôr neporodila 😒

lucy1311
16. júl 2012

@luciferkax a myslis, ze to ze ho mam take vysponovane je tvrdnutie? fakt je cely den jak struna ci lezim alebo nelezim a co som si citala toto forum, tak to vydutie na jednom mieste a stvrdnutie je babo tak teraz som na pochybach ... setrim sa stale, lebo som uz od 9 tt na pn ... tieto problemy mi zacali s prvymi pohybmi a male uz dost vyrazne kopka na to ze som dnes zacala 19tt ... citit aj zvonka, ked prilozis ruku ...

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Ahoj, to co popisujes tu vyduteninku to moze byt babo 🙂 jeho chrbatik. A ak mas tvrdnutie, je to taky pocit ze ti stiahne brusko akoby stah a na pohmat je tvrde . pokial to mas casto, viac oddychuj, a hlavne to povedz lekarovi. Je dobre uzivat Magnezium tbl. Ja ho beriem uz od 20 tyzdna.

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 ja som myslela, ze na to moze byt este male, ale tak asi nie :D ... ja mam skor pocit miestami ako keby som mala necitlivu kozu a ako vravim, permanentne cely den vysponovane jak strunu ci lezim-nelezim ... jaj uz nech je poradna, magnezko beriem 2x1 500mg

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Ano, aj ja som mala tak napnute brucho. Rastie tak asi preto, musela som tiez lezat aby to polavilo. A niekedy tiez brnelo, akoby som to mala necitlive. To prejde 🙂))

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 tak to je potom normalne? lebo ja uz som zmagorena nacisto 😀

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Ano ten pocit natahovania, brnenia je normalny 🙂 Jedine tvrdnutie uz nie je normalne, a treba sa viac setrit 😀

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 jaj ty si zlata, ze si mi pekne k veci a polopate napisala, uz som spokojnejsia :D ... lebo to brnenie mam vselikde aj v oblasti mocoveho mechura (zvonka samozrejme) a vselikde a uz sa len popichujem s prstom, ci nemam tvrde ... a ked ho mam v oblasti maternice, tak je brusko tvrdsie len na tej strane, tak to sa asi krteček hmyri :D

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Neboj sa to je vsetko v poriadku, pokial naozaj netvrdne brusko , tak to rozne natahovanie, pocit trpnutia je v pohode 🙂 Ja som si tym tiez presla, a este stale mam obdobie, ked sa to natahuje a je to bolestive a neprijemne 😀 Pomaha aj klud a viac oddychu 😀

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 ja som taky stresak, to si uz asi pochopila :D ... male sa od vcera dost hmyri, tak asi je to tym ... inokedy spinka cely den a az vecer oziva a od vcera sa vrti, dufam, ze sa mu tam vsetko lubi 🙂 ... ale si fakt zlata, ze si mi napisala, fakt mi to pomohlo 🙂

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Tak Ti drzkam palceky a tes sa na to ako bude kopkat este viac 🙂 Je to ten najkrajsi pocit pre nas 😀 😀 😀

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 veru ano, ja si na to este len zvykam, je to par dni :D ... drzim palce aj ja tebe, ty uz si za kritickou hranicou, tak ti zavidim 🙂, nech to aj tebe vsetko dobre dopadne 🙂

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Dakujem, noo este musime troska povyrast 😀 Neboj,ubehne ti to rychlo a budes mat drobca pri sebe 🙂

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 to uz je len ozaj troska, ale samozrejme, idealne je tych predpisanych 40tt 🙂 ... noo uz sa na nho tesim, takmer 3 roky sme sa o nho snazili, tak uz sa ho nevieme dockat a preto sa maminka tak o nho aj boji, ze uz doktor keby neni sedivy, tak urcite by ostal 😅 😀

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Viem moja co to je cakat na babo, my sme tiez po roku a pol 🙂 O to viac si to vazim. Ja musim viacmenej lezat a sestrit sa kvoli krcku, pretoze som sa zacala otvarat, ale dobojovali sme uz od 20 teho tyzdna doteraz 😀

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 ja zase na zaciatku najrpv krvacanie, o par tyzdnov neskor zase hematom a tak ... tak uz som vyplasena zo vsetkeho ... ale vidim, ze s tym tvrdnutim sa da fungovat a dobojovat to do zdarneho konca, tak sa snazim mysliet pozitivne aj ked mozno ho ani nemam podla vsetkeho :D ... uf, teraz som sa najedla a mam pocit, ze prasknem, brusko brni a ledva funim, asi sa pojdem vyvalit :D

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Verim Ti🙂 Kludne oddychuj, ja som to tiez mala hlavne vecer uz ked je viac brusko napapkane 🙂 Pokial naozaj netvrdne,je to ok, ono prides na to ake to je a az vtedy uvidis rozdiel.
A magnezko beries,takze super 😀 Tak pekne oddychuj, uvolnia sa svaly na brusku a prestane to po chvilke
🙂

lucy1311
16. júl 2012

@lu17 jj dufam, ze na to pridem az ked to bude ziaduce - teda pred porodom :D ... ja to mam dnes cely den a to lezim, ale teraz ked som sa nejedla je to take vyraznejsie, ale ked si popicham do bruska, ako kamen nie je ... aj ked je jak balon ... maternicu mam teraz pod pupkom, keby tvrdlo tak to citim normalne na celom bruchu alebo len v okoli maternice?

lu17
16. júl 2012

@lucy1311 Ono by si citila tvrdnutie tak ze Ti prave zacne maternicu stahovat 🙂 Ale to asi nemas, natahuju sa vazy a jedno s druhym 🙂

luciferkax
16. júl 2012

@lucy1311 moje prvé bábo nekopalo takmer vôbec, zato druhé každú noc vkuse :D :D od 16 tt :D :D to tvrdnutie na jednom mieste - môže to byť maternica, ktorý akoby tvrdne... neviem, ja som sa tvrdutia v druhom tehotenstve strašne bála, brala som veľa magnézia a ležla 😒

lucy1311
18. júl 2012

@luciferkax
@lu17 no dnes som to rano tiez mala, tak neviem a uz sa asi prestanem sledovat. vcera som bola u dr., krvacala som z krcka, ale len z vonkajsej strany, vraj tam mam podrazdene nieco - lezia - tak ja neviem, do porodu si to asi hodim :( ... mozno zapal, uvidime o tyzden zo sterov co vyjde ... napadlo ma, ci to nemoze byt z trosku drsneho vysetrenia, aj ked rucneho ... ale prejavilo by sa mi to az o 3 dni? to asi nie ... :( co som komu urobila, furt volaco ...

lu17
18. júl 2012

@lucy1311 Ahoj moja, neboj sa 🙂 Pokial sa neotvaras, je to v poriadku. Ja mam tiez nalez na krcku, od 20 teho tyzdna som sa zacala otvarat a musim poctivo oddychovat. Mala som vtedy aj zapal, takze si zavolaj potom na vysledky a pokial sa to prelieci tak to bude ok. Vyvaruj sa teraz aj styku,lebo moze to aj preto byt to krvacanie ci spinenie. Viac oddychuj, ak ked viem ze to nie je lahke- ja som vtedy mala taku vrtulu v sebe a nic som nemohla robit ....
Mna teraz vo stvrtok dr. vysetrovala, a zacala som hned krvacat az tak, ze som mala spinenie az do utorka ☹ Ale uz to preslo 🙂 Takze moze to byt aj z vysetrenia, ale skor preto ze je krcek slabsi, citlivejsi....

lucy1311
18. júl 2012

@lu17 ahoj, tiez mas tu leziu, resp. ranku? ci len to, ze sa otvaras? idem akurat o tyzden do poradne, tak by mali byt vysledky, ale nemam ani nejaky svrbivy vytok ani nic, tak zapal by bol zvlastny ... sexovat veru nesexujem pre istotu pri tych mojich pataliach. to je zvlastne, ze stale oddychujem a pozri .. lebo som na pn ... no ked zacnes po vysetreni, tak to pochopim, ale mna vysetrovali v piatok rano a krvavy vytok som mala v pondelok v noci ... to je mi zvlastne,dovtedy som nemala ziadne spinenie, tak preto rozmyslam, ci to nemoze byt z toho ... z coho ineho moze byt ta ranka? jedine zeby sa sama spravila. po dva dni ma vysetrovali po sebe s tou zeleznou kacicou, boze! to ked som zbadala ... vcera ma tak z toho bolelo brucho,a le dnes uz je chvalabohu lepsie ... aj spinenie ustupuje ... uz ma napadlo, ci mi nahodou hlienovu zatku nemohol v piatok poskodit ... 😒

lu17
18. júl 2012

@lucy1311 Ano ja tam mam nalez ranku uz dlhe roky. A ked som mala zapal, nemala som ziadne problemy,dokonca som ani nevedela ze sa otvaram,citila som sa dobre-jedine tie tlaky ked som dlhsie nieco robila.
Mozno ti tu ranku pred tym prehliadli,ze si ju mala dlhsie.... A teraz su tie cievky predsa citlivejsie, tak mozno to kludne mohlo byt aj z toho vysetrenia .... Tazko povedat, hlavne sa setri, uzivaj magnezium a vela lezkaj 😀
Hlienovu zatku Ti asi neposkodil,to by musel riadne zavrtat....

lucy1311
18. júl 2012

@lu17 tak tlaky pri dlhsej chodzi citim aj ja, alebo skor strasne pnutie toho bruska, ale to asi s tymto nic nema, zatial sa chvalabohu neotvaram ... ja ti neviem, to mi uz asi nezmizne vsak? no to ma vysetroval druhy gynekolog, moj je jak motyl, ani neviem a tento no mala som pocit, ze ma kratke prsty a hrabe sa co najdalej, lebo nedociahne :D ... ak to takto polopatisticky napisem ... keby to bola ta zatka, to by mi asi stale pomaly odtekalo, lekar by mi to pri vysetreni neodhalil, ze s nou volaco je nevies?

lu17
18. júl 2012

@lucy1311 Ono to znamena ze sa treba viac setrit ,ked mas tlaky... Ale nalez sam nezmizne, treba to len sledovat,nie je to nic strasne 🙂
A keby to bola zatka, tak to by si videla,je to vraj taky kus hlienu- to by pri zavretom krcku ani nebolo mozne....

lucy1311
18. júl 2012

@lu17 jaj no dufam, lebo uz ma aj rakovina krcka prosim ta napadla ... gynekolog je uz zo mna na prasky, cytologiu som mala naposledy v aprili minuleho roku ... :( ja sa do porodu asi fakt zblaznim! hej, myslis, ze ked ti odtecie zatka tak krcok musi byt otvoreny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre